Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najlepsze zdjęcia Quentina Tarantino | IndyWire


Od „Wściekłych psów” po „Nienawistną ósemkę” – te 20 ujęć definiuje wizjonerskie oko Quentina Tarantino.

Film Quentina Tarantino

Filmy Quentina Tarantino

Miramax / TOEIC

W ciągu ostatnich mniej więcej trzech dekad Quentin Tarantino stał się jednym z najbardziej odważnych filmowców w Hollywood, tworząc coś nowego z niezliczonych źródeł inspiracji i odniesień w całej historii filmu. Bardzo pomogło mu trzech operatorów: Andrzej Sekuła, Guillermo Navarro i Robert Richardson. Ci artyści wspólnie stworzyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów wizualnych w historii kina. Nic dziwnego, że cztery filmy Tarantino były nominowane do nagrody za najlepsze zdjęcia („Inglourious Basterds”, „Django Unchained”, „The Hateful Eight” i „Once Upon a Time in Hollywood”). Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że nie wszystkie z dziewięciu filmów Tarantino były nominowane. Od Wściekłych Psów po Hollywood, kinowe oko Tarantino nie ma sobie równych w przemyśle filmowym.

„Celem nie jest tylko zrobienie filmu, o którym myślę, film, który przychodzi mi do głowy, jest punktem wyjścia” – powiedział kiedyś Tarantino IndieWire o przybijaniu jego zdjęć. „Jeśli całkowicie nam się nie uda, otrzymamy to, ale to jest platforma startowa. Następnie zbierzcie razem wspaniałych artystów i rzemieślników, a potem rozwiniemy to i to jest pudełko z farbami. [Bob Richardson’s] Moje filmy doprowadziły do ​​rozwoju wizualnego, że pracując w sklepie wideo nie mogłem nawet marzyć o własnym spełnieniu, ale potrafię to docenić u innych ”.

Tarantino od dawna dyskutował o swoim planie wycofania się z kręcenia filmów pełnometrażowych po dziesiątych wysiłkach reżyserskich, co oznacza, że ​​do tego czasu został tylko jeden film, zanim się pożegna, fani mogą nadal badać jego karierę poprzez obrazy, które ją zarysowują. Poniżej znajduje się zbiór 25 zdjęć Tarantino, które wciąż są niezapomniane.

READ  Australijski powieściopisarz John Hughes literacki plagiat powieści kryminalnej Wielki Gatsby. „Oś literacka”

Udział: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zapisz się do naszego biuletynu e-mail tutaj.