Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nawet Starfield nie sprawi, że ludzie wymienią swoje PS5 na Series X / S, mówi Xbox Boss

Nawet Starfield nie sprawi, że ludzie wymienią swoje PS5 na Series X / S, mówi Xbox Boss

Zack Zwezen

Wysłane 2 godziny temu: 5 maja 2023 o 4:40 rano

W 2023 r. sprzedaż cyfrowa stanowiła większość sprzedanych gier wideo. Ale nie zawsze tak było. W rzeczywistości tak naprawdę zaczęło się to dopiero w erze gier Xbox One i PlayStation 4. Według Phila Spencera, dyrektora generalnego Microsoft Gaming, przegrana z Sony w tej generacji postawiła Xbox w niekorzystnej sytuacji, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby podskoczył in. Właściciele konkretnej marki i zostawiają po sobie wszystkie zakupy cyfrowe. W rezultacie Spencer nawet nie myśli o kolejnym epickim RPG Bethesdy pole gwiazd Sprawi, że gracze PS5 przeskoczą na Xbox.

W czwartkowej rozmowie z XcastI Trochę zabawneW podcaście Xbox szef Xbox przyznał, że Microsoft przegrał wojnę sprzętową ósmej generacji, nazywając ją „najgorszą generacją do przegrania”, podobnie jak wtedy, gdy gracze tworzyli swoje cyfrowe biblioteki gier. W rezultacie, mówi Spencer, większość ludzi, którzy wchodzą do sklepu, aby kupić konsolę, jest już połączona z ekosystemem i nie można na nią wpływać dużymi ekskluzywnymi ani innymi konkurencyjnymi platformami. Zauważył, że niektórzy obserwatorzy sugerowali, że wszystko, czego Xbox potrzebuje do wygrania, to „tworzenie świetnych gier”, a to zmieni sytuację. Ale Spencer twierdzi, że to już nieprawda.

„Nie zajmujemy się zewnętrznym pocieszaniem Sony ani Nintendo. Naprawdę nie ma dla nas fajnego rozwiązania, w którym wszyscy wygrywają”. — powiedział Spencer. „I wiem, że to wkurzy wiele osób. Ale faktem jest, że gdy jesteś na trzecim miejscu na rynku konsol, a dwóch czołowych graczy jest tak samo silnych, jak oni, aw niektórych przypadkach osobno skupiają się na zawieranie transakcji i inne rzeczy, które przyciągnęłyby cię na Xboksa. Jest to trudne dla nas jako zespołu – naszą wizją jest, aby wszyscy na konsoli mieli wspaniałe wrażenia i czuli się jak obywatele pierwszej klasy.

READ  Luka w trybie utraconego trybu AirTag może przekierowywać użytkowników na złośliwe strony internetowe

Idąc dalej, Spencer powiedział podcastowi Xcast, że nawet jeśli jest to gra RPG z otwartym światem w Bethesdzie, pole gwiazdI Kończy się to krytycznym trafieniem, które raczej nie zmieni sytuacji na korzyść Xboksa.

„Nie ma w nim świata pole gwiazd Jest 11/10 i ludzie zaczynają sprzedawać swoje PS5. — powiedział Spencer.

Przyszłość Xbox obejmuje poszerzanie grona odbiorców

Nie zgadzam się z tym całkowicie, ponieważ myślę, że ludzie będą kupować nowe konsole, aby grać w świetne gry, a także myślę, że Nintendo pokazało, że nawet jeśli wypuścisz słabe konsole, które nie obsługują nowoczesnych funkcji, tak naprawdę liczy się tylko twoje gry. Nintendo Wii U było wielką klapą, a mimo to firma odbiła się od Switcha.

Dziwne jest również to, że Spencer twierdzi, że biblioteki cyfrowe są głównym powodem, dla którego ludzie nie kupują konsol jego firmy w erze Game Pass, usługi, która zasadniczo eliminuje potrzebę posiadania dużej biblioteki cyfrowej, która została już zbudowana, aby uzyskać jak największą wartość z nowy Xbox Series X.

Jednak nie jest tajemnicą, że Microsoft odszedł od skupiania się wyłącznie na sprzedaży i promocji konsol, a Spencer ponownie to zasugerował, mówiąc Xcast, że firma ma „unikalną wizję” na przyszłość. Podczas gdy konsola Xbox nadal będzie główną częścią „marki Xbox”, Microsoft chce udostępnić gry na większej liczbie platform, takich jak telefony i komputery PC, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

„Konsola jest bez wątpienia rdzeniem marki Xbox, więc będziemy nadal koncentrować się na zapewnieniu wspaniałego doświadczenia z konsolą. Niektórzy chcą nas powstrzymać i wierzą, że jesteśmy „lepszą zieloną wersją tego, co Niebiescy faceci tak mają”, a ja tylko powiem, że nie ma wygranej na Xboksie w Pozostań w czyimś śladzie” – powiedział Spencer.