Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA udostępnia aktualizację informacji o teście demonstracyjnym, Artemis I. Misja

Rakieta NASA Space Launch System (SLS) ze statkiem kosmicznym Orion na pokładzie jest widoczna na mobilnej platformie startowej w Launch 39B w NASA Kennedy Space Center na Florydzie 26 sierpnia 2022 r. Misja Artemis I jest pierwszym zintegrowanym testem do eksploracji kosmosu agencje Systemy: rakieta Space Launch System, statek kosmiczny Orion i systemy wsparcia naziemnego.

Kredyty: NASA/Eric Bordlon

NASA zorganizuje zdalną konferencję medialną o godzinie 12:30 EDT w piątek, 23 września, aby omówić test demonstracyjny chłodzenia, który odbył się w środę, 21 września, przed nadchodzącą próbą uruchomienia Artemis I.

Dźwięk rozmowy będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej agencji pod adresem:

https://www.nasa.gov/live

Po napotkaniu wycieku wodoru na wczesnym etapie procesu ładowania podczas testów w środę, 21 września, inżynierowie byli w stanie rozwiązać problem i zrealizować cele testowe.

Na podstawie danych z testów zespoły dopracowują procedury pod kątem następnej okazji do uruchomienia, której celem jest nie później niż 27 września. Pocisk pozostaje w bezpiecznej, gotowej do lotu konfiguracji na wyrzutni.

Artemida I Jest to test w locie mający na celu wystrzelenie rakiety NASA Space Launch System i wysłanie bezzałogowego statku kosmicznego Orion wokół Księżyca przed przyszłymi misjami z załogą.

W skład uczestników odprawy wchodzą:

  • Tom Whitmer, zastępca administratora, Joint Exploration Systems Development, siedziba NASA
  • Brad McCain, wiceprezes i dyrektor generalny Jacobs Space Operations Group
  • John Blevins, główny inżynier SLS, Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla NASA
/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnej organizacji (organizacji) może mieć charakter określony w czasie, zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości tutaj.

READ  Rozpoczęły się masowe podziemne poszukiwania tajemniczej ciemnej materii