Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niebiańskie wydarzenia w sierpniu uważaj – Technology News, Firstpost

W sierpniu obserwatorzy gwiazd i obserwatorzy nocnego nieba mają przygotowaną dla nich długą listę ekscytujących wydarzeń. Od niebieskiego księżyca do Jowisza Saturn będzie wydawał się większy i jaśniejszy. Niebieskie księżyce są rzadkością, ale w tym miesiącu będą widoczne dla młodych astronomów, którzy uwielbiają je oglądać. Oto lista wszystkich wydarzeń, spójrz:

Środa i czwartek 11 i 12 sierpnia: Meteory Perseid wystąpią w pełnej chwale. To najchętniej oglądany deszcz meteorów w roku, ponieważ ludzie czekają na ten wyjątkowy dzień. Najlepszy czas na oglądanie tych szybkich gwiazd to ostatnie godziny północy.

Piątek 20 sierpnia: Saturn przejdzie blisko Księżyca około 3,8 stopnia na północ od niego. Podczas gdy Jowisz przejdzie w pobliżu niebieskiego księżyca 22 sierpnia w odległości 4,1 stopnia księżyca. Będzie to również widoczne w sierpniu, kiedy trzy ciała niebieskie staną się niezwykle jasne i bliższe. Tymczasem planety te będą widoczne gołym okiem jako duże, jasne gwiazdy.

Niedziela, 22 sierpnia: Trzecia z czterech pełni księżyca w sezonie astronomicznym to jasne znaczenie niebieskiego księżyca. W tym dniu wzejdzie pełnia księżyca i będzie wyraźnie widoczna. Również sierpniowa pełnia słynie z folkloru. Zainteresowane osoby mogą kliknąć ten link, aby uzyskać wschód księżyca i zachodu słońca w Twojej okolicy. Raporty wskazują również, że następny sezonowy niebieski księżyc będzie widoczny dopiero 19 sierpnia 2024 r.

Jowisz i Saturn będą w tym miesiącu naprzeciw siebie, ale ich pełna jasność pojawi się w dniu niebieskiego księżyca w pełni. Będzie łatwo oglądać Podniebni jazzerzyNie muszą patrzeć daleko, aby zobaczyć Saturna, Jowisza i niebieski księżyc tej samej nocy.

READ  Różnorodność jest przyprawą życia - i kluczem do ratowania dzikiej przyrody