Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy znajdują „żółtą ceglaną drogę” w nigdy wcześniej nie widzianym skrawku Oceanu Spokojnego: ScienceAlert

Ekspedycja na grzbiet głębinowy, na północ od Wysp Hawajskich, odkryła starożytne, wyschnięte dno jeziora, wybrukowane czymś, co wygląda jak droga z żółtej cegły.

Statek badawczy Nautilus natknął się na dziwny widok na początku tego roku, podczas badania pasma górskiego Liliʻuokalani we wnętrzu. Morski pomnik narodowy Papahānaumokuākea (PMNM).

PMNM to jeden z największych morskich obszarów chronionych na świecie, większy niż wszystkie parki narodowe w Stanach Zjednoczonych razem wzięte. Około 3 procent dna morskiego.

Naukowcy z Ocean Exploration Trust przesuwają granice tej dziczy, która leży ponad 3000 metrów pod falami, a najlepsze jest to, że każdy może obserwować eksplorację.

a zaznacz rolkę Materiał z ekspedycji opublikowany w YouTube w kwietniu 2022 r. uchwycił moment, w którym naukowcy obsługujący łazik głębinowy znaleźli drogę do krainy Oz.

Jeden naukowiec można usłyszeć w radiu wykrzykując: „To jest droga do Atlantydy”.

Droga z zółtej kostki? Odpowiedział inny głos.

Inny członek zespołu dodał: „To dziwne”.

„Żartujesz sobie? To szaleństwo”.

allowfullscreen=”allowfullscreen” data-mce-fragment=”1″>

Chociaż leży pod około tysiąca stóp oceanu, dno jeziora, które naukowcy odkryli na szczycie Nootka Seamount, wygląda na zaskakująco suche.

Zespół zauważył w radiu, że Ziemia wygląda prawie jak „wypieczona skorupa”, którą można zdzierać.

Na jednym niewielkim odcinku skała wulkaniczna została rozbita w sposób uderzająco podobny do cegieł.

„Unikalne pęknięcia pod kątem 90 stopni są prawdopodobnie związane z ogrzewaniem i chłodzeniem w wyniku wielokrotnych eksplozji w tym upieczonym frędzlu”. czyta Podpis do filmu na YouTube.

Na pierwszy rzut oka łatwo pomylić wpływ jako ścieżkę do wspaniałego nowego świata. I w pewnym sensie nie jest to całkowicie błędne.

Podążanie ceglaną drogą to znak, że zmierzamy w dobrym kierunku i wkrótce możemy się wiele dowiedzieć o ukrytej geologii Ziemi.

Możesz przeczytać więcej o locie E/V Nautilus 2022 tutaj.

READ  Hubble uchwycił energetyczną eksplozję dziecięcej gwiazdy

Wersja tego artykułu została opublikowana po raz pierwszy w maju 2022 r.