Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemiecki okręt wojenny odwiedza Australię przed wyruszeniem na Morze Południowochińskie

Niemiecki okręt wojenny odwiedzi wybrzeże Australii w październiku przed przepłynięciem przez Morze Południowochińskie, aby wzmocnić swoje wezwanie do poszanowania prawa międzynarodowego na spornej drodze wodnej.

Niemcy ogłosiły w poniedziałek, że jedna z ich fregat, Bayern, wraz z 230 załogą opuściła port Wilhelmshaven w miesięczną podróż przez Indo-Pacyfik. Odwiedzi porty w Australii, Guam, Japonii, Chinach, Singapurze, Indiach i na wschodnim wybrzeżu Afryki.

Niemiecka fregata Bayern odwiedzi w październiku wybrzeże Australii.

Niemiecka fregata Bayern odwiedzi w październiku wybrzeże Australii.kredyt:Siły zbrojne

Oczekuje się, że statek odwiedzi port w Perth w październiku, zanim przepłynie przez Morze Południowochińskie, ponieważ rosną obawy Ekspansja drogi wodnej w Chinach.

Biorąc pod uwagę, że podróż obejmuje tylko jedną fregatę i że zatrzyma się również w Szanghaju, nie oczekuje się, że będzie antagonizować Pekin w taki sam sposób, w jaki ocieplił ostatnie brytyjskie i francuskie loty przez Morze Południowochińskie.

Australia odrzuciła roszczenia Chin do większości części Morza Południowochińskiego, a w zeszłym roku dołączyła do Stanów Zjednoczonych Opisał ambicje regionalne jako nielegalne w ONZ. Haga orzekła w 2016 roku, że Chiny nie mają roszczeń do dużych obszarów Morza Południowochińskiego i naruszyły suwerenność Filipin, budując sztuczne wyspy.

Pobieranie

Pekin w tym tygodniu rozpoczął wiele ćwiczeń morskich na Morzu Południowochińskim w odpowiedzi na wejście brytyjskiego lotniskowca HMS Queen Elizabeth na drogę wodną, ​​nazywając wizytę statku „kolonialną” i ostrzegając, że wtargnął na terytorium Chin i może zostać „zatankowany”. Australia wysyła również statki do Dołącz do brytyjskiej grupy przewoźników.

Niemiecka fregata pływa w tym rejonie jeszcze w tym roku, po części po to, by wzmocnić swoje stanowisko, że Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawie morza (UNCLOS) powinna być podtrzymana w sporach na Morzu Południowochińskim.

Byrne pomoże również monitorować sankcje Korei Północnej – takie jak zakaz transportu rafinowanej ropy naftowej i produktów naftowych – w ramach międzynarodowych wysiłków mających na celu skłonienie zbójeckiego kraju do porzucenia programu nuklearnego i rakietowego. Będzie monitorować morze, aby zapobiec obchodzeniu sankcji poprzez transport towarów na pełnym morzu.

READ  Naziści i ochotnicy używają Gotye i MGMT do unikania botów TikTok, mówi raport