Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA przedstawia nową klasę kandydatów na astronautów

Amerykańska agencja kosmiczna (NASA) ujawniła nową klasę kandydatów na astronautów, którzy mogą podróżować na stację kosmiczną i wykonywać przyszłe misje na Księżyc.

Przeszli rozmowę kwalifikacyjną z kilkoma rundami, ćwiczeniami grupowymi, kompleksowym badaniem lekarskim i testami umiejętności.

Sześciu mężczyzn i cztery kobiety wybrano z puli prawie 12 000 kandydatów.

Kandydaci przejdą teraz dwuletnie szkolenie przed ukończeniem studiów.

„Zawsze mieliśmy granicę do poszerzenia, a teraz granicę w górę, do wszechświata” – powiedział Bill Nelson, administrator NASA.

Grupa weźmie udział w tak zwanym podstawowym programie szkolenia astronautów, którego celem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności, których będą potrzebować po wybraniu do lotu.

Kandydaci są zobowiązani do ukończenia wojskowego szkolenia przetrwania w wodzie, latania samolotem szkoleniowym NASA T-38 i uzyskania uprawnień do nurkowania z akwalungiem, aby przygotować się do szkolenia w zakresie spacerów kosmicznych — które odbywa się w ogromnym basenie w Johnson Space Center w Houston.

Ostateczny wybór na astronautę nie jest gwarantowany: muszą ukończyć szkolenie na zadowalającym poziomie.

Ci, którzy kończą studia, kwalifikują się na wycieczki na stację kosmiczną i na Księżyc – program Artemis NASA nie jest opóźniany. Jest jednak mało prawdopodobne, by natychmiast przydzielono im misje; Nadal doskonalili swoje umiejętności po tym, jak zostali pełnymi astronautami.

Astronauta na spacerze kosmicznym

Nowi kandydaci na astronautów to:

  • Nicole Ayers, 32, major w US Air Force z Kolorado

  • Marcos Perius37-latek jest także majorem w siłach powietrznych USA. Dorastał w Guaynabo w Portoryko

  • Krystyna Brzoza, 35 lat, były kolarz ekipy amerykańskiej z doktoratem z inżynierii biologicznej

  • Morze Burnham, 36, jest porucznikiem w rezerwie US Navy i inżynierem wiertniczym z Wasilla na Alasce

  • Łukasza Delaneya42-latek jest pilotem badawczym NASA i emerytowanym majorem w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych

  • André Douglas35-latek jest pracownikiem Johns Hopkins University, który służył w US Coast Guard

  • Jack Hathaway39-latek jest kapitanem marynarki wojennej USA, który pochodzi z Connecticut

  • Anil Menon, 45, jest chirurgiem lotniczym dla SpaceX Elona Muska, który pomógł uruchomić pierwszy prywatny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną

  • Christophera Williamsa, 38 lat, fizyk medyczny, który dorastał w Potomac w stanie Maryland

  • Jessica Wittner, 38, porucznik US Navy z Kalifornii

READ  Szpital Goulburn Base „nie ma transmisji COVID-19”: okręg zdrowia | Poczta Goulburna

„Wszyscy macie niesamowite doświadczenie” – powiedziała kandydatom Pam Melroy, były astronauta NASA i zastępca dyrektora agencji. „Wnosisz różnorodność do naszego zespołu astronautów na wiele sposobów i osiągnąłeś jedną z najwyższych i najbardziej ekscytujących form służby publicznej”.

Była amerykańska rowerzystka Christina Birch służyła radą innym początkującym astronautom. „Jeśli dobrze robisz małe rzeczy, składają się one na coś dużego” – prawdopodobnie w tym zdolność do podróżowania w kosmos, wyjaśniła.

Pierwsi astronauci z byłej klasy NASA – Kayla Barron i Raja Chari, którzy ukończyli studia w styczniu 2020 roku – wykonali swoje pierwsze loty na orbitę w zeszłym miesiącu. Ale w przypadku innych kandydatów, którzy osiągnęli sukces, droga do zadania na latanie może potrwać kilka lat dłużej.

SLS opuszcza panel operacyjny

Niektórzy kandydaci prawie na pewno zostaną przydzieleni do misji księżycowych w ramach programu Artemis NASA

W latach 90. i 2000. NASA miała tylko jeden sposób na dostanie się w kosmos – wahadłowiec. Kandydaci ci dołączają do agencji w czasie, który jest zarówno trudny i złożony, jak i ekscytujący.

„Jesteśmy w złotym wieku ludzkich lotów kosmicznych” – powiedział astronauta Reed Wiseman z NASA.

Ameryka pozostaje partnerem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), więc kandydaci muszą rozumieć systemy na pokładzie i wykazać się praktyczną znajomością języka rosyjskiego, aby komunikować się z astronautami.

Niektórym może zostać powierzone zadanie latania jednym z dwóch statków kosmicznych, które NASA opracowała do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną – załogami SpaceX Crew Dragon i Boeing’s Starliner, gdy tylko zostaną rozwiązane problemy techniczne z tymi ostatnimi. Inni kandydaci zostaną wybrani do misji na Księżyc w ramach programu Artemis NASA.

Ci astronauci będą musieli dobrze zrozumieć statek kosmiczny NASA Orion i wszelkie lądowniki, których agencja planuje użyć, aby dotrzeć do powierzchni Księżyca. Pojazd, który będzie używany do pierwszego lądowania na Księżycu od 1972 roku, będzie prawdopodobnie bazował na statku kosmicznym Elon Musk, który jest obecnie opracowywany w obiekcie SpaceX w południowym Teksasie.

READ  NASA tworzy nowe plany dotyczące genialnego helikoptera na Marsie

Śledź Paula na Twitterze.