Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najnowsze porady dotyczące podróży zagranicznych zagranicznych biur Wielkiej Brytanii do Polski, Węgier, Bułgarii, Słowenii, Słowacji i innych krajów Europy Wschodniej

Gdy w całym kraju zaczynają się zmniejszać blokady, a temperatury zaczynają rosnąć, wielu londyńczyków myśli przede wszystkim o tym, czy zaplanować podróż – czy to przełożony miesiąc miodowy, czy długie rodzinne wakacje.

Jednak liczba przypadków Covid-19 spada w wielu częściach świata, a możliwość podróżowania bez ograniczeń wciąż jest w pewnym sensie. Chociaż operacje zamykania zostały nieco ograniczone, obecnie wyjeżdżanie za granicę w celach wypoczynkowych jest nielegalne.

Fakt, że charakter szczepionki pojawia się w różnych krajach w połączeniu z innymi krajami (gęstość zaludnienia, średni wiek itp.) Oznacza, że ​​nie jest do końca jasne, kiedy podróże międzynarodowe powrócą do normy.

Oto najnowsze przewodniki turystyczne UK Foreign Office dotyczące Polski, Węgier, Bułgarii, Słowenii, Słowacji i innych krajów Europy Wschodniej:

Polska

Rhinech Clooney – Główny plac Krakowa w Polsce

Obecnie Biuro ds.Rozwoju Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów (FCDO) odradza wszelkie wyjazdy do Polski poza niezbędnymi.

Są wyjątki – mieszkańcy Polski mogą podróżować do kraju, ale muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania.

Polski rząd wprowadził 10-dniowy okres obowiązkowej samoizolacji dla wszystkich osób przybywających do Polski.

Szczegóły są znalezione Strona internetowa Straży Granicznej (W języku polskim i angielskim). Są jednak wyjątki od tej reguły, ale obejmują one: pełne zaszczepienie przeciwko COVID-19 (w razie potrzeby otrzymanie drugiej dawki) oraz przygotowanie świadectwa szczepienia na szczepionkę zatwierdzoną przez UE do użycia.

Jeśli wjeżdżasz do Polski bezpośrednio z Wielkiej Brytanii i nie spełniasz żadnego z powyższych wyjątków, nie możesz przystąpić do testu covit przed przyjazdem, aby zwolnić się z samoizolacji.

Musisz samodzielnie izolować przyjazd, ale jeśli przeprowadzisz test rządowy po wjeździe do Polski, Twój test może zostać odizolowany.

Większość lotnisk w Polsce posiada obiekty testowe wokół lub w pobliżu lotniska.

READ  Tomasz Satorański ujawnił stan kontuzji w meczu z Polską / Aktualności

Węgry

Budapeszt jest szczególnie piękny nocą

Węgry zamknęły granicę dla większości obcokrajowców z powodu infekcji wirusem koronowym. Obcokrajowcy, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, mają pewne ograniczone możliwości wjazdu.

Obywatele Wielkiej Brytanii mogą wjechać na Węgry, jeśli posiadają zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie, które pozwala im pozostać na Węgrzech przez co najmniej 90 dni i przedłożyć swoje dokumenty funkcjonariuszom granicznym. Obywatele Wielkiej Brytanii podróżujący z węgierskim obywatelem lub członkiem rodziny będącym rezydentem również muszą mieć możliwość wjazdu.

Wszystkie osoby wjeżdżające na Węgry zostaną poddane testowi temperatury przy wjeździe. Jeśli nie mieszkasz na Węgrzech, cudzoziemcom odmówi się wjazdu, jeśli wykazują oznaki COVID-19.

Większość osób wjeżdżających na Węgry musi zgodzić się na przymusową izolację, zwykle w domu.

Musisz powiadomić władze lokalizacji. Jeśli masz odpowiednie urządzenie, pobierz oprogramowanie dla policji, aby monitorować izolację. Jeśli kontroli na miejscu nie można przeprowadzić w żaden inny sposób, odizolowani powinni pozwolić policji na wejście do ich domu.

Jeśli nie masz miejsca do zamieszkania na Węgrzech, powinieneś zostać odizolowany w miejscu wyznaczonym przez rząd. Izolacja jest egzekwowana prawnie, a za naruszenie zasad nakładana jest grzywna w wysokości około 375 USD.

