Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA oferuje 1 milion dolarów na innowacyjne systemy do karmienia jutrzejszych astronautów

Dołącz do Deep Space Food Challenge, aby pomóc wprowadzić innowacyjne technologie produkcji żywności w kosmos i tu na Ziemi.

Jak NASA przygotowuje się do wysłania astronautów dalej w kosmos niż kiedykolwiek wcześniej, agencja ma na celu ulepszenie produkcji krytycznego źródła paliwa: żywności. Zapewnienie przyszłym odkrywcom technologii do produkcji pożywnych, smacznych i satysfakcjonujących posiłków podczas długotrwałych misji kosmicznych da im energię potrzebną do odkrycia wielkiej nieznanej.

We współpracy z Kanadyjską Agencją Kosmiczną, NASA wzywa społeczeństwo do pomocy w opracowaniu innowacyjnych i zrównoważonych technologii lub systemów produkcji żywności, które wymagają minimalnych zasobów i wytwarzają minimalną ilość odpadów. Konkurs, nazwany Deep Space Food Challenge, wzywa zespoły do ​​projektowania, budowania i demonstrowania prototypów technologii produkcji żywności, które zapewniają namacalne produkty odżywcze – czyli żywność.

Z biegiem czasu żywność traci swoją wartość odżywczą. Oznacza to, że wieloletnia misja: Mars, zabieranie ze sobą paczkowanej żywności nie zaspokoi wszystkich potrzeb związanych z utrzymaniem zdrowia astronautów. Ponadto brak bezpieczeństwa żywnościowego jest znaczącym, chronicznym problemem na Ziemi, zarówno w społecznościach miejskich, jak i wiejskich. Katastrofy, które zakłócają łańcuchy dostaw, dodatkowo pogłębiają niedobory żywności. Opracowywanie kompaktowych i innowacyjnych zaawansowanych rozwiązań w zakresie systemów żywnościowych poprzez inicjatywy takie jak Deep Space Food Challenge może mieć zastosowanie w lokalnej i lokalnej produkcji żywności, zapewniając nowe rozwiązania humanitarnej reakcji na powodzie i susze oraz nowe technologie do szybkiego wdrażania po katastrofach.

NASA i Kanadyjska Agencja Kosmiczna koordynowały otwarcie drugiej fazy Deep Space Food Challenge, której celem jest opracowanie nowatorskich technologii systemów produkcji żywności na potrzeby długotrwałych misji kosmicznych. Źródło: NASA

„Karmienie astronautów przez długi czas w ramach podróży kosmicznych będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań” – powiedział Jim Reuter, zastępca administratora w NASA Space Technology Mission Directorate w siedzibie agencji w Waszyngtonie. „Przesuwanie granic technologii żywności zapewni przyszłym odkrywcom zdrowie, a nawet może pomóc nakarmić ludzi w domu”.

READ  NASA uruchamia sondę Lucy, aby zbadać asteroidy Jowisza

W październiku 2021 roku, faza 1 wyzwania zakończyła się, gdy NASA przyznała 18 zespołom w sumie 450 000 USD za ich koncepcje innowacyjnej technologii produkcji żywności, która wytwarza bezpieczne, akceptowalne, smaczne, pożywne, stabilne i wysokiej jakości produkty spożywcze, przy minimalizacji niezbędnych nakładów zasobów . NASA i Kanadyjska Agencja Kosmiczna wspólnie nagrodziły 10 międzynarodowych zespołów za zwycięskie prace. Wspierający partner NASA w tym wyzwaniu, Fundacja Methuselah, ufundowała dwie nagrody o wartości 25 000 $ dla międzynarodowych zespołów za ich wyjątkową innowacyjność. Kanadyjska Agencja Kosmiczna przyznała 10 zespołom po 30 000 CAD zwycięskim zespołom.

NASA zaprasza teraz zarówno nowe, jak i istniejące zespoły do ​​przystąpienia do fazy 2, która będzie wymagać od zespołów zbudowania i zademonstrowania prototypów swoich projektów oraz produkcji żywności do oceny. Zainteresowani uczestnicy ze Stanów Zjednoczonych mogą rywalizować w fazie 2 o część puli nagród do 1 miliona dolarów.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Kanadyjską Agencją Kosmiczną, aby przeprowadzić kolejną fazę tego wyzwania i zidentyfikować rozwiązania z całego świata” – powiedział Reuter.

Konkurs

Deep Space Food Challenge prosi konkurentów o stworzenie technologii, systemu lub podejścia do produkcji żywności, które potencjalnie można zintegrować z kompletnym systemem żywnościowym, aby utrzymać czteroosobową załogę podczas trzyletniej misji w kosmos. Należy wziąć pod uwagę wszystko, co jest potrzebne do przechowywania, przygotowania i dostarczania żywności załodze, w tym produkcję, przetwarzanie, transport, konsumpcję i utylizację odpadów. Proponowane technologie, takie jak systemy wzrostu roślin, wytwarzane produkty spożywcze i gotowe do spożycia rozwiązania, łącznie mogą zapewnić przyszłym załogom różnorodne opcje, które zapewnią potrzebne codzienne odżywianie.

W fazie 1 sędziowie NASA pogrupowali zgłoszenia USA na podstawie żywności, którą zamierzali produkować. Wśród projektów znalazły się różne systemy, od skomplikowanych do bardzo prostych. Zespoły zaproponowały technologie produkcji gotowej do spożycia żywności, takiej jak chleb, a także odwodnionych proszków, które można by przetworzyć na produkty spożywcze. Inne technologie obejmowały rośliny uprawne i grzyby lub żywność modyfikowaną, taką jak hodowane komórki mięsne, z których wszystkie mogły być hodowane lub produkowane przez załogę podczas misji kosmicznych. Szczegóły dotyczące zwycięskich zgłoszeń i zespołów można znaleźć w wyzwaniu stronie internetowej.

READ  Badanie wykazało, że astma u małych dzieci jest związana z narażeniem wewnątrzmacicznym na zanieczyszczenie powietrza zanieczyszczenie powietrza

Wszystkie zespoły zaangażowane w fazę 1 wyzwania spełniły wymagania rejestracyjne, aby przejść do fazy 2. Nowe zespoły są mile widziane i zachęcane do udziału po dostarczeniu wymaganych Rejestracja, do 28 lutego. Zainteresowani uczestnicy ze Stanów Zjednoczonych mogą rywalizować o część puli nagród w wysokości do 1 miliona dolarów od NASA. Kanadyjska Agencja Kosmiczna organizuje równoległa konkurencja Z oddzielnym procesem składania wniosków i oceniania, a także własną pulą nagród dla uczestniczących kanadyjskich drużyn. Kwalifikujące się drużyny z innych krajów mogą rywalizować, ale nie będą kwalifikować się do nagród pieniężnych.

Deep Space Food Challenge to wyzwanie stulecia NASA. Centennial Challenges są częścią programu nagród, wyzwań i crowdsourcingu w Dyrekcji Misji Technologii Kosmicznych NASA w siedzibie agencji w Waszyngtonie i są zarządzane w NASA Marshall Space Flight Center w Huntsville w stanie Alabama. Konkurencję wspierają eksperci merytoryczni z NASA Johnson Space Center w Houston i NASA Kennedy Space Center na Florydzie. NASA, we współpracy z Methuselah Foundation, zarządza amerykańskim i międzynarodowym konkursem Deep Space Food Challenge.