Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

6 powodów, dla których NASA ma misję odwiedzenia Marsa

Ilustracja: NASA

Mars zawsze był atrakcją i inspiracją dla ludzi. Czerwona Planeta jest często bohaterem powieści i filmów science fiction i zawładnęła naszą wyobraźnią. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, przed pierwszym lotem NASA, naukowcy wierzyli, że Mars jest pełen roślinności. To zrodziło pomysł, że życie na Marsie jest możliwe. Oczywiście wiemy teraz, że Mars nie jest pełen bujnych zielonych dżungli, ale pomysł wysłania ludzi na Marsa pozostał.

Od późnych lat pięćdziesiątych NASA pracuje nad pomysłem załogowej misji na Marsa. W 1964 roku sonda Mariner 4 jako pierwsza uzyskała zbliżenia powierzchni Marsa. Chociaż wyniki zniweczyły pojęcie życia roślinnego na Marsie, utorowały one drogę do dalszych badań. W ciągu prawie 60 lat od tej misji NASA nadal rozwijała swoją technologię i dowiadywała się więcej o naszej czerwonej siostrzanej planecie. Obecnie , Wytrwałość łazika I Sprawność helikoptera Eksplorują Marsa i tworzą historię w tym czasie.

Wszystko po to, by iść naprzód i przybliżyć nas o krok do wysłania ludzi na Marsa. Agencja NASA Program z Księżyca na Marsa Banks ma na celu powrót Amerykanów na Księżyc pod koniec 2020 roku i wykorzystanie tego, czego się tam nauczyli, do wysłania astronautów na Marsa. W rzeczywistości agencja ma prezydenckie rozkazy wysłania ludzi na Marsa do 2033 roku.

Co więc przyciągnęło NASA do Marsa? Jakie cechy sprawiają, że ta planeta jest kandydatem na wizyty ludzi – i prawdopodobnie do kolonizacji?

JM Marineris na Marsie

Zdjęcie: NASA / JPL-Caltech

Można uzyskać do niego dostęp.

Mars jest Po drugie bliżej Planeta na ziemi. Chociaż Wenus jest bliżej, nie ma dowodów na przeszłe lub obecne życie na tej planecie. W rzeczywistości, przy ekstremalnych temperaturach powierzchni i ciśnieniu atmosferycznym, istnieje niewielka szansa na istnienie życia na Wenus. To właśnie sprawia, że ​​Mars jest tak interesujący.

READ  Badanie medyczne wykazało, że osoby, które utraciły węch z powodu COVID-19, mogą potrzebować nawet roku, aby go odzyskać

Jego odległość od podłoża sprawia, że ​​jazda jest stosunkowo szybka. Chociaż odległość między Marsem a Ziemią zmienia się drastycznie w zależności od tego, gdzie znajdują się na ich orbicie, wynosi średnio 140 milionów mil. Najmniejsza zarejestrowana odległość między planetami wystąpiła w 2003 roku, kiedy dzieliły je zaledwie 34,8 miliona mil. Jednak w najdalszej odległości są od siebie oddalone o 250 milionów mil. Dlatego NASA musi bardzo dokładnie obliczyć każde uruchomienie.

W rzeczywistości istnieje jedno idealne okno uruchamiania i dzieje się to co 26 miesięcy. Dzieje się tak, gdy Mars i Ziemia ustawiają się w jednej linii bez wchodzenia słońca. Wreszcie dotarcie na Marsa może zająć 6-8 miesięcy.

To planeta Ziemia.

Oprócz ziemi są jeszcze trzy Planety lądowe W naszym układzie słonecznym. Pozostałe to oczywiście Merkury, Wenus i Mars. Jako planeta Mars ma stałą powierzchnię, na której statki kosmiczne mogą lądować, w przeciwieństwie do planet gazowych, takich jak Jowisz i Saturn.

Mars ma również gęsty metaliczny rdzeń, taki jak Ziemia. I nie na tym kończą się podobieństwa. Przypomina kratery planety, pustynie, doliny i polarne czapy lodowe. Jednak są pewne elementy, które mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Phoenix Lander, który znajdował się na powierzchni Marsa w 2008 roku, potwierdził, że gleba Marsa zawiera pewne pierwiastki w glebie na Ziemi, które pomagają roślinom rosnąć. Obejmuje to magnez, sód, potas i chlor. Jednak gleba jest również bogata w nadchloran soli, co czyni ją toksyczną dla roślin i ludzi.

