Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niesamowite wycieki iPhone’a 14 Pro, fajna aktualizacja iPada, kontrowersyjna decyzja dotycząca MacBooka

Patrząc na kolejny tydzień wiadomości i nagłówków z Cupertino, w tym tygodniu Apple Loop zawiera oszałamiającą specyfikację iPhone’a 14 Pro, zawstydzoną rozdzielczość Apple MacBook Pro, oto MacBook Air, kompresja USB-C, następny ekran dla iPada, ultradźwiękowe AirPods plany I piętnaście lat sukcesów aparatów do iPhone’a.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć niektóre z wielu dyskusji, które miały miejsce wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (Możesz przeczytać cotygodniowe podsumowanie nowości Androida tutaj na Forbes).

Nowy iPhone, ta sama stara bateria

Wygląda na to, że Apple jest gotowe do oferowania stopniowych aktualizacji pojemności baterii nowego iPhone’a 14 Pro. Oczekuje się, że najnowszy iPhone 14 Pro wzrośnie z 3095 mAh do 3200 mAh, podczas gdy pozostałe trzy flagowe modele będą miały bardzo podobne możliwości do swoich odpowiedników z iPhone’a 13. Apple bez wątpienia ma nadzieję, że aktualizacje oprogramowania poprawią wydajność, ale z większymi czujnikami aparatu i jaśniejsze ekrany, to byłoby duże pytanie:

Zgłoszony przez wiarygodnego znawcę branży ShrimpApplePro, nowy wpis Baidu zawiera informacje o pojemności baterii wszystkich modeli iPhone’a 14. Po raz pierwszy zgłoszono pojemność nowej serii i chociaż trzy modele otrzymały niewielki wzrost baterii, może oznaczać spadek Cena iPhone’a 14 Pro polega na tym, że twoje pieniądze lepiej wydać gdzie indziej.

(Forbes).

spowolnić MacBooka Pro

Najnowszy MacBook Pro firmy Apple — pierwszy z chipsetem M2 Apple Silicon — może oferować większą moc obliczeniową niż M1 od 2020 roku, ale okazuje się, że jest wolniejszym urządzeniem dzięki decyzji Apple o użyciu wolniejszego rozwiązania do przechowywania danych:

„Biorąc pod uwagę resztę projektu, który wciąż tkwi w wyglądzie MacBooka Pro 2016 – w tym brak portów i masywne ramki do laptopa premium – mamy nadzieję, że tak jest. Po co kupować laptopa, który jest słabszy niż poprzednia generacja? To jest tam, gdzie rzeczy stają się interesujące. Dzięki decyzjom Apple dotyczącym konfiguracji pamięci SSD w M2 MacBook Pro zapis i odczyt z pamięci jest wolniejszy niż w przypadku M1 MacBook Pro.”

(Forbes).

MacBook Air już prawie tu jest

Podczas gdy w społeczności wciąż pojawiają się pytania dotyczące użytecznego przeznaczenia usług M2 MacBook Pro, nowo zaprojektowany M2 MacBook Air czeka na skrzydłach… z datą premiery dwa tygodnie później:

„Nowy MacBook Air został ogłoszony i zaprezentowany podczas WWDC na początku tego miesiąca, a Apple ogłosił, że będzie dostępny w lipcu. MacBook Air ma cieńszą i lżejszą konstrukcję niż poprzedni model. Dzięki chipowi M2 MacBook Air może się pochwalić do 18 godzin pracy na baterii, według Apple. Zamówienia w przedsprzedaży zostaną udostępnione 15 lipca, a zamówienia w przedsprzedaży będą dostępne w piątek, 8 lipca”.

(plotki o Macu).

Co powiesz na jeden punkt sprzedaży, który będzie rządził nimi wszystkimi?

Apple stoi w obliczu większej presji regulacyjnej, aby przełączyć iPhone’a na powszechnie używany port USB-C zamiast na własny port Lightning. Po raz kolejny głównym tematem rozmowy jest idea standardowego portu – a tym samym standardowej ładowarki do wszystkich urządzeń mobilnych.

