Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

New Pokemon Snap (na Nintendo Switch) – recenzja z 2021 roku

Ze wszystkich gier typu spin-off Pokemon, żadna nie ma tyle fanfar, co Pokemon Snap. Gra Nintendo 64 zmieniła wszechświat Pokemonów w fotograficzne safari i wywarła ogromny wpływ, ponieważ została ponownie wydana na domyślnych konsolach Wii i Wii U oraz dostosowana, aby umożliwić zapisywanie i udostępnianie zdjęć online (zamiast ich drukowania) w kioskach z plakatami, które już nie istnieją). Ci sami fani od lat domagają się kontynuacji, a teraz w końcu spełniają swoje życzenie. Nowy Pokemon Snap za 59,99 $ na Nintendo Switch to zabawna i wierna kontynuacja klasyki z 1999 roku, która ożywia unikalną koncepcję robienia zdjęć, jednocześnie wprowadzając nowy obszar do eksploracji i sposoby interakcji z Pokemonami.

Witamy w Strefie Lental

Nowy Pokemon Snap przeniesie Cię do Lental Region, archipelagu z wieloma środowiskami pełnymi Pokemonów. Region Lental jest również kolebką zjawiska Illumina, które sprawia, że ​​Pokemon świeci z nieznanych powodów. Aby zbadać to zjawisko, profesor Mirror i jego Laboratorium Ekologii i Nauk Przyrodniczych (LENS) założyli sklep w okolicy i wysyłają cię do tych różnych biomów, aby robić zdjęcia Pokemonów.

To to samo ustawienie, co oryginalny Pokemon Snap, tylko w nowym regionie i z nową obsadą. Oczywiście wszystko to jest pretekstem do wysłania Cię na foto safari po Wyspach Lenthal. Chociaż jest wiele Pokemonów do strzelania, będą one znajome; Nowy Pokemon jest generalnie zarezerwowany dla gier z głównej serii, takich jak Pokemon Sword i Shield.

Podobnie jak w oryginalnej grze, New Pokemon Snap umieszcza cię w pojeździe ochronnym, który przemyka się po różnych trasach gry. To sprawia, że ​​Pokemon Snap przypomina strzelankę kolejową, ponieważ przypomina strzelankę, zmuszając cię do dokładnego dostosowania czasu zdjęć i interakcji, aby uzyskać najlepsze kąty. Darmowa eksploracja w stylu Bugsnax Pokemon Snap będzie o wiele bardziej wyzwalająca, ale nie będzie Pokemon Snap. Wstępnie ustalona ścieżka przez różne obszary jest istotną częścią organizacji gry. Dzięki temu gra jest zorganizowana w małych kawałkach; Ukończenie każdego kursu zajmuje tylko kilka minut.

Jak robić nowe zdjęcia Pokemonów

Twoim zadaniem jest robienie zdjęć Pokemonów na każdym kroku, obracanie się o 360 stopni, pół-kopuła ukształtowana przez NEO-ONE i powiększanie każdej interesującej sceny, którą znajdziesz. Sterowanie jest proste – prawy drążek analogowy przesuwa kamerę na dużym obszarze, a lewy drążek analogowy przesuwa wskaźnik wewnątrz ramki, który zmienia kamerę w celu dokładnego celowania. Możesz także włączyć sterowanie ruchem, aby przesuwać kamerę, przechylając Joy-Cons, kontroler Switch Pro lub Switch Lite. Przeciągnięcie ZL powiększa stałą wartość, naciśnięcie przycisku A powoduje zrobienie zdjęcia.

READ  Wskazówki dotyczące programu Excel: odkryj te przydatne skróty

Możesz swobodnie robić zdjęcia, a za każdym razem masz dość pamięci aparatu na kilkadziesiąt, ale kąty i czas nie są jedynymi czynnikami, które pozwalają uzyskać najlepsze ujęcia. Możesz wrzucić owoce do Pokemona, aby je nakarmić lub przeszkadzać za pomocą przycisku B, rzucać kulkami Illuminy, aby zapalały się przyciskiem Y i odtwarzać melodie, aby tańczyły z Bumper R.Możesz również sprawdzić otoczenie przyciskiem X, który emituje impuls, który znokautuje Pokemona. Jednak skanowanie jest bardziej przydatne do podkreślania interesujących scen, w których Pokemon może być ukryty, i pokazywania alternatywnych ścieżek kursu.

