Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Musisz rzucić pracę”: młodzi Australijczycy zachęcają pracowników do rzucenia pracy

„Musisz rzucić pracę”: młodzi Australijczycy zachęcają pracowników do rzucenia pracy

To zalecenie może wydawać się nieodpowiedzialne – szczególnie biorąc pod uwagę trwający kryzys związany z kosztami życia – ale pewna Australijka uważa, że ​​to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiła.

Betty BuckinghamOna, lat 30, pracowała w marketingu i zarabiała około 100 000 dolarów, kiedy zdecydowała, że ​​te pieniądze nie są już tego warte.

Młoda pracownica mieszkająca w Melbourne stwierdziła, że ​​opuszczenie bezpiecznej, dobrze płatnej pracy było jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek zrobiła, ale także jedną z najlepszych.

„To będzie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek będziesz musiał zrobić” – powiedziała – „zwłaszcza jeśli płaca jest wystarczająco dobra i lubisz ludzi, z którymi pracujesz”.

W przypadku pani Buckingham nie było tak, że dostała złą pracę, po prostu przestała jej „służyć”, czuła się wyczerpana i wyczerpana.

Byłem wyczerpany i cierpiałem na zdrowiu psychicznym. „Odkryłam też, że nie przejmuję się już tym, co robię. Nienawidziłam tego uczucia i zaczęłam nienawidzić siebie za takie zachowanie” – powiedziała news.com.au.

Pani Buckingham stwierdziła, że ​​nie cieszy się codziennym życiem. Z dnia na dzień przestała pracować i nie była dumna ze swojej pracy.

Jasne, mogła rozpoczynać karierę w czasach, gdy jedynym podejściem do pracy była kultura zgiełku, ale zdała sobie sprawę, że nie w ten sposób chciała dalej żyć.

„Ja też zbliżałam się do 30. roku życia i pamiętam, że byłam ambitna i podekscytowana myślą o mojej karierze, i chciałam znów się tak czuć” – powiedziała.

Więc zrezygnowała i nigdy nie oglądała się za siebie, nazywając to „jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłam”.

Teraz dostała nową pracę i choć zarabia mniej, czuje się też lepiej.

„Z pewnością nie jest to ryzyko ani luksus, na który każdy może sobie pozwolić, ale moja nowa rola dała mi o wiele więcej spełnienia niż kiedykolwiek dodatkowe pieniądze” – powiedziała.

READ  Kobo Libra 2 - recenzja 2021

Ta zmiana znacznie poprawiła jej życie.

Podobnie jak wtedy, gdy odkryjesz nową modę lub trend, o którym chcesz, aby wszyscy się dowiedzieli, pani Buckingham uważa, że ​​każdy powinien rozważyć rzucenie pracy, jeśli nie jest zadowolony.

„Bycie szczęśliwym jest o wiele ważniejsze niż jakakolwiek praca” – stwierdziła.

„Jeśli codziennie budzisz się ze strachem przed pracą lub mówisz sobie, że ktoś Cię obserwuje podczas codziennego przeglądania LinkedIn, oznacza to, że musisz rzucić pracę”.

Pani Buckingham zastanawiała się nad rzuceniem palenia od 6 do 12 miesięcy i z perspektywy czasu uważa, że ​​podjęcie tej decyzji było „głupio długie”, ponieważ była wyraźnie niezadowolona.

„Długi staż pracy nie jest już realistyczny. Nie musisz pozostać w pracy tylko dlatego, że jest wygodna, pracujesz w niej od dawna lub dlatego, że lubisz ludzi, z którymi pracujesz praca, której nienawidzisz ze względu na doświadczenie lub ewolucję, jest czerwoną flagą.

Pani Buckingham powiedziała, że ​​większość życia spędzamy robiąc to, czego nienawidzimy.

„To bardzo przerażające porzucić to, co wygodne i odejść z pracy ze względu na ryzyko, ale może to być również bardzo satysfakcjonujące” – powiedziała.

30-latka zawsze będzie „wdzięczna” za poprzednie role, ale teraz znów czuje się zmotywowana i ambitna.

„Nawet jeśli był to tylko odskocznia do czegoś innego, całkowicie wyciągnęła mnie z sytuacji, w której się znajdowałam, i żałowałam, że nie poszłam wcześniej” – powiedziała.

Oczywiście rzucenie pracy może nie być najlepszą radą dla wszystkich.

według odkrywcaWedług ostatnich badań prawie 48 procent ludzi mogłoby przeżyć dzięki oszczędnościom jedynie przez miesiąc lub krócej, gdyby jutro ich dochody się wyczerpały.

Rezygnacja z pracy nie jest złym pomysłem, ale dobrze jest mieć „plan awaryjny” – stwierdziła Rebecca Pike, ekspert finansowy w Finderze.

READ  Cyrus Pattinson vs. Chris Jenkins: data, godzina rozpoczęcia, kanał telewizyjny i transmisja na żywo

„Bez względu na to, czy chodzi o uporządkowanie CV, czy uporządkowanie finansów, posiadanie planu gry pomoże ci w poszukiwaniu nowej pracy lub osiedleniu się w pracy” – powiedziała.

„Możesz rozważyć ochronę dochodu, ponieważ może się ona przydać, jeśli Twoje regularne dochody nagle ustaną z powodu wypadku lub choroby i na dłuższy okres”.