Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tylko 7% dzieci w wieku 5-11 zachorowało na Covid, ponieważ rodzice się wahają | Korona wirus

Tylko 7% uczniów szkół podstawowych w Anglii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid sześć tygodni po jej wprowadzeniu do wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat, ponieważ rodzice zmagają się z decyzją o przyjęciu oferty.

Wskaźnik ten można porównać z 24% osób w wieku od 12 do 15 lat, które otrzymały pierwszą dawkę w ciągu pierwszych sześciu tygodni po zakwalifikowaniu się do programu we wrześniu 2021 r.

Naukowcy twierdzą, że niski udział uczniów szkół podstawowych wynika z przekonania, że ​​Covid nie stanowi znaczącego zagrożenia dla młodszych dzieci.

Niektórzy rodzice byli zaniepokojeni ryzykiem wystąpienia rzadkich skutków ubocznych szczepionki. Jednak według profesora Russella Vinera z University College London, który był częścią rozwiązanej Naukowej Grupy Doradczej ds. Nagłych Wypadków, powinni być uspokojeni, że po powszechnym przyjmowaniu leków w Stanach Zjednoczonych, co zostało zatwierdzone przez firmę Pfizer, należy zapewnić ich niemal całkowity brak skutków ubocznych. / Szczepionka BioNTech w listopadzie ubiegłego roku.

„To szczepionka, która prawdopodobnie nie jest szczególnie przydatna w tej grupie wiekowej” – powiedział Wiener. „Jednak ma bardzo, bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę, że wciąż jesteśmy w sytuacji pandemii, istnieje argument, że dla rodziców bilans zagrożeń wydaje się zmierzać w kierunku szczepień”.

Wiener powiedział, że jest bardzo zaniepokojony szczepieniem dzieci z grup szczególnie wrażliwych. Korzyści dla całej zdrowej populacji [of 5- to 11-year-olds] Szczególnie związane z ograniczaniem zakłóceń w szkole i zapobieganiem przenoszeniu infekcji na inne osoby. Jednak w przypadku Omicron szczepionki bardzo słabo zapobiegają przenoszeniu. Myślę więc, że korzyści ze szczepień dla tej grupy wiekowej są bardzo marginalne. Ale to różni się w przypadku osób z ryzykiem klinicznym. Są podatni na wszelkie wirusy układu oddechowego, a Covid jest bardziej niebezpieczny niż inne”.

READ  Implikacje dla naprawy mózgu — ScienceDaily

Regionem o najwyższym wskaźniku szczepień dzieci w wieku 5-11 lat było Oxfordshire (12%), podczas gdy Knowsley w Merseyside miał najniższy, wynoszący 3%, zgodnie z najnowszymi danymi NHS dotyczącymi szczepień z 8 maja.

„Wszystkie dane dotyczące przyjmowania szczepionek wykazują bardzo duże rozbieżności” – powiedział Viner. „Więc najbardziej martwią mnie te dzieciaki, które należą do najbardziej wrażliwych klinicznie grup z najbardziej poszkodowanych części populacji”.

Dr Peter English, emerytowany konsultant ds. chorób zakaźnych i były prezes BMA Public zdrowie Rodzice powinni być świadomi, że duża część dzieci rozwija COVID-19 przez długi czas, powiedział Komitet ds. Medycyny. „Niektórzy doznają uszkodzenia narządów lub układu odpornościowego, co może sprawić, że poczują się dobrze miesiące lub lata po urazie”.

Powiedział, że nie jest jasne, czy szczepienie ochroni dzieci przed długotrwałą chorobą Covid, chociaż może to zrobić, ponieważ szczepienie zmniejsza ryzyko poważnych chorób, a tym samym zmniejsza wskaźniki uszkodzenia narządów.

Emma Amukato i jej rodzina przez jakiś czas omawiali szczepienia, zanim przystąpili do pobierania dawek dla dwójki swoich dzieci w wieku 9 i 6 lat.

„Odbyliśmy rozmowę —„ prawda? ”- powiedział Amukato, założyciel aplikacji zdrowia psychicznego Smile. – Kiedy Ameryka zaczęła uderzać: „Czy zagrożenie dla dzieci jest aż tak duże, czy powinniśmy wkładać coś do ich ciał?

„Ostatecznie to miało sens. Oboje jesteśmy trzykrotnie zaszczepieni. Mój mąż jest klinicznie wrażliwy. I nie było to ryzyko dla życia – ryzyko złapania Covida przez dzieci było od dawna i co to może dla nich oznaczać, żyjących z chorobą przewlekłą.

Projektantka z Somerset, Chloe Haywood, postanowiła otrzymać szczepionkę dla swoich trzech synów w wieku 11, 8 i 5 lat, po tym, jak rodzina zachorowała na Covida. „Wszyscy mieli swoje szczepienia, kiedy byli dziećmi” – powiedziała. „Chodziło o to, jak szybko możemy to zarezerwować”.

READ  Jak szczepienia ukształtowały globalną ścieżkę ewolucyjną SARS-CoV-2?

Niektórzy rodzice byli zaniepokojeni ryzykiem zarażenia Covidem na długo przed najnowszym wydaniem i próbowali zaszczepić swoje dzieci za granicą.

Rzecznik NHS powiedział: „Zaszczepienie się jest osobistym wyborem między rodzinami i ich dziećmi, a teraz wysłaliśmy zaproszenia do każdej kwalifikującej się osoby, dostarczając rodzicom informacji, które pozwolą im podjąć świadomą decyzję, podczas gdy mogą również porozmawiać z lekarzem lub miejscowego pracownika służby zdrowia, jeśli mają pytania.” .