Nowa klasyfikacja Pokemon Snap

Oko do kadrowania

To jest gra graficzna, ale nie oczekuj realistycznej grafiki. Nowy Pokemon Snap wygląda ostro i kolorowo, ale ostatecznie ma ten sam poziom szczegółowości, co Pokemon Sword i Shield, tylko bardziej z bliska. Postacie są wzorowane na anime, a Pokemon wygląda podobnie do modeli z gry Sword and Shield. Pokemony są jednak znacznie bardziej dynamiczne, mają jednak znacznie większy ruch i większą liczbę akcji, ponieważ grają w każdym środowisku. Nowy Pokemon Snap wygląda dobrze dla Pokemona, ale nie wydaje się naciskać zbyt mocno przełącznika pod względem szczegółów. Porównaj to z niemal realistycznym Pokemonem w turnieju Pokken, który został również opracowany przez Bandai Namco.

Jesteś rejestrowany za każde nowe zdjęcie, które dodasz do swojego Photodex, w oparciu o szereg kryteriów. Im większy i bardziej skupiony Pokemon w kadrze, tym więcej punktów wyszukiwania otrzymasz. Otrzymasz więcej punktów, jeśli Pokemon zwróci się do Ciebie i jeśli na obrazie jest wiele Pokemonów. Rozmiar i lokalizacja to dwa najważniejsze czynniki wpływające na wynik obrazu, co wskazuje, że profesor Meer nie ma szacunku dla kompozycji i zasady trójpodziału.

Każdy Pokemon ma cztery miejsca na obrazy, które pozwalają uchwycić ich różne zachowania, od jednej gwiazdki (najczęstsza akcja) do czterech gwiazdek (najrzadsze ruchy). Więcej gwiazd oznacza więcej punktów, ale to nie jest tak ważne, jak fakt, że każda gwiazda jest własną dziurą w Photodexie. Oznacza to, że możesz przechowywać do czterech zdjęć każdego Pokemona w swoim Photodexie i zebrać do czterech obrazów z punktów wyszukiwania dla nich.

READ  Żywotność baterii Galaxy S23 vs. Galaxy S22: nowy telefon Samsunga zyskuje na sile

Jednak wiele obrazów tego samego Pokemona w tym samym trybie nie uzyska wyższych wyników niż obrazy. Generalnie uzyskujesz więcej punktów wyszukiwania tylko wtedy, gdy Twoje nowe zdjęcia są lepiej oprawione i mają wyższą ocenę niż wszystko, co jest już w Photodex. Kiedy robisz nowe i lepsze zdjęcia tego samego Pokemona, którego złapałeś wcześniej, możesz zastąpić obecne zdjęcie w Photodex, aby uzyskać więcej punktów badawczych.

Nowe porównanie Pokemon Snap

Staje się to konieczne, gdy grasz dłużej w grę, ponieważ punkty wyszukiwania to nie tylko mechanizm punktacji: są one Twoim sposobem na postęp. Punkty badawcze są obliczane dla każdego kursu, a im więcej punktów badań zbierzesz, tym wyższy poziom badań dla tego kursu. Wyższe poziomy wyszukiwania oznaczają, że na kursie pojawia się więcej różnych Pokemonów, co daje większe szanse na zdobycie większej liczby punktów. Co najważniejsze, osiągnięcie określonych progów poziomu badawczego otwiera więcej kursów szkoleniowych, z których każdy ma swój własny poziom badawczy.

