Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nie żyje gwiazda Blade Runner, Joe Turkel

Nie żyje gwiazda Blade Runner, Joe Turkel

Napisane przez Nathana Kamala | 7 sekund temu

Zmarł aktor weteran Joseph „Joe” Turkel. Aktor jest najbardziej znany ze swoich głównych ról w klasykach gatunku Łowca Ostrzy A Lśnienie, ale wykonał ogromną pracę przez ponad pięć dekad. dla każdego różnorodny, Joe Terkel zmarł w St. John w Santa Monica w Kalifornii pozostawił swoich dwóch synów Craiga i Roberta oraz brata Davida. Choć przyczyna jego śmierci nie jest obecnie znana, aktor był. 94 lata. Choć od końca lat 90. nie był aktywnie zaangażowany w film ani telewizję, jego wpływ na kulturę popularną był ogromny.

Joe Terkel w Lśnieniu

Joe Turkel urodził się na Brooklynie w 1927 roku w rodzinie polskich imigrantów żydowskich. Wstąpił do armii amerykańskiej w wieku 17 lat i służył w Europie podczas II wojny światowej. Po wojnie przeniósł się do Kalifornii, by realizować swoje marzenia o zostaniu aktorem. W ciągu swojej długiej kariery zdobył ponad 100 punktów w filmie i telewizji; dla niego IMDb Strona służy jako migawka tego, jak mogła wyglądać kariera działającego aktora w drugiej połowie XX wieku. W końcu pracował z uznanymi filmowcami i tanimi filmami o potworach klasy B i wszystkim pomiędzy. Pierwszy film Joe Turkela miał miejsce w 1949 roku w filmie Noir w reżyserii Maxwella Shina. miasto po drugiej stronie rzekiktóry jest również najbardziej znany z debiutu filmowego przyszłej supergwiazdy Tony’ego Curtisa.

Pomiędzy 1949 a ostatnimi napisami w 1997 Joe Turkle pracował w niesamowitym tempie. Na początku swojej kariery często miał niewymienione role w filmach takich jak film akcji o II wojnie światowej Hale Montezumy i policyjne procedury ludzka dżungla. Dużo pracował także w telewizji, występując jako Followers w westernowym serialu Forgotten nagrobek terytorium lub pojawiające się na Pokaz Davida Nivena. Jednak kariera Joe Turkle zmieniła się na zawsze, gdy został obsadzony w filmie noir z 1956 r zabićWyreżyserowany przez wschodzącego reżysera Stanleya Kubricka. Joe Turkel pojawił się później w kolejnym filmie Kubricka, antywojennym klasyku ścieżki chwały. Wreszcie zagra główną rolę Lloyda, przerażającego barmana w hotelu Overlook w adaptacji Stephena Kingsa Kubricka. Lśnienie. Film jest obecnie uważany za arcydzieło współczesnego horroru, a grzeczny, nadprzyrodzony czarny charakter Joe Turkle jest jedną z najbardziej tajemniczych części filmu.

READ  Mistrzostwa Europy 505 w Quiberon we Francji

Choć jego rola w historii kina zostałaby potwierdzona jego rolą w filmie LśnienieW 1982 roku Joe Turkel zagrał w innym klasyku: Ridley Scott Łowca Ostrzy. Turkel zagrał w thrillerze science-fiction jako dr Eldon Terrell, genialny projektant ludzkich replik, który spotyka swój koniec z rąk Roya Bate (dosłownie) dla Rutgera Hauera. Portret Joego Turkle, przedstawiający współczujący, ale niemoralny i oderwany świat, ma ogromny wpływ na atmosferę filmu, podobnie jak jego brutalna śmierć w kulminacyjnym momencie filmu. Joe Turkle ma za sobą długą i pracowitą karierę i doceniamy go za wszystko, co zrobił. Spoczywaj w pokoju, Joe Turkle.