Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA na spacer kosmiczny, aby wymienić antenę komunikacyjną na stacji kosmicznej


s127e007295_large.jpeg

Astronauta Tom Marshburn, specjalista od misji STS-127, uczestniczy w swoim pierwszym spacerze kosmicznym i drugim dla członków załogi promu kosmicznego Endeavour i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, 20 lipca 2009 r.

Kredyty: NASA

Dwóch astronautów NASA wyruszy poza granice Międzynarodowa Stacja Kosmiczna We wtorek 30 listopada w celu wymiany wadliwego systemu antenowego odbył się spacer kosmiczny. Przedstawiciele NASA opiszą nadchodzący spacer kosmiczny podczas konferencji prasowej w środę, 17 listopada.

NASA zapewni transmisję na żywo z konferencji prasowej i spaceru kosmicznego w telewizji NASA i agencjach Strona internetowa, a Aplikacja NASA.

Astronauci NASA Thomas Marchburn I Kayla Barron Wyjdzie ze śluzy Quest około 7:10 czasu EDT, aby wymienić podzespół anteny na pasmo S (SASA) na część zamienną już dostępną w podwoziu przekładni stacji. Stacja kosmiczna przesyła głos i dane o niskiej prędkości do kontrolerów lotu na ziemi w paśmie S częstotliwości radiowych. Relacja na żywo rozpocznie się o 5:30

Centrum Kosmiczne im. Johnsona NASA w Houston będzie gospodarzem konferencji prasowej zapowiadającej spacer kosmiczny o godzinie 14.00 w środę, 17 listopada. Uczestnikami są:

  • Dana Weigel, zastępca administratora NASA ds. Programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
  • Vincent Lacourt, dyrektor Space Walk NASA
  • Art Thomason, oficer NASA zajmujący się spacerami kosmicznymi

Reporterzy chcący wziąć udział w telekonferencji powinni skontaktować się z Johnson Newsroom pod numerem: 281-483-5111 nie później niż o 13:45 w środę, 17 listopada. -19 pandemia. Każdy, kto śledzi briefing w mediach społecznościowych, może zadawać pytania za pomocą #ZapytajNASA.

Spacer kosmiczny ma zająć około sześciu godzin i 30 minut. Marshburn i Barron będą pracować w konstrukcji kratownicy portu 1 (P1), gdzie zainstalowana jest antena. Antena niedawno straciła zdolność wysyłania sygnałów na Ziemię przez NASA Satelitarny system śledzenia i przekazywania danych. Chociaż jego pogorszenie miało ograniczony wpływ na działanie stacji, kierownicy misji postanowili zainstalować nową antenę, aby zapewnić powtarzalną łączność. Stacja kosmiczna zawiera dodatkowe, niedrogie systemy działające w paśmie S, a także szybki system komunikacyjny w paśmie KU, który transmituje wideo.

READ  Zła astronomia | Podwójne kwazary można znaleźć w nowy sposób

Przez cały spacer kosmiczny Marshburn ustawi się na końcu ramienia robota Canadarm2, współpracując z Barronem. Astronauta Matthias Maurer z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) będzie sterował ramieniem robota z wnętrza stacji kosmicznej.

Marshburn będzie służył jako Extravehicular 1 (EV1), z czerwonymi paskami w swoim skafandrze, podczas gdy Barron będzie Extravehicularem 2 (EV2), w nieoznakowanym kombinezonie. Będzie to piąty spacer kosmiczny Marshburna i pierwszy spacer kosmiczny i stacje Barrona Spacer kosmiczny nr 245 Wspieranie montażu, konserwacji i aktualizacji.

Na początku tego miesiąca Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przekroczyła swoje rozmiary 21 lat nieprzerwanej obecności człowieka, dającej możliwości unikalnych badań i demonstracji technologii, które pomagają przygotować się do długotrwałych misji na Księżyc i Marsa, a także poprawić życie na Ziemi. W tym czasie 249 osób z 19 krajów odwiedziło laboratorium orbitalne, w którym mieściło się blisko 3000 Badania naukowe Od naukowców ze 108 krajów i regionów.

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnych organizacji może mieć charakter punktowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Pełny widok Tutaj.