Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy odkryli, że terapia komórkowa może zmniejszyć uszkodzenie nerek spowodowane cukrzycą typu 2

Naukowcy donoszą o pozytywnych wynikach wyjątkowej próby terapii komórkowej dorosłych z cukrzycą. Pomimo solidnej opieki medycznej u osób dorosłych z cukrzycą typu 2 nadal może dojść do uszkodzenia nerek, aw ramach badania klinicznego NEPHSTROM rozpoczęto badanie możliwości nowatorskiej terapii komórkowej w celu ich leczenia.

Wyniki badania klinicznego NEPHSTROM zostały zaprezentowane w listopadzie na spotkaniu Tygodnia Nerek Amerykańskiego Towarzystwa Nefrologicznego w Orlando na Florydzie. Wykazano, że pojedyncza dawka preparatu ORBCEL-M podana dożylnie starannie wyselekcjonowanym osobom dorosłym z zaostrzeniem choroby nerek spowodowanym cukrzycą była bezpieczna i wiązała się z poprawą czynności nerek w porównaniu z placebo. Pacjenci biorący udział w badaniu byli ściśle obserwowani przez 18 miesięcy po otrzymaniu ORBCEL-M. Terapia komórkowa ORBCEL-M to preparat mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC) wytwarzany ze zdrowego szpiku kostnego, odkryty i opracowany w Galway przez firmę Orbsen Therapeutics Ltd, spółkę zależną Uniwersytetu w Galway.

Badanie kliniczne jest prowadzone przez IRCCS Mario Negri Institute for Pharmaceutical Research w Bergamo we Włoszech i jest prowadzone wspólnie w wiodących ośrodkach medycznych w Galway, Bergamo, Birmingham i Belfaście. Badacz badania, profesor Matt Griffin, starszy badacz w Instytucie Medycyny Regeneracyjnej Uniwersytetu w Galway (REMEDI) i konsultant nefrolog w szpitalach uniwersyteckich w Galway, powiedział: „Prawie ćwierć miliona osób w Irlandii choruje na cukrzycę i wiemy, że ponad 40% z nich mają objawy cukrzycy, mają chorobę nerek – często określaną jako cukrzycowa choroba nerek lub w skrócie DKD.

„W cukrzycy typu 2 nawet jedna trzecia osób z DKD doświadcza pogorszenia czynności nerek pomimo najlepszego leczenia, jakie możemy zaoferować. Osoby te są w grupie wysokiego ryzyka konieczności dializy lub przeszczepu nerki w nadchodzących latach – obie złożone terapie z poważnymi możliwe powikłania.” W NEPHSTROM naszym celem jest zebranie dowodów na to, że terapia komórkowa, taka jak ORBCEL-M, jest bezpieczna i może spowolnić przebieg DKD, aby pomóc większej liczbie osób z cukrzycą uniknąć konieczności dializ lub przeszczepów. Ogłoszenie, że nasza pierwsza analiza wyników badań wspiera ten cel, było ekscytujące”.

READ  Oszałamiające nowe zdjęcia z Teleskopu Sieciowego 122 MP pokazują najgorętsze i najbardziej znane gwiazdy

Dr Steve Elliman, który odkrył kurację ORBCEL-M, jest dyrektorem naukowym Orbsen Therapeutics. Dr Elliman powiedział: „W Orbsen Therapeutics jesteśmy pasjonatami poprawy opieki nad pacjentem. Pacjenci z cukrzycą z postępującą chorobą nerek ostatecznie wymagają dializy, a często przeszczepu nerki. Podczas gdy dializa poprawia jakość życia pacjentów z niewydolnością nerek, jest kosztowna i niedrogie.Zapobiegają dalszemu pogarszaniu się funkcji nerek.Dodatkowo hemodializa trwa cztery godziny na sesję i trzy razy w tygodniu – co stwarza logistyczne i ekonomiczne wyzwanie dla pacjenta.Naszym celem z ORBCEL-M jest wyeliminowanie ogólnoustrojowego stanu zapalnego i poprawa funkcji nerek, aby pacjenci nie wymagali dializy ani przeszczepu nerki. Zachęcił nas profil bezpieczeństwa i wstępne wskazania skuteczności u pacjentów z DKD zgłoszone w badaniu NEPHSTROM. Cieszymy się na dalszą współpracę z naszymi partnerami z Uniwersytetu w Galway i NEPHSTROM aby ulepszyć ten lek. Nowością jest faza 3 prób skuteczności i zatwierdzenie rynku. Dr Veronica McInerney, dyrektor zarządzająca HRB Clinical Research Facility na Uniwersytecie w Galway, powiedziała: „Bez udziału pacjentów w badaniach klinicznych postęp w nowych metodach leczenia jest po prostu niemożliwy. Mamy szczęście, że HRB Clinical Research Facility Galway, które to klinicznie wyposażona przestrzeń do przyjmowania i leczenia pacjentów w badaniach. Mamy nadzieję, że przyszłe pokolenia skorzystają z chęci pacjentów do udziału w badaniach, takich jak badanie NEPHSTROM”.

Profesor Timothy O’Brien, dyrektor Instytutu Medycyny Regeneracyjnej (REMEDI) na Uniwersytecie w Galway i konsultant endokrynolog w szpitalach uniwersyteckich w Galway oraz główny lider projektu NEPHSTROM, powiedział: „Ekosystem Uniwersytetu w Galway został utworzony w celu ułatwienia i prowadzi międzynarodowe badania tego rodzaju.Zakłady produkcyjne to Cell Therapy GMP w Cell Manufacturing Centre Ireland, zlokalizowanym na Uniwersytecie, wraz z HRB Clinical Research Facility, ścisła współpraca z Saolta University Heath Care Group i REMEDI odegrały zasadniczą rolę w tworzeniu rozwój tej potencjalnej nowej terapii jest możliwy. Szkolnictwo wyższe i Rada ds. Badań nad Zdrowiem i pomogły zbudować ten ekosystem, wraz z funduszami Komisji Europejskiej, umożliwiły postęp w tych badaniach”. Ulubiony

READ  Wnioski wyciągnięte z ognisk innych chorób zakaźnych

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego źródła.)