Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa gra wideo przenosi graczy do Polski lat 90. – The First News

Nowa gra wideo przenosi graczy do Polski lat 90. – The First News

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym małym miasteczku i towarzyszy ścieżce dźwiękowej disco polo zawierającej piosenkę Polski Las Vegas. Zrzuty ekranu zwiastuna gry przedstawiają bazar na świeżym powietrzu, po którym użytkownicy przechadzają się po targu sprzedającym dżinsy i dresy.
OHV

Dostępna jest nowa gra wideo, która nawiązuje do rosnącej fali nostalgii za latami 90. i przywraca tę epokę do życia dzięki grze symulacyjnej zatytułowanej OHV.

Gra, która ma zostać wydana na platformie Steam, zapowiadana jest jako „symulator przetrwania osadzony w Polsce lat 90. XX wieku” i będzie wymagać od użytkowników wykonania szeregu zadań związanych z zbudowaniem własnego samochodu.

Napisana w złym wówczas angielskim, zapowiedź gry brzmi: „Polska, lata 90. 15% stopa bezrobocia. Muzyka Disco Polo. Wyboiste drogi. Pośrodku tego wszystkiego – ty, chłopak z małego miasteczka, ze swoim samochodem i swoimi marzeniami.”

Kontynuując, opis opisuje, co czeka graczy w grze: „Odkrywaj otwarty świat, poznaj społeczność. Znajdź pracę, zarabiaj pieniądze i szacunek. Kupuj części samochodowe, konserwuj i ulepszaj swój OHV.”

Gra, która ma zostać wydana na platformie Steam, zapowiadana jest jako „symulator przetrwania osadzony w Polsce lat 90. XX wieku” i będzie wymagać od użytkowników wykonania szeregu zadań związanych z zbudowaniem własnego samochodu.OHV

Zakończ: „Zostań dużą rybą!” Tekst kończy się porywającym wezwaniem.

Zatytułowana OHV – skrót od Overhead Valves – nazwa odzwierciedla znaczenie najwyższego symbolu statusu tamtego okresu: samochodu.

Jednak wielu osobom brakuje gotówki, więc użytkownicy zaczynają od podstaw i pracują nad zbudowaniem własnego pojazdu, korzystając z podstawowych części kupowanych stopniowo.

Zrzuty ekranu podawane do publicznej wiadomości, które spotkały się z powszechnym entuzjazmem. Choć grafika i produkcja wydają się proste w porównaniu z innymi współczesnymi grami, zawartość już spodobała się wielu polskim graczom.OHV

Opracowana przez Przemysława Hadałę, którego projekt po raz pierwszy ogłoszono w 2022 roku i bez potwierdzonej daty premiery, gra w ciągu ostatnich kilku dni zyskała ogromną popularność w polskiej prasie.

Zrzuty ekranu podawane do publicznej wiadomości, które spotkały się z powszechnym entuzjazmem. Choć grafika i produkcja wydają się proste w porównaniu z innymi współczesnymi grami, zawartość już spodobała się wielu polskim graczom.

Gra, oferująca urzekającą grafikę tego wyjątkowego czasu, rozgrywa się w fikcyjnym małym miasteczku i towarzyszy jej ścieżka dźwiękowa disco polo, zawierająca piosenkę Polsky Las Vegas.

Szczegółowe zrzuty ekranu pokazują, że gracze mogą trenować we własnej siłowni w piwnicy.OHV

Tymczasem inne ujęcie przedstawia mieszkanie Blair pełne wieszaków ozdobionych boazerią z drewna sosnowego i błyszczących garniturów.OHV

Lodówka jest pusta, z wyjątkiem kiełbasy.OHV

Szczegółowe zrzuty ekranu pokazują, że gracze mogą trenować we własnej siłowni w piwnicy; Tymczasem inne ujęcie przedstawia mieszkanie gracza wypełnione boazerią z drewna sosnowego, wieszakami ubranymi w błyszczące garnitury i lodówkę, z wyjątkiem kiełbasy.

Inne zdjęcia przedstawiają salę z przekąskami na świeżym powietrzu, w której sprzedaje się jabikangi, a inne przedstawia czas bazaru na świeżym powietrzu: wśród tektury falistej, pasków tektury i płóciennych baldachimów użytkownicy przechadzają się po rynku, sprzedając dżinsy i dresy.

Pracując nad grą w wolnym czasie, Hadala napotkał kilka przeszkód i musiał się przeszkolić, aby wdrożyć pewne funkcje. „Kiedy wpadłem na pomysł stworzenia tej gry, chciałem mieć tryb wieloosobowy, w którym mógłbyś pochwalić się swoim błyszczącym, zmodyfikowanym samochodem znajomym”.

Oznaczałoby to jednak ulepszenie systemu kodowania Hadala. Podkreślając swoje własne amatorskie osiągnięcia, powiedział, że zamknięte wersje beta gry zawierają „wiele błędów, niedopracowanych zasobów zastępczych i słabą optymalizację”.

Mimo to wiadomości sportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najnowszą aktualizację, opublikowaną na YouTube 10 dni temu, obejrzano już ponad 40 000 razy.

O dziwo, post na Facebooku poświęcony grze uzyskał dwa miliony wyświetleń. Dodatkowe 25 000 osób zarejestrowało się, aby zostać potencjalnymi testerami po ostatecznym wydaniu wersji demonstracyjnej.

Niedawną aktualizację na YouTube obejrzano 40 000 razy, post na Facebooku miał dwa miliony wyświetleń, tysiące ludzi zarejestrowało się jako testerzy, a magazyny o grach były pod wrażeniem wiadomości o sukcesie gry dla niezależnej branży produkcyjnej.OHV

Lokalna prasa gamingowa entuzjastycznie określiła to jako zwycięstwo niezależnej branży produkcyjnej.

Hadala ostrzegła, że ​​jego ukończenie zajmie więcej czasu. Odrzucając wysiłki crowdfundingowe mające na celu doprowadzenie gry do mety, powiedział: „Tak pozytywna reakcja przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania.

„Ale to wciąż gra napisana samodzielnie po godzinach przez amatora. Data premiery: Kiedy skończę!”

READ  Iga i Huby poprowadzili United do trofeum dla Polski