Pył jest również problemem, zwłaszcza że silne wiatry często uderzają w glebę. NASA była zaniepokojona potencjalnym niebezpieczeństwem tego pyłu i toksycznym wpływem, jaki może mieć na ludzi. Część pomiarów, które sonda dokona podczas pobytu na Czerwonej Planecie, pomoże projektantom przyszłych misji ludzkich zrozumieć, jak przezwyciężyć wszelkie zagrożenia, jakie może stwarzać pył.

READ  Pewnego dnia z południowego bieguna Księżyca może popłynąć rurociąg tlenu

Północne czapy lodowe na Marsie

Północne czapy lodowe na Marsie (Zdjęcie: NASA / JPL-Caltech / MSSS)

Ma atmosferę.

Atmosfera planety chroni nas między innymi przed promieniowaniem słonecznym. Chociaż atmosfera Marsa jest rzadka, nadal jest obecna i może być przydatna dla ludzi. Na około 95% atmosfery Wykonany jest z dwutlenku węgla, ale NASA była ostatnio w stanie przekształcić go w niewielkie ilości tlenu dzięki narzędziu o nazwie Moxie Na pokładzie wagonu wytrwałości. Zaproponowano również przekształcenie dwutlenku węgla w metan i wykorzystanie go do napędzania rakiet podczas lotu powrotnego z Czerwonej Planety.

Jego dni są jak nasze.

Na Ziemi jesteśmy przyzwyczajeni do 24 godzin na dobę, ale nie każde ciało niebieskie działa według tego samego wzoru. Na przykład jeden dzień na Księżycu odpowiada miesiącowi na Ziemi. A noc na Wenus trwa 120 dni na Ziemi! Przyzwyczajenie się do tego rytmu zajmie trochę czasu. Na szczęście spędzenie dnia na Marsie to prawie to samo, co nasz dzień –24 godziny, 39 minut i 35 sekund. Ludziom będzie łatwiej żyć i funkcjonować, ponieważ dni i noce na Marsie są podobne do tego, czego doświadczamy na Ziemi.

Skafander kosmiczny NASA nowej generacji

Zdjęcie: NASA

Warunki pogodowe są do przyjęcia.

W porównaniu z upalnymi temperaturami występującymi na Merkurego i Wenus, Mars jest Możliwy. Średnia temperatura wynosi -81 stopni Fahrenheita, ale zimą może wynosić od -220 stopni Fahrenheita na biegunach do 70 stopni Fahrenheita na niskich szerokościach latem. Jasne, nie oznacza to, że ludzie mogą podróżować bez problemów, ale biorąc pod uwagę, że średnie dzienne temperatury na Wenus i Merkurego wynoszą odpowiednio 880 stopni Fahrenheita i 800 stopni Fahrenheita, to raj. Jeśli chcesz wiedzieć Codzienna pogoda na MarsieCuriosity donosi o swoich odkryciach z krateru Gale, który znajduje się w pobliżu marsjańskiego równika.

READ  Ewolucja egzoplanet? Mini-Neptuny mogą zrzucić swoją atmosferę i stać się super-Ziemią

NASA obecnie opracowuje skafander kosmiczny nowej generacji, który zostanie po raz pierwszy użyty w misji Artemis na Księżyc. Jednak agencja już patrzy na Marsa. Powiedziała, że ​​skafander kosmiczny można zmodyfikować nie tylko w celu uwzględnienia atmosfery dwutlenku węgla, ale można dodać odzież wierzchnią, aby ogrzać się zimą i zapobiec przegrzaniu latem.

W wodzie jest nadzieja

na dachu, Woda istnieje jako lód, Ale w atmosferze są niewielkie ilości oparów. W 2020 roku NASA potwierdziła istnienie dużych słonowodnych jezior pod Antarktydą. Każda nadzieja na zrównoważone życie na Marsie wymaga dostępu do wody.

Chociaż rzadka atmosfera zapobiega występowaniu wody w stanie ciekłym na powierzchni planety, NASA polega na magazynach lodu wodnego tuż pod powierzchnią planety. Od 2015 roku pracują nad identyfikacją najlepszych miejsc dostępu do tego zasobu, ponieważ byłaby to idealna baza dla ludzi prowadzących badania na Marsie.

Powiązane artykuły:

Naukowcy odkryli duże podziemne jezioro na powierzchni Marsa

To zdjęcie Wielkiego Kanionu NASA przedstawia Marsa z oszałamiającymi szczegółami

Sonda Insight NASA po raz pierwszy zarejestrowała „trzęsienie ziemi na Marsie”

NASA wybiera zwycięzców konkursu 3D Habitat Designs dla Marsa