To spójny odcinek, który nieustannie dostarcza nowe miejsca i pokemony do oglądania – do pewnego stopnia. Odblokowywanie wyższych poziomów badań staje się zniechęcające, ponieważ musisz znajdować lepsze kąty i pozy dla swojego Pokemona. Proces przebiega znacznie wolniej niż fakt, że możesz wysłać tylko jedno zdjęcie na pokemona, aby zdobyć punkty na koniec każdej sesji treningowej. Oznacza to, że jeśli zrobisz niesamowite jednogwiazdkowe zdjęcie Pokemona, wiesz, że dostaje dużo punktów, ale także łapiesz Pokemona w trudnym do zdobycia trybie czterogwiazdkowym, musisz wybrać, który obraz dodać do swojego Photodexu . Przygotuj się na wielokrotne powtarzanie każdego cyklu.

Nowa mapa Pokemon Capture

Miejsca do odwiedzenia, ludzie do pomocy

Na szczęście w New Pokemon Snap jest wiele kursów, a każdy z nich ma dużą różnorodność. Oprócz poziomów wyszukiwania, które zmieniają znalezionego Pokemona, wiele kursów zawiera również alternatywne ścieżki, które odkrywasz, skanując środowisko. Niektóre kursy mają wersje dzienną i nocną, a każdy ma własne tryby i Pokemony. Torów jest co najmniej dwa razy więcej niż oryginalny Pokemon Snap i wszystkie mają swoje własne sposoby mieszania rzeczy.

READ  HP przedstawia linię laptopów AI: Twojego mobilnego asystenta AI

Oprócz zdobywania punktów wyszukiwania, podczas gry możesz spełnić dziesiątki próśb. Za każdym razem, gdy odblokujesz nowy kurs lub zwiększysz poziom wyszukiwania w kursie, otrzymasz serię monitów, w których będziesz musiał sfotografować określone obiekty. Zwykle są to unikalne interakcje Pokemonów, takie jak złapanie pokemona drzemiącego na innym Pokemonie, i są one trudniejsze do znalezienia niż czterogwiazdkowe pozy. Wykonanie tych specjalnych zdjęć nie zapewni więcej punktów wyszukiwania, ale możesz odblokować nowe opcje dostosowywania, takie jak ramki i efekty.

To prowadzi nas do nowej zawartości Pokemon Snap online. Możesz zapisać dowolne ze swoich zdjęć, niezależnie od tego, czy wyślesz je do nagrywania, czy nie, w albumie w grze. Z albumu możesz edytować każde zdjęcie, dodając naklejki, ramki i filtry, a następnie zapisać edytowany obraz bezpośrednio w albumie zdjęć Switch, aby udostępnić go za pośrednictwem systemu udostępniania na poziomie konsoli. Możesz również przesłać swoje obrazy bezpośrednio na serwery gry, aby inni gracze mogli je zobaczyć i polubić, chociaż nie mogliśmy korzystać z tej funkcji w okresie testowym.

Jeśli skupisz się konkretnie na odblokowaniu każdego kursu, prawdopodobnie możesz „ukończyć” nowy Pokemon Snap w około osiem godzin. Tak naprawdę nie gra się w tę grę. To przygoda ze zdjęciami, która zachęca do powrotu i znajdowania nowych rzeczy w każdym obszarze oraz dodawania coraz więcej w trakcie gry. Żądania dodają więcej funkcji. Gra jest pełna rzeczy, które możesz zobaczyć, jeśli będziesz kontynuował, i postaraj się zwiększyć poziom badań tak bardzo, jak to możliwe.

Nowy strzał Pokemona

New Pokemon Snap to lojalne uzupełnienie klasycznego Nintendo 64, które nie zmienia formuły, ale ogromnie wzbogaca zawartość. To nie jest duża gra Pokemon, ani nie jest to prawie jedna długość, ale nie o to chodzi. Nowy Pokemon Snap zabierze Cię na safari, aby strzelać do Pokemonów w ich naturalnym środowisku, obserwując wszystko, co mogą zrobić; Gra odnosi ogromne sukcesy w tej misji. Nowa rozgrywka Pokemon Snap jest nabytym talentem i czasami może być powtarzalna, ale nadal jest zabawna i angażująca we wszechświecie Pokemonów.