Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najlepsze filmy fokusowe, ranking;  „Brokeback Mountain”, „Belfast”

Najlepsze filmy fokusowe, ranking; „Brokeback Mountain”, „Belfast”

Dzięki odważnym reżyserom, odważnym aktorom i niezapomnianym historiom, które wpłynęły na światowe życie kinowe, Focus Features od dwóch dekad jest nieodłącznym elementem hollywoodzkiego nieba.

Od czasu powstania 14 filmów fokusowych zostało nominowanych do nagrody „Najlepszy film”: „Pianista” (2002), „Zagubione w tłumaczeniu” (2003), „Brokeback Mountain” (2005), „Pokuta” (2007), „Mleko” ( 2008). ), „Poważny człowiek” (2009), „Dzieciaki są w porządku” (2010), „Dallas Buyers Club” (2013), „Teoria wszystkiego” (2014), „Czas mroku” (2017). ), „Wątek widmowy” (2017), „BlacKkKlansman” (2018), „Obiecująca młoda kobieta” (2020) i „Belfast” (2021).

Z okazji dwudziestej rocznicy premiery kinowej, różnorodny To plasuje 30 najlepszych filmów Focus do tej pory.

Latem 2002 roku studio artystyczne wypuściło swój pierwszy romantyczny dramat, Opętanie, ze zdobywcami Oscara Gwyneth Paltrow i Aaronem Eckhartem. Wyreżyserowany przez Neila Labotta i zaadaptowany z powieści A.S. Byatta, ten film miał niewielkie otwarcie, więc jeśli oceniasz przyszły potencjał studia na podstawie wyników kasowych filmu, prawdopodobnie założysz, że może nie iść na odległość. Ale jak we wszystkich hollywoodzkich opowieściach o Kopciuszku, odrobina magii i kierunku może zajść daleko.

Film rozpoczął się wraz z Jamesem Shamusem i Davidem Lindym w 2002 roku jako wyspecjalizowany dział filmowy Universalu, który powstał z USA Films, Universal Focus i Good Machine. Firma będąca własnością NBCUniversal wyprodukowała jedne z najbardziej inspirujących i prowokacyjnych filmów ostatnich 20 lat. Obecnie Focusem kieruje Piotr Kujawski, którego kariera została wpisana w mury Focus Features.

„Jest duch, który jest tam od pierwszego dnia” – mówi Kojawski. „Był tam przez cały czas i to właśnie kieruje nami jako studiem. To naprawdę pozwala nam również powiedzieć filmowcom: „Idź, rób, co chcesz. Jesteśmy tutaj, aby upewnić się, że zrobisz swoją wersję filmu, ponieważ to jest to, publiczność chce zobaczyć”.

READ  Lista najlepszych zwycięzców kamery „C'mon C'mon” — termin

Trzy z jej sześciu filmów wydanych w 2002 roku to francuska komedia „8 kobiet” Françoisa Ozona, dramat historyczny „Daleko od nieba” Todda Haynesa i holokaustowy film „Pianista” Romana Polańskiego. „Pianista” obalił trzy główne kategorie dla najlepszego aktora (Adrien Brody), scenariusza i reżysera adaptowanego. Sekret o „nowym dzieciaku” w budynku Hollywood został ujawniony i wszyscy musieli zwracać na to uwagę. Skoncentrowany na scenie filmowej z odważnym naciskiem, osiągnął wiele kulturalnych kamieni milowych.

Efekt skupienia stał się jeszcze bardziej znaczący, gdy firma wydała romantyczny dramat kowbojski „Brokeback Mountain” z Heathem Ledgerem i Jake’em Gyllenhaalem. Po premierze na Festiwalu Filmowym w Wenecji i późniejszym otwarciu w grudniu 2005 roku, film zdobył uznanie na całym świecie i zarobił ponad 178 milionów dolarów na całym świecie przy skromnym budżecie 14 milionów dolarów. Był nominowany do ośmiu Oscarów, zdobył trzy, ale stracił główną nagrodę za dramat rasowy „Crash”, uważany za jeden z największych wstrząsów w historii Oscara.

Jednak skupienie stworzyło więcej kamieni milowych niż utrata go na koncercie w 2006 roku.

Osiemnaście filmów wyreżyserowanych przez kobietę zostało nominowanych do nagrody za najlepszy film od 94 lat. Skupiamy się na trzech z nich, bardziej niż na jakimkolwiek studiu. Ponadto Focus jest również odpowiedzialna za nominację dla pierwszej Amerykanki dla najlepszego reżysera (Sofia Coppola za „Lost in Translation”), przykład więcej niż jednego czarnego producenta nominowanego do najlepszego filmu („BlacKkKlansman” ze Spikiem Lee i Jordanem Peele ) i pierwszym zwycięzcą Latino O oryginalnej piosence (Jorge Drexler w „Al otro lado del rio” z „The Motorcycle Diaries”).

Byli za znanymi, szanowanymi aktorami, którzy zdobywali miniatury, takie jak Christopher Plummer (aktor towarzyszący w „Początkujących”), Rachel Weisz (aktorka drugoplanowa do „The Constant Gardener”), Gary Oldman (Najlepszy aktor w „Godzinie ciemności”) i Alicia Vikander (Aktorka) Pomoc dla „duńskiej dziewczyny”).

Funkcje ostrości

Przed nami jeszcze więcej. Złapali już kilka głów sagą o Wikingach Roberta Eggersa „The Northman” i przebojowym serialem Cannes „The Silent Twins” z Letitią Wright. Pod koniec tego roku przyniosą nam najnowszy film słynnego reżysera Todda Felda z „TÁR” z Cate Blanchett, a następnie ukażą się w 2023 roku i później wraz z najnowszym filmem Wesa Andersona („Asteroid City”) oraz solowym projektem reżyserskim Ethana Coena.

Przez następne 20 lat Kojawski mówi: „Jesteśmy coraz lepsi. W miarę kręcenia coraz większej liczby filmów widzowie są otwarci na szersze idee i gatunki. Wykorzystaliśmy to, aby znaleźć filmowców, wspierać ich, wzmacniać ich i sprzedawać rzeczy stanowczo i agresywnie. Mam nadzieję, że dzięki tej liście 30 najlepszych filmów, które tworzysz, wypełnimy listę 100 filmów”.

Czytać Różne Lista najlepszych filmów z funkcją Focus Feature znajduje się poniżej, wraz z najlepszą sceną z każdego wyboru.

mały honor: „Oszuści” (2017); „Chłopiec wymazany” (2018); „Klub Kupców w Dallas” (2013); „Maryja Królowa Szkotów” (2018); „Zwierzęta nocne” (2016); „Miejsce za sosnami” (2013); „Duma i uprzedzenie” (2005); „Poważny człowiek” (2009); „Liczba grzechu” (2009); „Teoria wszystkiego” (2014)