„Brazylijskie organy regulacyjne naciskają na producentów smartfonów, aby ujednolicili swoje punkty ładowania. Anatel, brazylijska agencja regulacyjna, twierdzi, że standaryzacja pozwoli na większą wygodę konsumentów. Ponadto uważa, że ​​ten krok może zmniejszyć e-odpady, umożliwiając klientom recykling Użyj ładowarek, które Ty już mam.”

(Apple Insider).

Ekran iPada nowej generacji

Podczas gdy czekamy na nowego iPada z ekranem OLED (który obiecuje żywsze kolory i głębszą czerń), Samsung pracuje nad kolejnym ekranem OLED, dopóki iPad nie pojawi się po tym.

„Elec wskazuje, że Samsung Display prawdopodobnie będzie w stanie produkować masowo panele OLED Gen 8.5 pod koniec 2024 roku, aby atakować iPady drugiej generacji firmy Apple”. Nie wiadomo, czy Samsung zainwestuje w produkcję OLED Gen 8.5, który będzie wykorzystywał pełne podłoża i pionowo deponował materię organiczną, ale decyzja o firmie ma zostać podjęta w przyszłym miesiącu.

(Elektryczność przez 9to5Mac).

Użyj dźwięku, aby ulepszyć AirPods

Chociaż słuchawki AirPods mogą być wodoodporne, płyn na powierzchni czasami utrudnia kontrolowanie słuchawek. Najnowszy opublikowany patent Apple sugeruje nowy sposób rozwiązania tego mokrego problemu:

Zdolność ultradźwiękowego wykrywania dotyku jest objęta patentem Apple. W niektórych przykładach ultradźwiękowe wykrywanie dotyku można zintegrować z istniejącymi strukturami sprzętowymi, aby ułatwić wprowadzanie danych przez użytkownika bez dodawania dodatkowej architektury. W przeciwieństwie do pojemnościowych systemów wykrywania dotyku, w niektórych ultradźwiękowych systemach wykrywania dotyku Akustyka, przetworniki/ elektrody mogą być umieszczane z dala od obszarów dotykowych i można osiągnąć wykrywanie dotyku dalekiego zasięgu (takie jak sonar).

(Oczywiście jabłko).

Wreszcie…

Piętnaście lat temu premiera iPhone’a była świadkiem legendy Steve’a Jobsa, który wynalazł nowoczesny smartfon, ale nie ma wątpliwości, że iPhone wspiera realistyczną wizję smartfona. Częścią tego jest aparat i jego wpływ na fotografię. W rocznicę fotografowie AP opowiadają o wpływie iPhone’a. Oto Vadim Kardo:

„Większość sprzedawców i, szczerze mówiąc, większość ludzi w Rumunii denerwuje się, gdy zdają sobie sprawę, że fotoreporter robi ich zdjęcia, nawet w najbardziej przyziemnych sytuacjach. Często prowadzi to do nieprzyjemnych interakcji. Jednak smartfon wydaje się magicznie łagodzić stres na urządzenia. Nawet jeśli Ludzie zdadzą sobie sprawę, że jesteś dziennikarzem, w większości przypadków nie będą już postrzegać Cię jako zagrożenia. Kontaktują się z Tobą. W niesprzyjających sytuacjach ta sytuacja może uratować.”

(Stróż).

Apple Loop zapewnia polecane wydarzenia przez siedem dni w każdy weekend w Forbes. Nie zapomnij za mną podążać, aby nie przegapić żadnej relacji w przyszłości. Apple Loop z zeszłego tygodnia można przeczytać tutajlub W tym tygodniu wydanie siostrzanej kolumny Loop, Android Circuit, jest również dostępne na Forbes.

READ  Ujawniono pełny spoiler The Gathering Secret Lair x Fortnite Drop