Bułgaria

Nieistotne podróże z Wielkiej Brytanii do Bułgarii są nadal zabronione.

Biuro ds. Rozwoju Zagranicznego i Wspólnoty Narodów (FCDO) odradza wszelkie wyjazdy do Bułgarii z wyjątkiem niezbędnych.

Pasażerowie, którzy chcą wjechać do Bułgarii, muszą okazać dowód bułgarskiego pobytu, tj. Obywatele Wielkiej Brytanii mogą wjechać.

Podobnie jak w innych krajach, podróżni muszą przedstawić negatywny test Govt-19 wykonany 72 godziny przed odlotem.

Słowenia

Urbanizacja stolicy Słowenii Lublany
Stolicą Słowenii jest Lublana

Lotniska w Słowenii są otwarte dla lotów pasażerskich.

READ  Presja inflacyjna w Polsce nadal rośnie | ஒடி

Jednak władze Słowenii ogłosiły nowe procedury wjazdu na granicę. Jeśli Twoja podróż zostanie uznana przez władze Słowenii za niepotrzebną, władze Słowenii mogą Ci odmówić wjazdu.

Władze Słowenii wprowadziły czerwoną listę krajów (w tym Wielką Brytanię) w celu określenia wymagań dotyczących przyjazdu do Słowenii z zagranicy. Zasady dotyczące wejścia są szczegółowe i podlegają regularnym zmianom oraz pełnym szczegółom Strona rządu słoweńskiego.

Słowacja

Słowacja ma jedne z najwyższych na świecie zamków i zamków prywatnych

Istnieją ograniczenia w podróżowaniu dla podróżujących z Wielkiej Brytanii i innych krajów.

Słowacki rząd może w krótkim czasie jeszcze bardziej zaostrzyć swoje wymagania dotyczące wejścia. Dozwolone są bezpośrednie loty z Wielkiej Brytanii, ale usługi są bardzo ograniczone.

Od 1 stycznia 2021 r. Tylko obywatele Wielkiej Brytanii mieszkający na Słowacji, bliscy krewni mieszkańców, bliscy krewni obywateli Słowacji, pracownicy transportu biznesowego, studenci studiujący na Słowacji lub podlegający pewnym zwolnieniom mogą bezpośrednio wjechać do kraju, jeśli pochodzą z innego kraju niż Wielka Brytania czy Schengen.

Czy liczysz inny Londyn, który można porównać do naszej oszałamiającej stolicy?

Tutaj, w Myland, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że otrzymujesz najnowsze wiadomości, recenzje i funkcje z Twojej okolicy.

Dzięki naszym bezpłatnym biuletynom e-mailowym możesz być na bieżąco z obszarami, które są dla Ciebie ważne.

Mamy siedem biuletynów, które możesz obecnie subskrybować – w tym te, które są różne dla każdej części Londynu i są w całości poświęcone EastEnders.

Biuletyny lokalne są wysyłane dwa razy dziennie i wysyłają najnowsze artykuły prosto do skrzynki odbiorczej.

Od historii społecznościowych i wiadomości z każdego obszaru metropolitalnego Londynu po historie celebrytów i stylu życia – zapewniamy, że każdy dzień jest dla Ciebie jak najlepszy.

Aby zasubskrybować którykolwiek z naszych biuletynów, Kliknij ten link i wybierz biuletyn, który Ci odpowiada.

READ  Davos 2022: Polska energetyka potrzebuje co najmniej 1,3 biliona złotych inwestycji do 2030 r. - Novinite.com

Aby spersonalizować swoje wiadomości w podróży, możesz pobrać nasze najwyżej oceniane bezpłatne aplikacje na iPhone’a i Androida. Dowiedz się więcej Tutaj.

Powyższe ograniczenie nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii wjeżdżających na Słowację przez granice lądowe z Węgrami, Austrią, Republiką Czeską lub Polską lub lecących z dowolnego kraju strefy Schengen.

Kiedy wrócisz, musisz podążać Zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Jesteś odpowiedzialny za zorganizowanie własnego testu COVID-19 zgodnie z wymogami testu rządu Wielkiej Brytanii. Skontaktuj się z lokalnymi władzami, aby uzyskać informacje na temat obiektów badawczych.