Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

The Funkcja wyróżnień na PlayStation 5 Umożliwiło to użytkownikom rozdawanie nagród innym graczom w grach wieloosobowych, aby pomóc w rozbudzeniu życzliwości i koleżeństwa w społeczności graczy. Ale Sony oficjalnie wycofało się z PS5 W tym tygodniu z jednego powodu: nikt go nie używał. Wygląda na to, że większość ludzi (cześć) nawet nie wie, że istnieje.

To pobudziło ćwiczenie myślowe: jakie inne konsole do gier wciąż mają bezużyteczne funkcje? Weźmy na przykład przełącznik dwustabilny. Jasne, przenośna hybryda Nintendo ma wiele do zrobienia Małe sztuczki są po cichu przydatne, takich jak globalna funkcja powiększania. Ale zawiera również kilka rzeczy, które prawdopodobnie można usunąć bez zwracania uwagi – a nawet zauważenia.

Funkcja „wyszukaj kontrolery”

Spośród mnóstwa opcji w menu „Kontrolery” Switcha, funkcja „Znajdź kontrolery” zbiera najwięcej kurzu daleko i daleko. Otwórz go, a zobaczysz listę z listą Joy-Conów powiązanych z twoją konsolą. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „A” nad Joy-Conem, na który patrzysz, a usłyszysz grzechoczący dźwięk. cicho. Na przykład częstotliwość słyszenia zwierząt. Ma on na celu pomóc Ci zlokalizować każdy oddzielny Joy-Con, który może być niewłaściwie umieszczony, ale nie jest wystarczająco wydajny, aby wykonać swoją jedną pracę – nie przejmuj się, że faktycznie potrzebujesz co najmniej jednego Joy-Con pod ręką, aby użyć go w pierwszym miejsce.

Niestety, nie ma funkcji kontrolera, która rozprawiła się z plagą driftu Joy-Con.

Aplikacja wiadomości

Zrzut ekranu: Nintendo / Kotaku

Większość z siedmiu stałych ikon na ekranie głównym Switcha to naprawdę przydatne skróty do podmenu. Jedna jest jednak używana tylko przez osoby, które przypadkowo na nią klikną: aplikacja Wiadomości. Otwórz go, a zobaczysz kanał cyfrowych komunikatów prasowych z dzienników Nintendo Marketing Machine, cofnięty w czasie. (Możesz również zobaczyć trzy najnowsze „Historie” na lewym pasku ekranu po włączeniu konsoli.) Ale jeśli szukasz wiadomości o grach, nie przeczytasz ich na konsoli do gier – co miał być włączony, wiesz, grać w gry. Nie przeczytasz tego zwłaszcza na tej konsoli, jeśli tekst będzie za mały. Bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz wiadomości od Ulubiona strona z grami.

READ  Dr Disrespect wypowiada śmiałą prognozę dotyczącą przyszłości Halo Infinite po uruchomieniu niesamowitej kampanii

chat głosowy

Pomimo tego, co mogłeś słyszeć, tak, Switch ma czat głosowy! Poniekąd. To skomplikowany bałagan. Na PlayStation i Xboksie, jeśli chcesz rozpocząć rozmowę głosową,… podłącz zestaw słuchawkowy i rozpocznij rozmowę głosową. Jednak na Switchu powinieneś: Przechodzenie przez wieloetapowy proces i uruchom towarzyszącą aplikację na smartfona. Nintendo może anulować czat głosowy, a nikt się tym nie przejmuje. Naprawdę, jeśli używasz aplikacji na smartfonie, aby rozmawiać z członkami swojej drużyny, to Discord jest to tam.

obsługa klawiatury

Wszyscy nienawidzą wciskania hasła (dwukrotnie!), aby kupić coś w sklepie Nintendo eShop, i to za pomocą malutkiej klawiatury dotykowej konsoli. To obejście nie działa w trybie ręcznym, ale możesz podłączyć klawiaturę USB do stacji dokującej i użyć jej do pisania. Ale także: czas potrzebny na wyciągnięcie i podłączenie klawiatury do stacji dokującej Switch prawdopodobnie potrwa dłużej niż jakiekolwiek zadanie, które początkowo próbowałeś obejść. (Jeśli musisz szybciej wejść do eShopu, po prostu wyłącz wymaganie hasła.) Nintendo prawdopodobnie straci obsługę klawiatury bez większych fanfar.

Blokada ekranu (lub, cóż, to opcja)

Zrzut ekranu: Nintendo / KotakuZrzut ekranu: Nintendo / Kotaku

Tak, funkcja blokady ekranu Switcha jest rzeczywiście całkiem przydatna, ośmielę się powiedzieć, że jest koniecznością. Włącz go, a da konsoli rodzaj zagłady między stanami czuwania i uśpienia. Następnie będziesz musiał nacisnąć ten sam przycisk trzy razy, aby użyć kontrolera, co może zapobiec jego przypadkowemu uruchomieniu, gdy, powiedzmy, spacerujesz w torbie. Szczerze mówiąc, nie powinno to być opcją: powinno to być normą. Porzuć opcję, mówię, i ustaw blokadę ekranu jako standard.

tryb ciemny

Żartuję! Żartuję. Ale hej, czy nie byłoby miło, gdyby Switch miał więcej motywów kolorystycznych na swoim tle? Powitanie? Witam, gdzie idziesz?