Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nauczyciele z Południowej Australii odkładają planowany strajk w związku z planem powrotu do szkoły COVID-19

Nauczyciele z Australii Południowej planowali strajk, gdy powroty do szkoły zostały zawieszone po dyskusjach między związkiem a rządem stanowym.

W poniedziałek dwie trzecie nauczycieli, którzy odpowiedzieli na głosowanie związkowe, zagłosowało za podjęciem działań w celu przerwania pracy na jeden dzień z powodu obaw o stanowy plan powrotu do szkoły.

Ale związek powiedział, że prowadzi konstruktywne dyskusje na temat stosowania oczyszczaczy powietrza, masek N95 i szybkich testów antygenowych.

Andrew Gaul, szef oddziału Australijskiej Federacji Edukacji, powiedział, że związek przeprowadzi drugie głosowanie, aby ustalić, czy strajk będzie kontynuowany.

„Ta ankieta otwiera się dziś wieczorem, a ankiety zamykają się jutro wieczorem pod koniec pracy” – powiedział.

„Więc [it’s] Naprawdę szybka zmiana, co oznacza, że ​​oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nie tylko przekazać te informacje członkom, ale oczywiście przekazać je również społeczności, więc jest pewna pewność dla społeczności w przyszłości. „

Proponowany strajk miał miejsce 2 lutego, pierwszego dnia szkoły dla większości uczniów.

Mężczyzna rozmawia z mediami na konferencji prasowej
Andrew Gohl mówi, że dziś wieczorem zostanie otwarte nowe głosowanie dla nauczycieli, aby zagłosowali na strajk.(ABC News: Lincoln Rothal)

Zgodnie z rządowym planem powrotu do szkoły, szkoły zostaną otwarte 31 stycznia, ale tylko dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji i dzieci niezbędnych pracowników.

Uczniowie z klas zerowych, klas 1, 7, 8 i 12 powrócą na zajęcia 2 lutego, podczas gdy pozostali uczniowie będą uczyć się zdalnie przez pierwsze dwa tygodnie semestru.

Australijskie Konsorcjum Edukacyjne spotkało się w tym tygodniu z dyrektorem ds. zdrowia publicznego Nicolasem Spurrierem, aby zgłosić obawy dotyczące planu, w szczególności decyzji o nie zapewnianiu szkołom dostępu do regularnych szybkich testów antygenowych.

W zeszłym tygodniu rząd ogłosił, że nauczyciele zajmujący się wczesną nauką i opieką nad dziećmi będą mieli możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych trzy razy w tygodniu, ale nauczyciele szkolni nie będą mogli przeprowadzać rutynowych testów.

Zamiast tego nauczyciele będą mieli siedmiodniowy zapas szybkich testów na obecność antygenów, jeśli mają pozytywny wynik w swojej klasie.

Dziś rano premier Stephen Marshall powiedział, że rząd uważa, że ​​dwie trzecie obaw związku zostały spełnione i że ma nadzieję na rozwiązanie.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że wariant Omicron niedługo zarazi połowę Europy