Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA ogłasza start i dokowanie SpaceX Crew-8

NASA ogłasza start i dokowanie SpaceX Crew-8

(Od lewej do prawej) Astronauta Roskosmosu Alexander Grebenkin i astronauci NASA Michael Barratt, Matthew Dominick i Janet Epps pozują do zdjęcia podczas testów interfejsu sprzętu załogi w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. Celem szkolenia jest przećwiczenie czynności w dniu startu i przyjrzenie się bliżej statkowi kosmicznemu, który zabierze ich na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Źródło: SpaceX

NASA będzie relacjonować nadchodzące działania przed wystrzeleniem i startem misji agencji SpaceX Crew-8 z astronautami na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Wystrzelenie zaplanowano na godzinę 12:04 czasu wschodniego w piątek, 1 marca, z kompleksu startowego 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie. Docelowy czas dokowania to około 7 rano w sobotę, 2 marca.

Dostęp załogi będzie możliwy na kanałach streamingowych Kennedy’ego, m.in youtube I X. Relacja ze startu oraz konferencji prasowej po starcie i dokowaniu będzie dostępna pod adresem: NASA+telewizja NASA, Aplikacja NASA, youtubeoraz agencja strona internetowa. NASA zorganizuje także konferencję prasową w trybie wyłącznie audio po przeglądzie gotowości do lotu. Naucz się jak Transmisja telewizyjna NASA Za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Na pokładzie Crew-8 zabiorą astronautów NASA Matthew Dominicka, Michaela Barratta i Janet Epps, a także astronautę Roskosmosu Alexandra Grebenkina.

Misja, będąca częścią programu Commercial Crew Program, jest ósmą misją rotacji załogi NASA i dziewiątą misją lotów kosmicznych z załogą na stację kosmiczną wspieraną przez sondę SpaceX Dragon od 2020 roku. Endeavour to nazwa tego statku kosmicznego Dragon.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.