Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa aplikacja Apple Journal sprawi, że Twoje podróże będą niezapomniane

Nowa aplikacja Apple Journal sprawi, że Twoje podróże będą niezapomniane

Często czekamy na początek nowego roku, aby wprowadzić lepsze nawyki, koncentrując się na zdrowiu fizycznym. Ale jeden z najlepszych Naukowo poparte sposoby na poprawę zdrowia emocjonalnego To myślenie o naszym życiu poprzez pamiętniki. Teraz Apple ułatwia tę praktykę dzięki swoim nowym produktom Aplikacja magazynuktóra została uruchomiona w zeszłym miesiącu wyłącznie na iPhone'ach.

Jako pierwsza aplikacja uruchomiona przez tego samego giganta technologicznego od czasu Freeform w 2022 r., Journal zapewnia użytkownikom prywatną przestrzeń do zapisywania swoich przemyśleń i wrażeń, a dla podróżnych może być szczególnie skutecznym narzędziem do dokumentowania swoich przygód.

Uczyń swoje podróże niezapomnianymi dzięki aplikacji Apple Journal

Źródło obrazu: Apple

Zanurzając się w nowym miejscu, podróżni mogą uchwycić tę chwilę na wiele sposobów, aby stworzyć bogate wspomnienia. Szybkie kliknięcie karty Nowy wpis powoduje otwarcie pustej tablicy, w której można rozpocząć zapisywanie wszelkich pomysłów, jakie przyjdą do głowy. Możesz przeciągać zdjęcia i filmy z własnego telefonu, aby uzupełnić te słowa, lub możesz zrobić nowe zdjęcie lub film.

Jednym z najbardziej unikalnych aspektów jest możliwość nagrywania samego dźwięku – być może chcesz zachować dźwięk fal rozbijających się o wybrzeże Kalifornii lub głośne dźwięki nocnego targu w Azji. Kolejna funkcja przyjazna w podróży umożliwia opatrzenie każdego wpisu znacznikiem geograficznym, dzięki czemu masz dokładny zapis, gdzie byłeś w momencie dokonywania wpisu.

Oczywiście znalezienie czasu na przerwę i prowadzenie dziennika może wydawać się nudne w trakcie podróży, więc Journal ułatwia to, organizując wszystko z wyprzedzeniem. Pobierając dane z telefonu, grupuje podobne ostatnie aktywności, w tym zdjęcia, treningi, podcasty, muzykę i artykuły prasowe, a także sugeruje wpisy, o których możesz pisać na karcie Polecane. Jeśli szukasz elementów uporządkowanych według czasu, dostępna jest również karta Ostatnie, zawierająca sugerowane wpisy, która grupuje działania, które miały miejsce w podobnym czasie.

READ  Necrom pojawił się na PC

Innym świetnym zastosowaniem dla podróżujących jest poświęcenie krótkiej chwili na przetworzenie swoich przygód podczas przerwy, korzystając z jednego z monitów o pisanie w ramach funkcji Refleksja. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących podróży: „Nagraj dźwięk swojego otoczenia. Napisz o tym, co zaobserwowałeś”. Oraz „Rozejrzyj się i zrób zdjęcie czegoś, co przeoczyłeś. Co w tym zauważysz?”

A co najważniejsze, dziennik reprezentuje Twoje prywatne myśli i wspomnienia, podobnie jak dziennik fizyczny — a dzięki zamknięciu niczym pamiętnik Twój telefon przechowuje wszystkie wpisy w bezpiecznym miejscu, tak aby nikt inny nie mógł ich zobaczyć. Możesz także dodać dodatkowy stopień bezpieczeństwa, wymagając podania hasła lub identyfikatora twarzy przed uzyskaniem dostępu do aplikacji. Wszystkie dane, które pobiera, pochodzą z Twojego urządzenia, więc jest to naprawdę spersonalizowany sposób rejestrowania ważnych chwil na podstawie Twoich działań.

Przeglądanie poprzednich wpisów przypomina także cofanie się po stronach pamiętnika poprzez przesuwanie palcem do tyłu – ale jest to również o wiele prostsze dzięki możliwości „dodawania zakładek” do konkretnych wpisów lub filtrowania ich według typu. Może to być szczególnie przydatne dla podróżnych, którzy chcą zainspirować się na następną podróż – dodając do zakładek wszystkie napotkane pomysły i miejsca, aby znaleźć je w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Podobnie podczas podróży możesz odwoływać się do tych konkretnych wpisów, aby upewnić się, że zidentyfikowałeś wszystkie miejsca, które Cię zainspirowały.

Aplikacja może również pomóc Ci w utrzymaniu nawyku prowadzenia dziennika, wysyłając powiadomienia o ustalonej przez Ciebie godzinie, niezależnie od tego, czy jest to codzienna poranna medytacja, czy wieczorne podsumowanie. A ponieważ ma na to wpływ czas telefonu, dostosuje się on również automatycznie w przypadku podróży w różnych strefach czasowych.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia korzyści płynących z prowadzenia dziennika większej liczbie osób” – powiedział Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. ogólnoświatowego marketingu produktów, w oświadczeniu uzyskanym przez witrynę. Podróże + rozrywka. „Aplikacja Journal ułatwia zachowanie bogatych, potężnych wspomnień i ćwiczenie wdzięczności poprzez inteligentne organizowanie danych osobowych użytkownika bezpośrednio z poziomu jego iPhone’a”.

READ  Wydrukowany w 3D materiał hydrożelowy może pewnego dnia zostać wykorzystany do budowy domów

Dziennik jest pobierany automatycznie na urządzeniach z systemem iOS 17.2 i jest dostępny tylko na telefonie iPhone.


Kupuj tutaj najlepsze doświadczenia związane z podróżami

(Wyróżnione zdjęcie: Apple)

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy na stronie travelandleisure.com

POWIĄZANE: Oto 12 najpiękniejszych sklepów Apple w Azji