Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Następna aktualizacja systemu PS5 dodaje czat głosowy Discord, aktualizacje kontrolera bezprzewodowego i nie tylko

Ona była Mówiono o tym w zeszłym miesiącu PlayStation doda czat głosowy Discord do PS5 i Teraz ogłosili Następna duża aktualizacja PS5, która wchodzi dzisiaj w fazę beta, zawiera właśnie to.

Aktualizacja będzie obejmować dołączenie do czatu głosowego Discord ze swojego PS5, aby rozmawiać ze znajomymi na (większości) innych konsolach/platformach. Aktualizacja doda również obsługę VRR dla wyświetlaczy 1440p, możliwość ręcznego przesyłania materiału do aplikacji PlayStation oraz możliwość (wreszcie) bezprzewodowej aktualizacji konsoli.

Wiele drobnych ulepszeń obejmuje możliwość inicjowania lub żądania udostępniania ekranu z profilu znajomego, dołączania do nowych ikon gier w czatach grupowych, nowych znajomych grających w kafelki, sortowania biblioteki gier i filtrowania gier oraz innych funkcji użyteczności.

PS5 1440p VRR

Nie mamy daty premiery tej aktualizacji PS5 po wyjściu z wersji beta, ale zwykle upływa około miesiąca między wersją beta a ostatecznym oprogramowaniem dla wszystkich użytkowników.

Następujące główne funkcje aktualizacji dla PS5:

 • Dołącz do czatu audio Discord na swojej konsoli PS5. Możesz teraz dołączać do czatów audio Discord na swojej konsoli PS5 i łatwo rozmawiać ze znajomymi na większości innych platform do gier. Aby rozpocząć, połącz swoje konta Discord i PlayStation Network na konsoli PS5, wykonując następujące czynności*. Następnie użyj aplikacji Discord na urządzeniu mobilnym lub komputerze, aby przeprowadzić czat głosowy Discord na konsoli PS5 (upewnij się, że aplikacja Discord jest zaktualizowana do najnowszej wersji). Możesz także pozwolić znajomym z Discord zobaczyć, w co grasz, gdy jesteś online.
 • Rozpocznij lub poproś o udostępnianie ekranu z profilu znajomego. Możesz teraz wysłać prośbę o udostępnienie ekranu lub rozpocząć udostępnianie ekranu znajomemu bezpośrednio z jego profilu. Po prostu wybierz ikonę Udostępnianie ekranu w profilu znajomego, aby rozpocząć nową sesję.
 • Nowa ikona „Dołącz do gry” w czatach grupowych. Na karcie czatu głosowego członkom grupy, którzy grają w grę, do której możesz dołączyć, zostanie wyświetlony kod umożliwiający dołączenie. Możesz dołączyć do gry bezpośrednio, wybierając gracza, a następnie wybierając [Join Game] z listy.
 • Nowe kafelki „Grający przyjaciele”. W centrach gier możesz teraz zobaczyć, który z Twoich znajomych ma tę grę, kto jest aktualnie online i kto aktualnie w nią gra. Zaznaczając to pole, możesz zobaczyć, co teraz robią Twoi znajomi, a także uzyskać dostęp do profili znajomych, gdzie uzyskasz więcej opcji interakcji.
 • Ręcznie przesyłaj zrzuty ekranu z gier do aplikacji PlayStation. Możesz teraz ręcznie wybierać i przesyłać pojedyncze zrzuty ekranu lub klipy z gier do aplikacji PS z konsoli PS5, a następnie łatwo udostępniać je w mediach społecznościowych lub znajomym. ** Ta funkcja uzupełnia istniejącą funkcję automatycznego pobierania w aplikacji PS.
 • Obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania dla rozdzielczości 1440p. Teraz możesz cieszyć się płynniejszym obrazem podczas korzystania z wyświetlacza 1440p HDMI 2.1 zgodnego z VRR podczas grania w grę obsługującą VRR.
 • Ulepszenia biblioteki gier: Możesz teraz także sortować i filtrować gry podczas dodawania gier do listy gier. Możesz użyć filtrów w swojej bibliotece, aby łatwo znaleźć gry PS VR, a także tytuły PS VR2, gdy PS VR2 zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu.
 • Migracja danych z PS4 na PS5. Ułatwiamy dostęp do danych PS4 zapisanych na konsoli PS5 na dwa sposoby:
  • Gdy pobierzesz lub zainstalujesz grę PS4 na konsoli PS5, pojawi się powiadomienie, że Twoje dane zapisu PS4 są dostępne w magazynie w chmurze PlayStation Network (jeśli Twoja konsola PS5 nie ma jeszcze zapisanych danych gry). Po prostu wybierz powiadomienie, aby pobrać zapisane dane.
  • Gdy pobierzesz lub zainstalujesz grę na PS5, która może wczytywać dane zapisu na PS4, na przykład wersję gry na PS5 wydaną również na PS4, pojawi się to samo powiadomienie (jeśli gra obsługuje tę funkcję).
  • (Uwaga: przechowywanie zapisanych danych online wymaga subskrypcji PlayStation Plus)
 • Transfer danych z PS5 na PS5. Możesz teraz łatwo przenosić dane ze swojej konsoli PS5, w tym gry, zapisywane dane, profile i ustawienia użytkowników, zrzuty ekranu i filmy, na inną konsolę PS5 za pomocą lokalnej sieci Wi-Fi lub kabla LAN. Możesz przesłać dane podczas wstępnej konfiguracji konsoli PS5 lub później, korzystając z menu ustawień. Ten proces nie usuwa ani nie modyfikuje danych na oryginalnej konsoli PS5. \
 • Ulepszenia czytnika ekranu. Czytnik ekranu wyświetla teraz bardziej szczegółowe instrukcje podczas poruszania się po konsoli. Powie Ci teraz, w którym kierunku iść z aktualnie wybranego komponentu, a także poinformuje Cię o Twojej bieżącej lokalizacji w komponencie zawierającym wiele elementów. Ponadto, gdy używasz czytnika ekranu do przeglądania stron internetowych, zobaczysz obramowanie wokół sekcji, która jest czytana na głos.
 • Zaktualizuj urządzenie bezprzewodowe dla kontrolera bezprzewodowego DualSense. Możesz teraz zaktualizować oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense za pomocą połączenia bezprzewodowego. Jeśli masz problemy z bezprzewodową aktualizacją oprogramowania urządzenia, podłącz konsolę do konsoli PS5 za pomocą kabla USB, aby ją zaktualizować. Będziesz mógł aktualizować bezprzewodowo do następnej aktualizacji.
READ  Playnote Studio to świetna aplikacja DSi Flipnote Studio dla Playdate