Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najnowsze statuetki „ szczęśliwych Żydów ” w Polsce: świece potwierdzające „ sukces finansowy ”

JDA – Nawet wśród Żydów w Polsce kraj jest wstrząśnięty słynnymi posągami Żydów ultraortodoksyjnych, dla których pieniądze sprzedawane w kraju są amuletem przynoszącym szczęście.

Jednak nawet miejscowi niechętnie śledzą najnowsze osiągnięcia w tym kontrowersyjnym temacie: świece perfumowe reklamowane przez sprzedawców detalicznych „wydzielają przyjemny, ciepły blask podczas palenia”. Dodał: „Uważa się, że liczba Żydów sprzyja sukcesowi finansowemu”.

Żydowskie wydarzenie przy świecach wyszło na jaw na początku tego miesiąca na facebookowej grupie ycie Żydowskie, co oznacza „Jewish Life”.

Otrzymuj godziny codziennego wydania Izraela e-mailem i nigdy nie przegap naszych najlepszych historii

Co najmniej dwie firmy, ośrodek pszczelarski asukasiewicz i firma pszczelarska Łysoń, udostępniły produkty online – mówi Elipeta Magenheim, kierownik Życia Żydowskiego.

Wielu członków grupy na Facebooku wyraziło oburzenie, ponieważ produkt przypominał o tym, jak naziści spalili ciała Żydów podczas masakr w okupowanej Polsce.

Obie firmy usunęły produkty ze swoich internetowych list po tym, jak polsko-żydowski serwis informacyjny Jewish PL opublikował w niedzielę artykuł o wynalazku Meganheim. Jewish Telegraph nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Asukasiewicz oferował dwa rozmiary, „Mały Żyd” i „Wielki Żyd”, o wymiarach odpowiednio 4 i 7 cali. „Ręcznie robiona świeca miodowa. Uważa się, że liczba Żydów sprzyja sukcesowi finansowemu. Imponujący, duży, podczas palenia emanuje przyjemnym ciepłym blaskiem oraz przyjemnym aromatem miodu i propolisu. ”

Szczęśliwa żydowska postać trzymająca monetę, 2013, jest nieznana producentowi (zdjęcie: Cresource Mart)

Sprzedaż identycznych obrazków Żydów jako wersetów na szczęście rozpoczęła się w Polsce w latach sześćdziesiątych XX wieku. Uważnie śledził ostatnią wielką falę Żydów z kraju, w którym przed Holokaustem mieszkało 3,3 miliona Żydów. Obecnie mieszka tam tylko 20 000 Żydów.

Krytycy uważają, że jest to wyraz stuleci antysemityzmu w kraju, w którym społeczeństwo i rząd walczyły popularnie z tragiczną historią największej niegdyś społeczności żydowskiej w Polsce.

READ  Masdar rozszerza obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce

„Szczęśliwe filmy żydowskie” są „głęboko zakorzenione w negatywnych stereotypach” – powiedział w 2017 roku Rafał Pankowski, założyciel warszawskiej organizacji antyrasistowskiej „Nigdy więcej”. Jego donosy pomogły zmusić polski parlament do opuszczenia sklepu z pamiątkami żydowskimi Lucky.

Jak zdefiniował Johnny Daniels, założyciel grupy The From the Tapes, która promuje dialog między Żydami a Polakami, inni odrzucają go jako nieczułą, ale ostatecznie nieszkodliwą nostalgię. Daniels powiedział, że to tak, jak niektórzy ludzie postrzegają cygarowych Indian w Stanach Zjednoczonych.

Żyd nazwał świece „obrzydliwymi”. Współautor Pl, John Kelbert, powiedział stronie internetowej. Powiedział jednak, że nie było próby zaznaczenia Holokaustu blaskiem świec.

„Mam nadzieję, że autorzy nie odnoszą się do tego”, powiedział o wyjaśnieniach. „Myślę, że nie ma odbicia”.

Jestem dumny, że pracuję dla Times of Israel

Mówię wam prawdę: życie tutaj, w Izraelu, nie zawsze jest łatwe. Ale jest też pełen piękna i znaczenia.

Aby uchwycić problem tego niezwykłego miejsca, jestem dumny, że pracuję w Times of Israel z moimi kolegami, którzy wylewają serce przez cały dzień pracy.

Uważam, że w naszym sprawozdaniu nadano ważny ton uczciwości i godności, niezbędny do zrozumienia, co naprawdę dzieje się w Izraelu. Potrzeba dużo czasu, zaangażowania i ciężkiej pracy naszego zespołu, aby to osiągnąć.

Twoje wsparcie poprzez członkostwo Społeczność The Times of Israel, Pomaga nam kontynuować naszą pracę. Chcesz już dziś dołączyć do naszej społeczności?

Dzięki,

Sarah Duttil Singer, redaktorka ds. Nowych mediów

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby dostarczać wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, fascynujących informacji o Izraelu i świecie żydowskim.

READ  Czy Donald Tusk zrealizuje wielomiliardowe plany polskiego lotniska? – DW – 11.03.2023

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji informacyjnych, nie stawiamy opłat drogowych. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest droga, zapraszamy wybitnych czytelników Times of Israel, aby pomogli wesprzeć naszą pracę, dołączając do Społeczność The Times of Israel.

Do 6 dolarów miesięcznie może pomóc w utrzymaniu naszego wysokiej jakości magazynu, podziwiając Times of Israel BEZ REKLAM, A także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać