Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland wykorzystują nową technologię dawkowania, aby usprawnić leczenie antybiotykami na oddziałach intensywnej terapii

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland wykorzystują nową technologię dawkowania, aby usprawnić leczenie antybiotykami na oddziałach intensywnej terapii

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland zastosowali program dawkowania, aby przyspieszyć działanie antybiotyków u pacjentów leczonych na oddziałach intensywnej terapii z powodu sepsy.

Program dawkowania poprawił ekspozycję na antybiotyki u krytycznie chorych dorosłych i dzieci z sepsą. Źródło obrazu: Adobe.

Współautor badania, profesor Jason Roberts z Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu w Queensland, powiedział, że technologia wypróbowana w badaniu DIRECT oznacza, że ​​pacjenci otrzymali skuteczne antybiotyki w o połowę krótszym czasie, co skutkuje szybszym powrotem do zdrowia, wyższą jakością opieki, oszczędnościami i większą dostępnością łóżek szpitalnych . Szpitale.

Profesor Roberts powiedział: „Odkryliśmy, że możemy znacznie poprawić dokładność i jakość leczenia dorosłych i dzieci, co oznacza mniej czasu spędzonego na OIT i szybsze leczenie”.

„Zrobiliśmy to, szybko identyfikując, które bakterie powodują ciężkie infekcje, a następnie stosując spersonalizowane podejście do dawkowania, aby mieć pewność, że każdy pacjent otrzyma najskuteczniejszą dawkę dostosowaną do swoich potrzeb.

„Zespół zastosował program wirtualnego dawkowania na czterech oddziałach intensywnej terapii dla dorosłych i dzieci, co w niektórych grupach przyniosło szacunkowe oszczędności w wysokości 12 000 dolarów na opiekę zdrowotną na pacjenta”.

Badanie kliniczne było niezwykłe, ponieważ obejmowało dzieci i współpracowników z czterech głównych szpitali w Brisbane.

Główny pracownik naukowy UQCCR i starszy współautor, profesor Adam Irwin, stwierdził, że poprawa dokładności leczenia infekcji była fantastycznym wynikiem.

Dr Irwin powiedział: „W tym badaniu klinicyści pracujący na oddziałach intensywnej terapii u dzieci i dorosłych z pewnością stosowali się do zaleceń programu dawkowania, co oznacza, że ​​krytycznie chore dzieci i dorośli odniosą korzyści z wyników”.

W badaniu uczestniczyli lekarze i pielęgniarki oddziałów intensywnej terapii, farmaceuci, lekarze chorób zakaźnych, mikrobiolodzy i eksperci ds. ekonomiki zdrowia.

To badanie podkreśla nasze silne zaangażowanie w zapewnienie najlepszej możliwej opieki mieszkańcom Queensland.

Mamy nadzieję, że dodatkowe fundusze pozwolą nam zademonstrować wartość tego podejścia terapeutycznego szerszej międzynarodowej publiczności”.

Profesor Adam Irwin

Projekt DIRECT został sfinansowany z grantów MRFF Rapid Applied Research Translation Programme zarządzanych przez Translation Queensland Health i został przeprowadzony w Instytucie Chorób Zakaźnych Hairston we współpracy z Metro North Health, Queensland Children's Hospital i Metro South Health.

READ  Leczenie obturacyjnego bezdechu sennego u dzieci związanego z okresowymi ruchami kończyn podczas snu

Wyniki badania opublikowano w Intensive Care Medicine.

źródło:

Odniesienie do magazynu:

Chai, J.J., i in. (2024) Badanie terapeutycznej ekspozycji na antybiotyki przy użyciu Bayesowskiego programu dawkowania u krytycznie chorych dzieci i dorosłych z sepsą. Medycyna intensywnej terapii. doi.org/10.1007/s00134-024-07353-3