Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

iPhone Pro Max powinien czerpać wskazówki z iPada

6,7 cala iPhone 13 Pro Max A 12 Pro Max Są to największe urządzenia w ofercie smartfonów Apple. Chociaż oba telefony są znacznie większe niż standardowe 6,1 cala iPhone 135,4 cala iPhone 13 mini i 4,7 cala iPhone SE, nadal korzystają z tego samego oprogramowania, co mniejsze telefony Apple. Gdyby tylko było więcej sposobów Skorzystaj z gigantycznego ekranu Pro Max.

Na szczęście jest. Apple powinno czerpać inspirację ze starszego kuzyna iPhone’a, IPAD. Tablety Apple są wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają korzystanie z aplikacji na większym ekranie. Firma zmieniła nawet nazwę systemu operacyjnego iPad iPadOS w 2019 roku aby odróżnić go od iOS-a iPhone’a. Interfejs iPada ewoluował tak bardzo w tym momencie, że grupowanie dwóch pakietów oprogramowania nie ma już sensu.

Nie sugeruję czegoś tak drastycznego jak rebranding na „Pro Max OS”. Ale myślę, że zarówno Apple, jak i jego klienci mogą skorzystać z nowych funkcji zaprojektowanych specjalnie dla większych iPhone’ów. Może to być jeszcze bardziej znaczące, ponieważ podobno Apple rozszerza swoją linię Pro Max Większa wersja iPhone’a 14 później tego roku.

Nie będzie to łatwe. Należy wprowadzić poprawki, aby wprowadzić funkcje charakterystyczne dla iPada, takie jak wielozadaniowość, w telefonie iPhone Pro Max. Ale Apple ma już historię dostosowywania aplikacji i oprogramowania do określonych produktów, co zostało udowodnione w przypadku iPada i Zegarek Apple. Więc ufam, że zrobię to samo w tym przypadku.

Oto funkcje iPada, które moim zdaniem dobrze przełożyłyby się na iPhone’a Pro Max.

wielozadaniowość

Slide Over umożliwia otwieranie innej aplikacji na iPada w kolumnie z boku ekranu.

Jason Cipriani/CNET

Duży ekran iPhone’a Pro Max doskonale nadaje się do skupienia się na jednej aplikacji, takiej jak czytanie lub oglądanie telewizji. Ale chciałbym zobaczyć również wersję funkcji wielozadaniowości iPada na iPhonie Pro Max. Możliwość wyświetlania więcej niż jednej aplikacji naraz może uniemożliwić mi częste przełączanie się między aplikacjami.

Apple oferuje dwie główne opcje uruchamiania wielu aplikacji na ekranie iPada: Split View i Slide Over. Pierwsza jest oczywista. Pozwala podzielić ekran między dwie aplikacje. Telefony z Androidem od lat oferują tryb podzielonego ekranu. Slide Over jest trochę inny. Zamiast dzielić ekran, możesz otworzyć aplikację w ruchomym panelu, który można umieścić po dowolnej stronie ekranu.

Jeśli Apple wprowadzi którąś z tych funkcji do iPhone’a Pro Max, myślę, że Slide Over będzie bardziej przydatny. W porównaniu do trybu Split View jest to lepszy sposób na wykorzystanie ekranu wielkości smartfona. Będziesz mógł poświęcić większość ekranu na jedną aplikację, jednocześnie szybko sprawdzając inną. Lubię patrzeć na moje wiadomości Slack w kolumnie wzdłuż boku ekranu, podczas gdy większość ekranu iPhone’a jest używana do śledzenia wiadomości e-mail.

Jest to przykład funkcji iPada, którą Apple prawdopodobnie będzie musiał znacznie zmodyfikować dla iPhone’a, zamiast wprowadzać obecną wersję. iPhone Pro Max jest duży jak na telefon, ale wciąż jest mały w porównaniu do iPada — nawet iPada Mini.

Ekran iPhone'a wyświetlający widżety

Gadżety na iPhonie mogą na pierwszy rzut oka pokazać wiele informacji.

Andrzej Howell/CNET

Jednym ze sposobów, w jaki Apple może wykonać tę pracę, jest formatowanie aplikacji Slide Over, takich jak interaktywne widżety, które można wyświetlać, gdy działa inna aplikacja. Widgety są w rzeczywistości zaprojektowane tak, aby wyświetlać wiele informacji w przestrzeni, która zajmuje tylko niewielką część ekranu telefonu. W związku z tym łatwo wyobrazić sobie aplikacje przypominające widżety Slide Over, które można przypiąć do dowolnego rogu ekranu iPhone’a Pro Max.

Jednak uzyskanie funkcji wielozadaniowości iPada na iPhonie Pro Max jest jeszcze daleko. Częścią uroku iPhone’a jest to, że oprogramowanie jest spójne bez względu na to, który model posiadasz, więc wątpię, aby Apple poszedł na kompromis. W międzyczasie utknęliśmy z kilkoma konkretnymi funkcjami iPhone’a Pro Max, które zostały już dla nich wprowadzone iPhone 6 Plus. Na przykład domyślne aplikacje, takie jak Poczta i Wiadomości, wykorzystują większy ekran iPhone’a Pro Max w trybie poziomym, aby wyświetlić kolumnę podglądów wiadomości obok aktualnie wyświetlanej wiadomości.

