Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska PGE ma 600 MW energii słonecznej w największej elektrowni węglowej w Europie

Kwi. Województwo, Polska Centralna.

Zgodnie z planem zakład zainstaluje parki fotowoltaiczne (PV) do końca 2024 r. I zainstaluje 100 MW przybrzeżnych turbin wiatrowych w ciągu pięciu do siedmiu lat. Jednakże wyjaśnił, że projekt wiatrowy jest zgodny z decyzją rządu o złagodzeniu obecnych przepisów dotyczących instalowania turbin w pobliżu obszarów mieszkalnych i obszarów chronionych. Trwają plany zmiany przepisów dotyczących odległości turbin.

Elektrownie fotowoltaiczne zajmą powierzchnię 500 hektarów (1236 akrów). Część z nich zostanie zainstalowana w pobliżu składowiska odpadów paleniskowych kompleksu spalania węgla.

Propozycja PGE wpisuje się w strategię spółki polegającą na przekształceniu kompleksu spalania węgla brunatnego 4,93 – GW w największą elektrociepłownię w Europie, ale także w największego emitenta dwutlenku węgla (CO2) w Unii Europejskiej. Pojemność jest stopniowo rozładowywana i zastępowana czystą energią.

„Planowane projekty fotowoltaiczne i wiatrowe są naszym wkładem w transformację Belgado, która przejdzie z regionu tradycyjnie kojarzonego z górnictwem i energetyką konwencjonalną w kierunku niskoemisyjnym i bezemisyjnym” – powiedział prezes zarządu Markin Karlikovsky. BGE Energy Odnavalna.

W ubiegłym roku BGE oświadczyła, że ​​będzie sprzedawać 100% swojej energii ze źródeł odnawialnych do 2050 r., Zgodnie z założonym wówczas celem zachowania neutralności klimatycznej. Następnie przyjęła plan transformacji, w ramach którego jej podstawowa działalność miała przekształcić się w produkcję energii odnawialnej, niskoemisyjne i zeroemisyjne ogrzewanie miejskie, niezawodną infrastrukturę sieciową i nowoczesne usługi energetyczne.

W ciągu następnych 10 lat BGE planuje zainstalować 2,5 gigawata wody morskiej, 3 gigawata energii słonecznej i co najmniej 1 gigawata wiatru przybrzeżnego.

READ  Anglia vs Polska przywołują wspomnienia z czasów, kiedy te kwalifikacje do Mistrzostw Świata naprawdę coś znaczyły