Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA wydaje dźwięk z ostatniego przelotu sondy Juno nad księżycem Jowisza Europa |  Słuchać

NASA wydaje dźwięk z ostatniego przelotu sondy Juno nad księżycem Jowisza Europa | Słuchać

Pod koniec ubiegłego miesiąca sonda kosmiczna NASA Juno przeleciała przez kilka minut w pobliżu lodowego księżyca Jowisza, Europy, i zebrała kilka zdjęć księżyca Jowisza w wysokiej rozdzielczości oraz cenne dane na temat jego wnętrza, składu powierzchni i jonosfery. Agencja opublikowała teraz wideo przedstawiające dane zebrane w ciągu około 1,5 godziny podczas lotu 29 września.

W tym filmie pomiary są konwertowane przez instrument Waves na pokładzie Juno na częstotliwość słyszalną. Gdy biała linia przesuwa się w poprzek spektrogramu, co jest widocznym sposobem przedstawiania siły sygnału w czasie, można usłyszeć zmiany częstotliwości fal plazmy obserwowane przez instrument w zakresie częstotliwości 50–150 kHz w pobliżu Europy, gdy zmienia się intensywność plazmy .

Źródło: NASA / JPL-Caltech / SwRI / Univ of Iowa

„Zrozumienie gęstości plazmy w pobliżu Europy jest ważne dla zrozumienia, w jaki sposób Europa oddziałuje z magnetosferą Jowisza. Pole magnetyczne Jowisza, które jest największe w Układzie Słonecznym, wychwytuje naładowany gaz cząsteczkowy – plazmę – który wypełnia przestrzeń wokół Europy (i resztę Jowisza). W oświadczeniu pole magnetyczne zmienia się, gdy Europa porusza się po swojej orbicie.

Sonda Juno NASA weszła na orbitę wokół Jowisza 4 lipca 2016 roku, stając się pierwszym odkrywcą, który przeprowadził sondę pod gęstymi chmurami planety. Obecnie w rozszerzonej misji Juno kontynuuje badania największej planety w Układzie Słonecznym do września 2025 roku. Przelot Księżyca w Europie 29 września oznacza drugie spotkanie z księżycem Galilejskim podczas jego rozszerzonej misji, po eksploracji Ganimedesa w czerwcu 2021 r.

READ  Tylko 7% dzieci w wieku 5-11 zachorowało na Covid, ponieważ rodzice się wahają | Korona wirus

Misja Juno ma polecieć w pobliżu Io, najbardziej wulkanicznego ciała Układu Słonecznego, w 2023 i 2024 roku.