Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nie należy wykluczać teorii wycieku laboratoryjnego Wuhan Covid

Zespół ekspertów powiedział, że rekord, że COVID-19 pochodzi z wycieku z laboratorium w Wuhan „ nie należy wykluczać ”. (GT)

Wiodąca grupa naukowców stwierdziła, że ​​pochodzenie koronawirusa jest nadal niejasne i nie należy wykluczać teorii, że przyczyną był wyciek laboratoryjny w Wuhan w Chinach.

W liście do Nauka W czasopiśmie 18 ekspertów, w tym Ravindra Gupta, mikrobiolog kliniczny z University of Cambridge i Jesse Bloom, który bada ewolucję wirusów w Fred Hutchinson Cancer Research Center, stwierdzono, że należy zbadać tę możliwość, dopóki nie udowodni rygorystycznych badań opartych na danych. być fałszywym.

COVID-19, który pojawił się w Chinach pod koniec 2019 roku, zabił 3,34 miliona ludzi na całym świecie, przynosząc światu miliardy funtów strat i podnosząc normalność miliardów ludzi.

„Nadal potrzebne są dalsze dochodzenia, aby określić pochodzenie epidemii” – powiedziała organizacja. W liście otwartym do nauki.

„Teorie dotyczące zarówno przypadkowego uwolnienia in vitro, jak i rozprzestrzeniania się zoonotów są nadal aktualne”.

Powiedzieli to autorzy listu, do których należy również David Relman, profesor mikrobiologii na Uniwersytecie Stanforda Dochodzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie pochodzenia wirusa Nie dostarczył „wyważonych rozważań” dla teorii, że mogło to pochodzić z wypadku w laboratorium.

W swoim raporcie końcowym, napisanym wspólnie z chińskimi naukowcami, zespół kierowany przez Światową Organizację Zdrowia, który spędził cztery tygodnie w Wuhan i okolicach w styczniu i lutym, stwierdził, że wirus mógł przejść z nietoperzy na ludzi przez inne zwierzę. Przyczyna wycieku laboratoryjnego była „skrajnie nieprawdopodobna”.

Ale istnieje niezliczona ilość różnych pomysłów na temat pochodzenia wirusa, w tym seria teorii spiskowych.

Przeczytaj więcej z Yahoo News UK:

Co możesz, a czego nie możesz zrobić w ramach obecnych zasad zamknięcia

Pijany kierowca zabił studenta, chcąc „ostatniego drinka przed zamknięciem”

Wypowiedz się: czy Dzień Wolności 21 czerwca ulegnie zmianie z powodu indyjskiej zmiennej COVID?

READ  Zdrowy sen wymaga zdrowego dnia: Zwiększ aktywność fizyczną, aby pokonać depresję przed snem - Wiadomości i wydarzenia

Naukowcy powiedzieli: „Musimy bardzo poważnie potraktować hipotezy związane z naturalnymi i laboratoryjnymi implikacjami, aby uzyskać wystarczające dane”, dodając, że wymagane jest dokładne i uczciwe intelektualnie badanie.

„W czasach, gdy w niektórych krajach panowały nastroje antyazjatyckie, zauważamy, że na początku epidemii to chińscy lekarze, naukowcy, dziennikarze i obywatele dzielili się ze światem ważnymi informacjami na temat rozprzestrzeniania się wirusa – często wielkim kosztem osobistym ”.

Chiny od dawna odrzucały twierdzenia, że ​​koronawirus pochodzi z laboratorium i twierdzą, że chociaż wykryto pierwszą grupę przypadków w Wuhan, niekoniecznie jest to miejsce, w którym powstał wirus.

Stanowe media zgłosiły wirusa Być może przybyli do Wuhan z importem mrożonek.

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w kwietniu ubiegłego roku, że widział dowody na to, że pochodzi z laboratorium w Chinach.

Ale eksperci ds.zdrowia i społeczności wywiadowcze wcześniej powiedzieli, że COVID-19 jest bardziej prawdopodobne, że występuje naturalnie, a nie jest wytworem człowieka.

Obejrzyj: Jaka jest długa choroba Covid?