Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Morrison wzywa Rosję do „wycofywania się”, ponieważ Abbott ostrzega, że ​​polsko-bałtycka inwazja będzie trwała.

Morrison opisał pomysł, że wojskom nakazano utrzymanie pokoju na wspieranych przez Moskwę obszarach separatystycznych.

„Musi bezwarunkowo wycofać się za własne granice i przestać zagrażać sąsiadom” – powiedział Morrison o ruchu, który wydaje się być zwiastunem inwazji na pełną skalę.

Nie jest jasne, czy posunięcie wojsk rosyjskich oznacza początek inwazji na Ukrainę, przed którą zachodni przywódcy od tygodni ostrzegali. (Manu Probo / Getty Images)

„To niedopuszczalne, niesprowokowane, niepotrzebne” – powiedział.

Były premier Tony Abbott ostrzegł Rosja Jeśli się powiedzie, mogą spróbować zająć Polskę i kraje bałtyckie Ukraina.
Rozmawia z Sydney Morning HeroldAbbott powiedział, że Rosja może być na skraju przełamania „nowej żelaznej kurtyny” w Europie Wschodniej.

Pan Morrison powiedział, że jest „świadomy” komentarzy pana Abbotta, ale skupi się na natychmiastowych ulepszeniach.

Lider opozycji Anthony Albanese potępił ten ruch i wezwał Rosję do poszanowania suwerenności Ukrainy.

„Potępiamy jednostronne uznanie przez Rosję secesji na Ukrainie” – powiedział Albanes z Tasmanii.

„Szanujemy suwerenność Ukrainy, a Rosja musi to robić zgodnie z prawem międzynarodowym.

„W 2022 nie ma miejsca, aby państwa narodowe próbowały zerwać podziały innego suwerennego państwa narodowego. To właśnie widzimy tutaj”.

Albanes wezwał inne kraje do potępienia działań Rosji.

„Uważamy, że Chiny i inne kraje powinny mieć głos w obronie suwerenności Ukrainy” – powiedział.

Kevin Rudd, który był premierem przed Abbottem, również zaatakował Moskwę.

„Inwazja Rosji na Ukrainę jest całkowitym pogwałceniem prawa międzynarodowego, które domaga się globalnego potępienia ze strony wszystkich, w tym Chin”, napisał na Twitterze.

„Poszanowanie jedności granic państwowych jest osią globalnego ładu.

„Jest to również kluczowy element polityki zagranicznej Chin”.

Dzisiaj wcześniej Pan Putin przyznał Dwa promoskiewskie regiony – Doniecka Republika Ludowa i Ługańska Republika Ludowa – są niezależne.
Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał wojska na zajętych przez separatystów terenach wschodniej Ukrainy Kreml. "Utrzymanie pokoju" Kilka godzin po tym, jak podpisał dekret uznający niezależność misji, regiony wspierane przez Moskwę.
Kilka godzin po tym, jak rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał dekret uznający niepodległość regionów wspieranych przez Moskwę, nakazał wojskom wkroczyć na Kreml w tak zwaną „misję pokojową” na tereny kontrolowane przez separatystów we wschodniej Ukrainie. (Svetlana Kisileva / Abaca / Sip / AP)

Stany Zjednoczone zaatakują terytoria secesjonistyczne sankcjami

Zarządzenie wykonawcze pana Bidena pozwoliłoby Stanom Zjednoczonym na nałożenie sankcji na każdego, kto działa w tych obszarach.

W oświadczeniu Biały Dom powiedział, że Joe Biden podpisze dekret wykonawczy "Zakaz inwestycji USA, handlu i finansowania tzw. regionów DNR i LNR Ukrainy."
W oświadczeniu Biały Dom powiedział, że Joe Biden podpisze dekret „zakazujący nowych inwestycji, handlu i finansowania przez tak zwane osoby z USA w tak zwanych regionach DNR i LNR Ukrainy”. (AB)

Biały Dom powiedział w oświadczeniu, że „wkrótce ogłosi dalsze działania w sprawie rażącego naruszenia przez Rosję jej międzynarodowych zobowiązań”.

W wypowiedziach na działania Putina potępili także urzędnicy NATO i Europy. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że posunięcie to „jeszcze bardziej podważa suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy”.

Wielka Brytania planuje ogłosić nowe sankcje wobec Rosji we wtorek (czasu lokalnego), poinformowała na Twitterze sekretarz stanu Wielkiej Brytanii Liz Truss.

Pan Biden przeprowadził dziś rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim.

Rozmawiał także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholesem.