Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

najdalej od ziemi obraz

Ludzkość miała tylko możliwość sfotografowania wszystkich Ziemia Z przestrzeń kosmiczna Od końca lat pięćdziesiątych. Wcześniej nikt nie widział Ziemia Z przestrzeń kosmiczna. Oglądanie naszego świata z tego punktu widzenia było jedną z największych zmian w perspektywie, jakich kiedykolwiek doświadczyła ludzkość. Na tle pustki kosmosu Ziemia jawi się jako delikatna oaza, w której mieści się całe znane życie. Im dalej jesteśmy od Ziemi, tym bardziej krucha wygląda. Jakie są najdalsze zdjęcia naszego oryginalnego świata, jakie kiedykolwiek zrobiono?

Pierwsze zdjęcia Ziemi

Było to pierwsze zdjęcie Ziemi z orbity wykonane przez satelitę Explorer 6 w 1959 roku. NASA

Pierwsze zdjęcie Ziemi z orbity wykonano w 1959 roku Satelity Ten, który zrobił zdjęcia, nazywał się Explorer 6 i stał się pierwszym satelitą, który robił zdjęcia Ziemi. Kiedy Explorer 6 zrobił swoje pierwsze zdjęcia Ziemi, znajdował się 17 000 mil (27 000 kilometrów) nad powierzchnią Ziemi. Do tego momentu nikt nie widział Ziemi z takiej odległości, jednak ten zapis wkrótce by się zawalił wyścig kosmiczny wydać się. W 1966 r. NASA Wystrzelił swój pierwszy orbiter księżycowy, nazwany Lunar Orbiter 1. Stał się pierwszym satelitą wystrzelonym przez Stany Zjednoczone na orbicie Księżyca także wykonał pierwsze zdjęcia Ziemi z Księżyc w odległości 239 000 mil (384 000 km). Dwa lata później, w 1968 roku, astronauci Apollo 8 jako pierwsi ludzie sfotografowali Ziemię z Księżyca. Rok później astronauci Apollo 11 Stał się pierwszą osobą, która sfotografowała Ziemię z powierzchni Księżyca. Powierzchnia Księżyca jest najdalszą odległością, jaką ludzie fizycznie pokonali na Ziemi, ale roboty kosmiczne znacznie przekroczyły tę odległość.

obraz jasnoniebieskiej kropki

blada niebieska kropka
Zdjęcie w kolorze jasnoniebieskiej kropki wykonane przez sondę Voyager 1 w odległości 3,7 miliarda mil. Ziemia może być postrzegana jako mały punkt po prawej stronie. NASA

W 1977 r. NASA NASA wystrzeliwuje statki kosmiczne Voyager 1 i Voyager 2 gazowe olbrzymy asortyment razem. Oznacza to, że statek kosmiczny może odwiedzić każdą z czterech planet, jednocześnie korzystając z przyciąganie grawitacyjne Z każdej planety, aby wznieść się na wyższy poziom ● prędkość. Odwiedź obu Voyagerów Jowisz A Saturnpodczas gdy Voyager 2 pojechał z wizytą Uran A Neptun Zaraz po tym. Podczas gdy Voyager 1 kontynuował kierunek zewnętrznych regionów Układ Słonecznyastronomowie zdali sobie sprawę, że mają wspaniałą okazję. W 1990 roku, gdy sonda Voyager 1 znajdowała się w odległości 3,7 miliarda mil (6 miliardów km), astronomowie postanowili skierować kamery sondy w stronę Układu Słonecznego i zrobić zdjęcie każdej planety. Z tak dużej odległości Voyager 1 był w stanie zobaczyć każdą planetę na świecie Układ Słoneczny, które wszystkie pojawiły się jako odległe punkty światła. Połączenie każdego obrazu dało mozaikę całego Układu Słonecznego, która stała się znana jako Portret Rodzinny. Jednak być może najważniejszym zdjęciem wykonanym przez Voyager 1 była Ziemia. Voyager 1 wykonał zdjęcie całej Ziemi z odległości 3,7 miliarda mil, co czyni go najdalszym zdjęciem naszej planety, jakie kiedykolwiek zrobiono. Obraz nazywał się Bladoniebieska kropka. W tym wyraźnym punkcie Ziemia wydaje się być tak mała jak pyłek kurzu, stłoczona w promieniu słońca.

READ  Linie lotnicze zakazują masek z tkaniny na rzecz masek chirurgicznych