Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy ostrzegają, że dane Jamesa Webba mogą nas okłamywać

The Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Działalność naukowa rozpoczęła się w lipcu wraz z uruchomieniem NASA Pierwsze obrazy internetowe do głośnych oklasków. Potem nastąpiły dwa miesiące niesamowitych odkryć, w tym wykrycie dwutlenku węgla na egzoplanecie. Teraz jednak naukowcy z Harvardu i MIT ostrzegają, że dane Jamesa Webba mogą być fałszywe dla astronomów.

Naukowcy opublikowali nowe badanie w astronomia naturalna. W nim szczegółowo opisują, w jaki sposób obecna interpretacja danych Jamesa Webba może podważyć ich zdolność do stwierdzenia, czy planeta nadaje się do zamieszkania. Mówią, że obecny model używany do określania, w jaki sposób obrazy przechodzą przez materiał, nie jest zgodny z jakością danych dostarczonych przez Jamesa Webba.

Badacze przedstawili sprawę w: Komunikat prasowy uczelni, mówiąc, że obecny model nie może różnicować procentów wykrytych związków. Z powodu tych niespójności nasz model tłumaczenia nie osiąga takiej dokładności, jaką jest w stanie uchwycić James Webb. Oznacza to, że odczyty atmosferyczne i inne dane Jamesa Webba mogą zostać błędnie zinterpretowane.

Źródło obrazu: NASA, ESA, CSA, STScI, Mars Zespół JWST / GTO

Biorąc pod uwagę ilość wysiłku włożonego w znalezienie egzoplanet nadających się do zamieszkania, niemożność dokładnego i efektywnego przetłumaczenia danych dostarczonych przez Webba jest poważnym problemem. Ale to również rodzi pytanie, jak zaktualizować istniejący model i uczynić go tak dokładnym, jak James Webb. Aby to zrobić, twierdzą naukowcy, musimy ustalić, w jaki sposób światło i materia oddziałują na siebie.

Mówią, że pozwoli to nam stworzyć bardziej szczegółowe modele, które mogą dokładnie przetłumaczyć dane Jamesa Webba. Mając to na uwadze, możemy spać spokojnie, wiedząc, że wszelkie informacje uzyskane od Obserwowanie odległych egzoplanet Prawdopodobnie będzie to naukowo uzasadnione i bezproblemowe.

James Webb nadal myli naukowców swoimi danymi, a brak odpowiedniego modelu do skonstruowania tego wszystkiego to prawdziwy wstyd. Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawią się ulepszenia — zwłaszcza jeśli są bardzo potrzebne, mówią ci badacze.

READ  Naukowcy odkryli nową fizykę w poszukiwaniu ciemnej materii