Najciekawsze mecze Francja-Polska: dublet Kyliana Mbappe i Oliviera Girouda pobił rekord Henry’ego na mundialu 2022

Wia dis foto pochodzi z, Obrazy Getty’ego

Francja nie zakwalifikowała się do trzeciej rundy mistrzostw świata FIFA w Katarze.

Le Bleus pokonało Polskę 3:1 dzięki dwóm golom Kyliana Mbappe i bramce Anudy Oliviera Giroud.

Robert Lewandowski później wykorzystał rzut karny dla Polski w ostatniej minucie, ale Diem nie musiał ratować.

Tylko 13 graczy zdobyło kiedykolwiek więcej goli na Mistrzostwach Świata, a dziewięciu to Dan Kylian Mbappe (w 11 meczach).

Sześciu graczy DUE umiera na 10 – więc DIE jest o jeden za DEM.

Mbappe wyprzedził także Cristiano Ronaldo (osiem goli w 20 meczach) i Diego Maradonę (osiem goli w 21 meczach).

90 + 10 minut: pełny etat – Francja 3-1 Polska

90 + 9 minut: Gol! Bramka! Robert Lewandowski

90+7min: Rzut karny dla Polski po weryfikacji VAR

90 + 3 min: Robert Lewandowski dostaje precyzyjne podanie w głąb pola karnego i próbuje zablokować podanie bramkarza.

90 + 2 minuty: Zmiana. Axel Disasi enta autorstwa Julesa Kounde.

90 + 1 min: Gol! Kylian Mbappe ponownie strzelił gola dla Francji

89 minuta: żółta kartka. Karta Chop Mate

88min: Piotr Zieliński posyła jajko z rzutu wolnego z dystansu, ale obrona Daya jest w pogotowiu.

88 minuta: Youssef Fofana pozbawia przeciwnika piłki.

87 minut: Zmiana. Jan Bednarek enta Jakuba Kiwiora.

86. minuta: Kylian Mbappe nie popełnił błędu z powodu złego wyzwania.

84 minuty: Frekwencja na stadionie Al Thumama o godzinie 40 989.

82 min: Robert Lewandowski ucieka bez kary od sędziego, używając nadmiernej siły, aby uszkodzić przeciwnika.

81min: Nicola Zalewski jest bardzo agresywny, próbując odebrać piłkę Francji

79 min: Arkadiusz Milik próbuje utrzymać piłkę prostopadłą, ale jest za długa.

74 minuta: Gol! Drugiego gola dla Francji zdobył Kylian Mbappe

72 min: Camil Glik chybia rekordu i kończy rzut wolny z obu nóg.

70min: E Powiedz, że Dayot Upamecano (Francja) zobaczył czerwonego po tym wślizgu. Jesus Valenzuela nie będzie tolerował takiego zachowania na boisku i kopnięć z powodu faulu.

68 min: Przemysław Frankowski pstryka dośrodkowanie Peety w pole karne, ale obrona przeciwnika przechwytuje piłkę.

66min: Co za chybienie! Niesprawny Olivier Giroud podaje piłkę od tyłu do bramki.

67 minut: Zmiana. Youssef Fofana, jesteś za Aurelienem Tchouamenem

64 minuty: Zmiana. Sebastian Szymański enta za Arkadiusza Milika (Polska).

64 min: Kylian Mbappe łapie precyzyjne podanie głęboko w pole karne i próbuje odbić bramkarza, ale strzał mija niecelnie.

63 min: Francja utrzymywała piłkę, a Day pokazał kilka podań tiki-taka

60 min: Obrońca reaguje w ostatniej minucie, odbijając podanie od Jakuba Kamińskiego

58 minuta: Wojciech Szczęsny jest kontuzjowany, a sędzia zawieszony do czasu udzielenia pomocy medycznej.

57 min: Antoine Griezmann wpada w róg, ale nie znajduje żadnego ze swoich kolegów z drużyny.

55 min: Antoine Griezmann nie znajduje kolegów z drużyny w polu karnym po podaniu blokiem.

53 min: Polska pokazuje zrozumienie zespołu – Dim Dey podaje piłkę dookoła.

50 min: Dee spadł na Theo Hernandeza na skraju pola karnego, ale strzeliłem daleko.

47 minuta: Antoine Griezmann uderza z rzutu wolnego tuż za polem karnym. Wojciech Szczęsny Uratuj Am.

44 minuty: Bramka! Olivier Giroud strzela dla Francji

44 minuta: Theo Hernandez posyła dośrodkowanie w pole karne, ale obrona przeciwnika wyprowadza piłkę w bezpieczne miejsce.

43 min: Niektórzy cierpliwi kibice grają z Francji, gdy gracze wydają się otwierać obronę.

38 minuta: Hugo Lloris świetnie obronił, pozbawiając Piotra Zielińskiego bramki.

37 min: Dayot Upamecano popełnia faul, a Jesus Valenzuela natychmiast wskazuje na rzut wolny.

36 minut: róg nagrody sędziego i Antoine Griezmann odszedł.

36 min: Kylian Mbappe wchodzi w pole karne i próbuje pokonać Wojciecha Szczęsnego strzałem w lewą stronę siatki.

35 minut: Pieniądze Matty’ego znikają z pudełka, ale nieszkodliwy wysiłek

33 min: Robert Lewandowski strzela z rzutu wolnego ze środka dystansu, ale francuski mur zatrzymuje się rano

32 minuta: żółta kartka. Karta do siekania Aureliena Tchouameniego za ciężki faul.

30 min: Ousmane Dembele wsuwa piękne podanie do Oliviera Giroud, ale nie ma szans, by dobrze uderzył piłkę.

27 min: Kylian Mbappe chce się uwolnić, ale Polak wybija piłkę.

26 min: Ousmane Dembele stawia trudne wyzwanie.

24 minuta: Rzeczywista liczba rzutów rożnych w meczu dissów – 4:0.

22 min: Jules Conde rozważa strzał z krawędzi pola karnego po otrzymaniu celnego podania. Wojciech Szczęsny dobrze broni, aby zatrzymać atak Dee.

21 min: Robert Lewandowski znajduje go nieoznaczonego na krawędzi pola karnego, ale odbija piłkę obok prawego słupka.

18 minuta: Robert Lewandowski uderza dośrodkowaniem w tylny słupek.

17 min: Ousmane Dembele próbuje niskim strzałem w środek bramki, ale bramkarz wygodnie broni.

16 min: Gracze Francji wymieniają krótkie podania, podczas gdy Dia próbuje stworzyć okazję do strzału.

13 min: Robert Lewandowski popełnia ogromny błąd.

11 min: Kylian Mbappe wpada w pole karne, ale e jest zbyt blisko Vujicica Szczęsnego.

9 minuta: Wojciech Szczęsny przechwytuje Antoine’a Griezmanna z rzutu rożnego.

7min: Bartosz Bereszyński stara się złapać piłkę, ale piłka jest za długa i wypada z gry.

3 min: Ousmane Dembele próbuje znaleźć swojego kolegę z drużyny kończącym podaniem spoza pola karnego, ale obrońca wyrzuca piłkę w bezpieczne miejsce.

1 minuta: Bartosz Berezinski brutalnie rzuca wyzwanie, a Jesus Valenzuela fauluje.

Skład Francji z Polską;

Francja: Lloris, Conde, Varane, Upamecano, Hernandez, Choameni, Rabiot, Dembele, Griezmann, Mbappe, Giroud.

Polska: Szczęsny, Bereszyński, Glik, Kiwior, Cash, Krychowiak, Zieliński, Szymański, Frankowski, Kamiński, Lewandowski.

Relacje z reprezentacji Francji przeciwko Polsce.

Trener Francji Didier Deschamps nie boi się wykorzystać nowych zawodników w ostatnim meczu z Tunezją – po raz pierwszy zakwalifikował się do rundy deblowej wśród klubowych drużyn.

Jeśli chodzi o Polskę, Michniewicz dostaje wszystkich mężczyzn w walce przez nokaut.

Jednak co najmniej sześciu graczy Dia ryzykuje, że przegapi następny mecz, jeśli się zakwalifikują. Jeśli Diem dostanie żółtą kartkę w dzisiejszym meczu z Francją.