Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najnowsze wiadomości z Ukrainy: Rosja twierdzi, że więcej ukraińskich bojowników poddało się w Mariupolu, Skandynawia ubiega się o członkostwo w NATO

Prawie 700 dodatkowych ukraińskich bojowników poddało się w Mariupolu, według rosyjskich urzędników, gdy zbliża się prawie trzymiesięczne oblężenie miasta nad Morzem Czarnym.

Ponad dzień po tym, jak Ukraina ogłosiła, że ​​nakazała ustąpić swojemu garnizonowi w Mariupolu, końcowy wynik najkrwawszej od dziesięcioleci europejskiej bitwy pozostaje nierozstrzygnięty.

Ukraińscy urzędnicy odmówili publicznego komentowania losu bojowników, którzy po raz ostatni zajęli stanowisko w hucie Azowstal, podczas gdy wojska rosyjskie zajęły Mariupol.

„Każda informacja przekazana opinii publicznej może zagrozić temu procesowi”.

Rosja poinformowała, że ​​dodatkowe 694 bojowników poddało się w ciągu nocy, co daje całkowitą liczbę osób, które złożyły broń do 959.

Żołnierze ukraińscy niosą rannego towarzysza po opuszczeniu oblężonej huty w Azowstalu.
Wśród poddających się było 29 rannych bojowników, podało rosyjskie Ministerstwo Obrony.(AFP: Służba prasowa rosyjskiego Ministerstwa Obrony)

Przywódca prorosyjskich separatystów, którzy kontrolują region, Denis Pushlin, cytowany przez lokalną agencję prasową, powiedział, że główni przywódcy nadal przebywali w fabryce.

Nie było jasne, czy opuszczą fabrykę, czy może stoczą ostateczną bitwę z siłami rosyjskimi.

Ukraińscy urzędnicy potwierdzili we wtorek kapitulację ponad 250 bojowników, ale nie powiedzieli, ilu było w środku.

Burmistrz Mariupola Wadim Bojczenko powiedział, że w rozmowy zaangażowane były prezydent Wołodymyr Zełenski, Czerwony Krzyż i ONZ, ale nie podał szczegółów.

Bojownicy poddali się sądowi

opublikowany I zaktualizowany

READ  Rosja rozpoczyna ćwiczenia wojskowe na Białorusi, gdy Wielka Brytania ostrzega przed „poważnymi konsekwencjami” inwazji na Ukrainę