Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa Zelandia: Osiem zaginionych po Gabrielle, władze obserwują dwa możliwe huragany |  Nowa Zelandia

Nowa Zelandia: Osiem zaginionych po Gabrielle, władze obserwują dwa możliwe huragany | Nowa Zelandia

Policja Nowej Zelandii poszukuje ośmiu osób, które wciąż są zaginione, dwa tygodnie po uderzeniu huraganu Gabriel, ponieważ główny meteorolog kraju powiedział, że śledzi dwa możliwe cyklony w okolicy i ostrzegł przed „lokalnymi cyklonami” w niektórych częściach Wyspy Północnej.

Policja powiedziała w niedzielę rano: „Pozostała liczba obejmuje tych, którzy z różnych powodów nie kontaktują się z władzami. Niezależnie od tego, kontakt z pozostałymi ośmioma osobami pozostaje priorytetem dla policji, a nasi pracownicy badają wszystkie możliwości, aby spróbować zlokalizować ich.”

Gabriel uderzył w północną część wyspy 12 lutego, a następnie uderzył w wschodnie wybrzeże, pozostawiając co najmniej 11 zabitych i tysiące bezdomnych. Bezpośrednio po burzy zaginęło ponad 6000 osób, a komunikacja w wielu obszarach została przerwana, ale liczba ta spadła w wyniku działań naprawczych.

W niedzielę meteorolog MetService powiedział, że w zachodnich częściach Northland i Auckland możliwe są burze, a także „niskie ryzyko miejscowego ulewnego deszczu, prawdopodobnie małego i bardzo zlokalizowanego tornada”.

Prognosta powiedział, że w przyszłym tygodniu prawdopodobnie wystąpią dwa cyklony tropikalne, dodając: „W tym momencie ryzyko bezpośredniego wpływu na Nową Zelandię jest stosunkowo niskie”.

Agencja ratunkowa w Auckland ostrzegła mieszkańców miasta, aby przygotowali się na kolejny deszcz, który ma spaść w niedzielę wieczorem. „Ryzyko lokalnych burz i ulewnych deszczy w niektórych częściach kraju wzrośnie jutro” – powiedział Metservice.

Ciężka pogoda ponownie nawiedziła Wyspę Północną w piątek, a ulewny deszcz spowodował dalsze ewakuacje w Hawke’s Bay, jednym z najbardziej dotkniętych obszarów Gabriel.

Burze wywołały gwałtowne powodzie i ostrzeżenia o ewakuacji w okolicach Auckland, największego miasta w kraju z populacją około 1,6 miliona.

z Reuterem

READ  Jackpot Powerball osiąga 2,9 miliarda dolarów bez zwycięzcy