Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osiem osób, w tym sześciu Chińczyków, zginęło po tym, jak statek towarowy zatonął w pobliżu Japonii

Chiński dyplomata powiedział mediom państwowym, że osiem osób, w tym sześciu Chińczyków, zginęło po tym, jak statek towarowy zatonął na wodach u wybrzeży Japonii.

Jin Tian, ​​który przewoził załogę z Chin i Myanmaru, wysłał we wtorek wieczorem sygnał o niebezpieczeństwie z miejsca położonego 110 kilometrów na zachód od odległych i niezamieszkałych wysp Dango w południowo-zachodniej Japonii.

Straż przybrzeżna powiedziała, że ​​kapitan statku użył telefonu satelitarnego, aby poinformować południowokoreańską straż przybrzeżną, że on i jego załoga opuszczą tonący statek we wczesnych godzinach środowego poranka.

W poszukiwaniach w okolicy wzięło udział kilka statków i samolotów japońskiej straży przybrzeżnej oraz wojska.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​trzy prywatne statki w okolicy również pomogły w złapaniu pięciu członków załogi.

Chiński konsul generalny w mieście Fukuoka Lu Guijun powiedział państwowemu nadawcy CGTN, że spośród 13 znalezionych osób „potwierdzono śmierć ośmiu, w tym sześciu Chińczyków”.

„Pięciu z nich – w tym czterech chińskich członków załogi – nie znajduje się w stanie zagrażającym życiu” – dodał.

Członkowie japońskiej straży przybrzeżnej przeprowadzają inspekcję łodzi ratunkowej ze statku towarowego Jin Tian pływającego po morzu
Zarejestrowany w Hongkongu statek zatonął między wyspą Czedżu w południowej Korei Południowej a prefekturą Nagasaki w południowo-zachodniej Japonii.(AFP: Japońska straż przybrzeżna / biuletyn)

Nieszczęsnym ofiarom składamy najszczersze kondolencje”.

Japońskie władze nie potwierdziły jeszcze liczby ofiar śmiertelnych ogłoszonej przez chińskiego dyplomatę i powiedziały AFP w czwartek, że mogą jedynie powiedzieć, że dziewięciu wciąż jest zaginionych, a spośród trzynastu odzyskanych dwóch zmarło.

Konsulat Fukuoka powiedział, że urzędnicy z lokalnych chińskich misji odwiedzili straż przybrzeżną Nagasaki, gdzie złożyli kwiaty na zmarłych członkach załogi i złożyli kondolencje.

Konsulat powiedział, że odwiedzili także ocalałych i przekazali wiadomość od ambasadora Chin w Japonii, Kong Xuanyu, oferując ubrania, jedzenie i napoje.

Do wypadku doszło, gdy chłód nawiedził większą część Azji, a temperatury w ciągu dnia na niektórych wyspach japońskich znajdujących się najbliżej miejsca akcji ratunkowej osiągnęły zaledwie trzy stopnie Celsjusza.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​Jin Tian o masie 6651 ton został zarejestrowany w Hongkongu.

W 2020 roku statek towarowy z 43 członkami załogi i 6000 zwierząt gospodarskich na pokładzie zatonął u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii po uderzeniu tajfunu. Dwie załogi przeżyły.

Francja Agencja prasowa

READ  Ukraińcy rozpaczają, gdy Rosjanie uderzają w Chasev Yar