Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Może źle odczytujesz mowę ciała.  Oto, co sugeruje ekspert: ScienceAlert

Może źle odczytujesz mowę ciała. Oto, co sugeruje ekspert: ScienceAlert

Większość z nas słyszała o osobie mówiącej o tobie Skrzyżuj ręce Na klatce piersiowej czujesz się defensywny lub jeśli jesteś Bawiąc się twoimi włosami Podczas mówienia czujesz się zdenerwowany – ale tak jest Naprawdę jakikolwiek fakt do niektórych z nich Stereotypy mowy ciała?

czytanie mowa ciała Może przydatna umiejętność W rozumieć Jak ktoś się czuje lub co może myśleć. Ale ważne jest, aby pamiętać, że tak jest Nie nauka ścisła I może być Różnice kulturowe lub indywidualne w jak Ludzie wyrażają siebie poprzez mowę ciała.

Na przykład, Komunikacja wizualna w Japonii Można to uznać za akt agresji lub zuchwałość.

W rzeczywistości nie możesz ufać wszystkiemu, co przeczytasz w przewodnikach dotyczących mowy ciała. Na przykład w pliku Książka wydana w 1970 roku, autor Ray Birdwhistell twierdził, że ludzie mają 20 000 różnych wyrazów twarzy. Ale w Ostateczna książka o mowie ciała Opublikowane w 2004 roku przez Alana i Barbarę Pease, liczba ta nagle wzrosła do 250 000.

Ćwierć miliona różnych wyrazów twarzy – nic dziwnego, że aby je rozszyfrować, musisz przeczytać przewodnik po mowie ciała. bardziej nowoczesny badania naukowe Sugeruje się, że prawdziwa liczba wyrazów twarzy jest w rzeczywistości bliższa 21.

Istnieją książki o mowie ciała, które obiecują sukces w salach konferencyjnych, sypialni, barach i restauracjach. Obiecują sukces w pracy iw domu, a także czytanie „opowieści” znajomych i sąsiadów.

Te popularne książki mają dwa główne cele (oprócz zarabiania pieniędzy) – wyjaśniają, jak „fachowo” odczytywać mowę ciała, ale także jak ją udawać, aby uzyskać maksymalny efekt.

Dominujące wyświetlacze

Najlepsza książka o mowie ciała, na przykład, mówi nam, że szerokość krocza (nogi rozstawione, krok lekko do przodu, ręka na pasku) jest używana przez „mężczyzn macho i silnych mężczyzn”. To potężny sygnał seksualny, który autorzy mówią i twierdzą, że działa.

READ  Siostra Kim Jong Una mówi, że Korea Północna jest otwarta na rozmowy z Południem, jeśli Seul okaże „szacunek” | Korea Północna

Piszą: „Ten gest mówi innym:„ Jestem męski – mogę dominować ”i dlatego jest tak typowy dla chodzących mężczyzn”.

Miliony ludzi kupują te książki i próbują odtworzyć widok krocza lub „katapulty” – siedzącą wersję pozycji z rękami na biodrach, z rękami za głową i łokciami „groźnie gestykulującymi”.

Twórcy twierdzą, że to jest to Prawie wyłącznie męski gest Służy do zastraszania innych.

Trudno nie znaleźć żadnej nieco komicznej uwertury, ponieważ te „tajemnicze” znaczenia są tak szeroko rozpowszechnione w tych bestsellerach, a częściowo dlatego, że są z natury absurdalne.

Książki te pełne są statycznych obrazów mowy ciała skutecznych „komunikatorów” – a to kluczowa kwestia, bo mowa ciała jest dynamiczna: ciało jest w ruchu. Nie możesz stać na szerokość krocza ani siedzieć w katapulcie przez cały dzień.

Ale to nie znaczy, że mowa ciała nie jest ważna. Jego znaczenie jest ogromne, choć nie jest 12 razy silniejsze niż komunikacja werbalna – jak niektórzy twierdzili.

Katapulta czy po prostu relaks? (Westend61 / Getty Images)

fałszywe kontra prawdziwe

w mojej książce Przemyśl swoją mowę ciałaTwierdzę, że aby dokładnie odczytać mowę ciała, trzeba wiedzieć, gdzie patrzeć. Może nie być 20 000 różnych wyrazów twarzy, ale twarz nadal w dużej mierze ujawnia podstawowe stany emocjonalne. Dzieje się tak, dopóki osoba nie zacznie próbować jej kontrolować, na przykład maskując uczucia uśmiechem.

Jak więc odróżnić sztuczny uśmiech od prawdziwego?

Autentyczny mięsień obejmuje mięśnie wokół oczu i powoli zanika z twarzy. Ukryty sztuczny uśmiech opuszcza twarz zaskakująco, jak powiedział amerykański psycholog Paul Ekman: pokazać się W swoich pionierskich eksperymentach z łączeniem emocji i mimiki.

Aby dokładniej rozszyfrować mimikę twarzy, musisz skupić się na tym, co się stanie, gdy sztuczny uśmiech zniknie. Jest bardzo krótki, ale może być bardzo odkrywczy.

READ  Napięcia między Francją a Niemcami kładą się cieniem na szczycie przywódców UE

Innym problemem związanym ze statycznym charakterem tych książek o języku ciała jest to, że mowa i język ciała są ze sobą ściśle powiązane, jak powiedział amerykański psycholog i ekspert psycholingwistyki (psychologii języka) David McNeil w swojej książce z 2000 roku Język i gest.

Kiedy ludzie mówią, często wykonują spontaniczne, nieświadome ruchy rękami, które wyjaśniają treść tego, co mówią. Nie ma słownika dla tych ruchów, ale są one tworzone wraz z samą mową. Moje własne badania pokazać się Znaczenia są wyrażane w tych gestach — a kiedy ludzie nie widzą tych gestów, tracą ważne informacje.

Czasami gest i mowa nie idą w parze. Mówca może powiedzieć „Mój partner i ja jesteśmy bardzo blisko”, ale ich ręce wskazują raczej na dużą odległość niż bliskość. Inna osoba mówi „Mam bardzo wysokie ambicje”, ale jej ręka nie podnosi się tak wysoko, czego można by się spodziewać, gdyby ta osoba naprawdę tak się czuła.

kłóciłem się Przemyśl swoją mowę ciała że w takich przypadkach nieświadomy gest jest często najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem ukrytej myśli. Ale musisz wiedzieć, o czym mówią, aby odczytać gesty.

O wiele łatwiej jest skutecznie kłamać w mowie niż w towarzyszącym geście, ponieważ ruchy te mają złożone czasy związane z samą mową. Ruch ręki rozpoczyna się tuż przed wypowiedzią, a następnie znacząca część gestu odpowiada dokładnie odpowiedniemu słowu.

Trudno jest uzyskać te czasy w pozycji leżącej. Ponownie chodzi o ruch i wyczucie czasu – oraz bliski, nieświadomy związek między mową a mową ciała.Rozmowa

Jeffa Beatty’egoProfesor psychologii Uniwersytet Edge Hill

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytać Oryginalny artykuł.