Nie dostaniemy żadnych funkcji wielozadaniowości iPhone’a Pro Max W iOS 16Nowa aktualizacja oprogramowania iPhone’a firmy Apple pojawi się jesienią tego roku. Ale pojawi się aktualizacja ulepszony ekran blokady Z narzędziami do szybkiego przeglądania większej ilości informacji. Chociaż nowy ekran blokady jest dostępny we wszystkich obsługiwanych modelach, wyobrażam sobie, że doda kilka dodatkowych funkcji do większego ekranu Pro Max.

Mały ołówek jabłkowy

Ktoś rysuje na iPadzie Pro 2018 za pomocą Apple Pencil

Apple Pencil nie jest kompatybilny z iPhonem, ale powinien być.

Sarah Teo / CNET

Tak, znam Steve’a Jobsa słynna ironia Pomysł wykorzystania długopisu z urządzeniem mobilnym. Ale wysłuchaj mnie. Apple Pencil udowodnił, że jest cennym towarzyszem iPada w ciągu ostatnich kilku lat. Teraz nadszedł czas, aby umieścić go w telefonie iPhone Pro Max jako akcesorium opcjonalne.

Nie jestem jedynym, który chce mieć Apple Pencil kompatybilny z iPhonem. Mój kolega Patrick Holland od tego czasu błaga o Apple Pencil Przeglądaj iPhone’a 12 Pro Max W 2020 roku powiedział, że ołówek MagSafe Apple będzie „zabójczym akcesorium”.

Najpierw rozważ odbiorców iPhone’a Pro Max. To dla osób, które chcą zapłacić najwyższą cenę za największy ekran i najlepszy aparat dostępny w iPhonie. Apple Pencil wydaje się naturalnym dodatkiem do Pro Maxa, zarówno dla fotografów, jak i tych, którzy chcą po prostu gigantycznego ekranu.

Wyobrażam sobie, że ci, którzy często dotykają zdjęć w swoich telefonach, skorzystaliby na edycji za pomocą rysika, który jest bardziej precyzyjny niż palec, zwłaszcza że popularne aplikacje, takie jak Adobe Lightroom A Pixelmator Uzyskaj wsparcie dla Apple Pencil. Apple Pencil dla iPhone’a może również spodobać się tym, którzy często robią notatki lub zaznaczają dokumenty swoimi telefonami. The Podobno iPhone 14 Maxktóry będzie 6,7-calową wersją standardowego iPhone’a, również skorzysta z opcjonalnego akcesorium ołówkowego.

Sukces linii Samsung Galaxy Note (teraz zintegrowany z Galaxy S Ultra rodziny) wskazuje również odbiorców pióra. Muszę przyznać, że nieczęsto używam rysika S Pen Galaxy S22 Ultra. Ale przydaje się do robienia notatek podczas spotkań lub szybkiego uchwycenia pomysłów, gdy piszę recenzję, a zdarza mi się być z dala od komputera.

Ponownie, po prostu nie ma sensu rozszerzanie kompatybilności obecnego Apple Pencil z iPhone’em Pro Max. Zamiast tego Apple powinien zaprojektować mniejszą wersję ołówka z mniejszą końcówką, która lepiej pasuje do ekranu wielkości telefonu.

Zwycięstwo dla Apple i jego klientów

Telefony iPhone 13 Pro Max, Pro 13 i 13 Mini w kolejności od lewej do prawej

iPhone 13 Pro Max (dalej po lewej) to największy iPhone firmy Apple.

Patrick Holland / CNET

Z tymi funkcjami lub bez nich iPhone Pro Max odniósł już ogromny sukces. iPhone 12 Pro Max był drugim najlepiej sprzedającym się telefonem na świecie w 2021 r., według danych z Badania kontrapunktów.

Wyraźnie widać zapotrzebowanie na większe iPhone’y, takie jak Dowodem na plotki że Apple będzie Wymień iPhone’a Mini Z kolejnym 6,7-calowym iPhonem w tym roku.

Ale dlaczego nie zrobić więcej z Pro Max? Byłby to dla Apple świetny sposób na odróżnienie Pro Maxa od mniejszych i tańszych iPhone’ów. Dodatkowe funkcje oprogramowania zapewnią właścicielom więcej za tę cenę, a ołówek da Apple kolejną szansę na zarabianie pieniędzy od obecnych posiadaczy iPhone’a Pro Max. Wydaje się, że jest to scenariusz korzystny dla wszystkich.

Brak wielozadaniowości i obsługi Apple Pencil w iPhone’ie Pro Max niekoniecznie są wadami. Ale wydaje się, że Apple traci szansę.

READ  The Last of Us Part 2 pęka, jeśli jedziesz za szybko