Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nintendo pozywa ROM serwisu w zapomnienie

W 2019 roku pisaliśmy o wysiłkach Nintendo, aby zamknąć RomUniverse, które hostowało, a nawet sprzedawało dostęp premium do pirackich kopii gier Nintendo. Sprawa jest teraz zakończona, strona zniknęła, a Nintendo otrzymało 2,1 miliona dolarów (3 miliony dolarów) odszkodowania.

Jak na przykład Torrentfreak RaportMatthew Strowman z RomUniverse faktycznie zdecydował się spróbować walczyć z Nintendo w sądzie, a co więcej, zrobić to bez prawnika. Nie było to dobre dla Stormana, ponieważ jego obrona – oparta na „sprzeciwie, że umieścił jakiekolwiek pliki na wspomnianej stronie internetowej” – została szybko przyjęta przez prawdziwych prawników Nintendo, którzy byli w stanie przytoczyć jego zeznanie pod przysięgą, w którym się przyznał. .. Prześlij pliki ROM na jego stronę.

RomUniverse, jak pojawił się w 2019 roku, nie tylko obsługuje Nintendo ROM, ale także pirackie filmy i książki. (Zrzut ekranu: Kotaku)

Podczas gdy Nintendo pierwotnie zażądało odszkodowania w wysokości 90 000 USD (115 434 USD) za każdą z 49 gier odkrytych na stronie internetowej, sędzia przyznał firmie 35 000 USD (44 891 USD) za każdą, mówiąc, że ponieważ Storman zamknął witrynę. liczba jest wystarczająca. Nintendo otrzymało również 400 000 $ (513 040 $) za szkody prawne dotyczące znaków towarowych.

Należy tutaj zauważyć, że Storman nie tylko hostował pirackie kopie gier Nintendo, ale także sprzedawał do nich dostęp premium, ponieważ użytkownicy mogli uzyskać szybszy dostęp do pamięci ROM o wartości 30 USD. Podczas ostatniego roku operacji RomUniverse, Strowman powiedział, że zarobił na tych płatnościach od 30 000 do 36 000 USD (46174 USD).

READ  eFootball 2022 szybko stał się najbardziej znienawidzoną grą, ponieważ fani zmienili nazwę na PES