Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA podziela dźwięk innowacyjnego helikoptera lecącego w powietrzu nad Marsem

Najpierw zaprezentowano wspaniałe zdjęcia, a potem wideo. NASA dzieli się teraz dźwiękiem swojego maleńkiego helikoptera lecącego w rozrzedzonym powietrzu Marsa.

Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Kalifornii wydało pierwszy słyszalny dźwięk w piątek, zanim Ingenuity wykonał swój piąty lot testowy, krótki, jednokierunkowy lot na nowe lotnisko.

Podczas czwartego lotu tydzień temu niski brzęczący dźwięk śmigieł helikoptera obracających się z prędkością ponad 2500 obrotów na minutę był ledwo słyszalny.

Wyglądał jak odległy lub niski komar lub jakiś inny latający owad.

Stało się tak, ponieważ 1,8-kilogramowy helikopter znajdował się ponad 80 metrów od mikrofonu w wagonie wytrwałości. Ryczący wiatr stłumił dźwięk helikoptera.

Z daleka po prawej stronie pojawia się czarny helikopter, otoczony marsjańskim krajobrazem.
Śmigłowiec Mars Ingenuity (z prawej strony) wystartował w swój dziewiczy lot 19 kwietnia. Od tego czasu wylatuje jeszcze cztery samoloty.(

AP: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

)

Naukowcy wyodrębnili dźwięk brzęczenia i wzmocnili go, dzięki czemu łatwiej go usłyszeć.

Kreatywność – pierwszy samolot z napędem, który latał na innej planecie – Dotarł na Marsa 18 lutego, trzymając się brzucha wytrwałości.

Dziewiczy lot odbył się 19 kwietnia. NASA nazwała miejsce startu i lądowania Wright Brothers Field na cześć Wilbura i Orville’a, którzy wykonali pierwszy lot na świecie w 1903 roku.

Tkanina wielkości znaczka z oryginalnego Wright Flyer jest na pokładzie Ingenuity.

Demonstracja technologiczna za 85 milionów dolarów (108 milionów dolarów) miała się zakończyć kilka dni temu, ale NASA przedłużyła misję o co najmniej miesiąc, aby uzyskać więcej czasu na latanie.

Podczas 108-sekundowego lotu testowego w piątek po południu helikopter poleciał na południe w tym samym kierunku co łazik.

Gdy helikopter przeleciał nad swoim nowym lotniskiem, wzrósł do dwukrotności swojej poprzedniej wysokości – 10 metrów – zrobiłem zdjęcia, po czym wylądowałem. Oba lotniska oddalone są o 129 metrów.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.
Kreatywny helikopter NASA wykonuje udany lot na Marsie.

Po ukończeniu pierwszego etapu helikoptera statek może teraz rozpocząć poszukiwanie skał, które mogą zawierać ślady minionego mikroskopijnego życia.

Próbki rdzenia zostaną zebrane w celu ewentualnego powrotu na Ziemię.

AP

READ  Odpowiedź na powstrzymanie koronawirusa może leżeć w nosie