Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy stworzyli sztuczne ludzkie embriony.  Teraz musimy rozważyć rozterki etyczne i moralne

Naukowcy stworzyli sztuczne ludzkie embriony. Teraz musimy rozważyć rozterki etyczne i moralne

Naukowcy stworzyli sztuczne ludzkie embriony za pomocą komórek macierzystych tryby raporty. Co ciekawe, zarodki te powstały z embrionalnych komórek macierzystych, co oznacza, że ​​nie wymagają plemników ani komórek jajowych.

Rozwój, powszechnie reklamowany jako przełom, który może pomóc naukowcom dowiedzieć się więcej o rozwoju człowieka i zaburzeniach genetycznych, został zaprezentowany w tym tygodniu w Bostonie na Doroczne spotkanie Z Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Komórkami Macierzystymi.

Badania, ogłoszone przez profesor Magdalenę Cernicę Goetz z University of Cambridge i Caltech, nie zostały jeszcze opublikowane w recenzowanym czasopiśmie. Ale ernicka-Goetz powiedziała na spotkaniu, że te ludzkie zarodki powstały w wyniku przeprogramowania ludzkich embrionalnych komórek macierzystych.

Co to wszystko oznacza dla nauki i jakie problemy etyczne się z tym wiążą?



Czytaj więcej: Pierwszy na świecie „sztuczny płód”: dlaczego te badania są ważniejsze niż myślisz


Co zrobili naukowcy?

Każdy z tych sztucznych embrionów ludzkich jest tworzony z pojedynczej komórki macierzystej. Żernicka-Goetz opisała, w jaki sposób jej zespół wyhodował sztuczne zarodki do etapu rozwoju zwanego „gastryfikacją”, etapu tuż po 14-dniowym znaku rozwoju embrionu ludzkiego.

Obecny prawny limit czasu, przez jaki embrion ludzki może się rozwijać w laboratorium, wynosi 14 dni.

Jest to w przybliżeniu czas od zapłodnienia komórki jajowej do zagnieżdżenia się w ścianie macicy, jeśli poczęcie nastąpiło w ludzkiej macicy.

Dlatego po raz pierwszy pozwolono sztucznym zarodkom rozwinąć się poza ten punkt.

Początkowo zasada 14 dni była zarówno moralnym, jak i praktycznym ograniczeniem; Naukowcy nie dysponowali technologią pozwalającą utrzymać embriony przy życiu znacznie dłużej.

Ale Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Komórkami Macierzystymi 2016 Wytyczne Zasugerowano również, że 14-dniowy limit był etycznie odpowiedni, ponieważ po tym momencie komórki w zarodku zaczynają się różnicować, tworząc ważne układy ciała, takie jak jelita, mózg i płuca.

Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Komórkami Macierzystymi, aktualizacja 2021 r Wytyczne Mówimy teraz, że powinniśmy powrócić do zasady 14 dni, w ramach debaty publicznej, być może, aby w niektórych przypadkach zezwolić na badania embrionów na późniejszym etapie rozwoju.

od tego, co było wspomniany O badaniach Żernickiej-Goetz i jej zespołu Tworzenie sztucznych embrionów przypominających ludzkie to ważny postęp.

Co ciekawe, wydaje się, że pod pewnymi względami zachowują się ewolucyjnie jak ludzki płód.

Żernicka-Goetz poinformowała, że ​​u płodów podobnych do ludzi zaczęło rozwijać się łożysko i woreczki żółtkowe, ale nie bijące serce czy zaczynający się mózg.

Pomimo roli łożyska w ciąży i jego znaczenia dla zdrowia matki i płodu, niewiele wiemy o tej ważnej, ale tymczasowej materii. członek.

Gdyby łożysko można było monitorować w laboratorium za pomocą tych sztucznych płodów, uzyskano by cenną wiedzę.

Dylematy moralne

Jednak tak jak istnieją realne możliwości pozyskiwania wiedzy ze sztucznych embrionów humanoidalnych, istnieją również realne rozterki etyczne.

Jednym z takich dylematów jest to, czy ich tworzenie rzeczywiście oddala nas od wykorzystywania ludzkich embrionów.

Według doniesień Robin Lovell-Badge, kierownik biologii komórek macierzystych i genetyki rozwojowej w Instytucie Francisa Cricka w Londynie w Wielkiej Brytanii Powiedział Że gdyby te humanoidalne embriony naprawdę były w stanie modelować rozwój człowieka we wczesnych stadiach ciąży, nie musielibyśmy wykorzystywać ludzkich embrionów do badań.

W tej chwili nie jest jasne, czy tak jest z dwóch powodów.

Po pierwsze, embriony zostały stworzone z ludzkich embrionalnych komórek macierzystych, więc wydaje się, że nadal potrzebują ludzkich embrionów, aby je stworzyć. Być może więcej światła na ten temat zostanie rzucone po opublikowaniu badań Zernickiej-Goetz.

Po drugie, pojawiają się pytania dotyczące zakresu, w jakim te ludzkie zarodki mogą modelować rozwój człowieka.

Obecnie zwierzęce modele podobnych sztucznych zarodków wskazują, że nie są one w stanie rozwinąć się w pełny organizm. studia Jak dotąd myszy i małpy wykazały, że sztuczne zarodki obumierają wkrótce po zagnieżdżeniu się w macicy samicy, co oznacza, że ​​nie są zdolne do życia.

Przydatność tych sztucznych embrionów w poznawaniu zagadnień związanych z rozwojem człowieka może ulec znacznym ograniczeniom, jeśli sztuczne embriony ludzkie nie są w stanie rozwinąć się w pełnoprawne niemowlęta ludzkie i nie stanowią ważnych struktur ciała, takich jak bicie serce i mózg.

Jednym z powodów, dla których naukowcy chcą wykorzystywać te embriony, są badania nad poronieniami i nieprawidłowościami rozwojowymi. Jest to bardzo ważne, ale czy te syntetyczne embriony będą „wystarczająco blisko” prawdziwych embrionów ludzkich, aby ujawnić przydatne odpowiedzi?

Naukowcy mogą nadal polegać na wykorzystaniu ludzkich embrionów, jeśli potrzebujemy ludzkich embrionów do stworzenia tych modeli lub jeśli istnieją pytania badawcze, których te syntetyczne embriony nie mogą rozwiązać.

Czy jest to moralnie dopuszczalne?

To pozostawia nas z ważnym etycznym pytaniem, czy ludzkie embriony powinny być wykorzystywane do badań.

Co więcej, jeśli sztuczne zarodki podobne do ludzkich mogą rozwinąć się w pełnoprawne organizmy, musimy rozważyć, czy tworzenie ich wyłącznie w celach badawczych jest etycznie dopuszczalne.

Obecnie mogą nie być w stanie rozwinąć się po upływie 14 dni.

Naukowcy mogą zdecydować, że jest to problem, który wymaga rozwiązania, częściowo z powodów praktycznych dotyczących granic jego użyteczności. Naukowcy mogą następnie naprawić te sztuczne zarodki, aby mogły dalej się rozwijać. Stworzyłoby to jednak ogromny dylemat etyczny.

Należy dobrze przemyśleć, czy etyczne jest tworzenie organizmów humanoidalnych tylko po to, by prowadzić na nich badania.



Czytaj więcej: Naukowcy wyhodowali „ludzkie embriony” z komórek skóry. Co to oznacza i czy jest to etyczne?


READ  Joe Biden mówi, że Facebook „zabija ludzi”, niosąc dezinformacje o koronawirusie