Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mutacje chorób przenoszonych przez komary w North Vic

On żyje

Służby zdrowia ostrzegają, że wybuch śmiertelnej choroby komarów w północnej Wiktorii oznacza, że ​​pierwsze przypadki u ludzi mogą pojawić się za kilka tygodni.

Dwie choroby przenoszone przez komary wykryto w wielu miejscach w północnej Wiktorii, ze szczególnie dużą liczbą w Mildurze w północno-zachodniej części stanu.
Władze twierdzą, że rozprzestrzenianie się wirusa zapalenia mózgu Murray Valley (MVE) i wirusa Zachodniego Nilu/Konjen w populacjach komarów oznacza, że ​​ryzyko zachorowania na ludzi w nadchodzących tygodniach jest wysokie.
„Te odkrycia oznaczają, że MVE wzrasta w populacjach komarów i wskazuje na znaczne zagrożenie dla ludzi na tych obszarach, zwłaszcza Mildura” – powiedziała w oświadczeniu pełniąca obowiązki dyrektora ds. zdrowia Claire Locker.
MVE jest rzadką, ale potencjalnie poważną chorobą, która może powodować trwałe choroby neurologiczne lub śmierć, ale na ogół jest łagodna lub nie na tyle ciężka, aby powodować objawy.

Objawy łagodnej postaci choroby obejmują ból głowy, nudności i wymioty.
Komary przenoszą wirusa na ludzi z zakażonych zwierząt, takich jak ptactwo wodne, w tym czaple i czaple.

„Mieszkańcom i osobom odwiedzającym Mildurę zdecydowanie zaleca się podjęcie działań w celu zmniejszenia ryzyka ukąszeń komarów” – powiedział dr Lockyer.
Pełniący obowiązki dyrektora ds. zdrowia powiedział, że mieszkańcy i goście powinni się zakrywać, stosować środki odstraszające owady i ograniczać czas spędzany na świeżym powietrzu.
Health Victoria powiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu przedstawi zaktualizowane porady zdrowotne.

READ  Czynniki wpływające na obrazy mikroskopowe sił atomowych