Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były mąż i krewni oskarżeni o zamordowanie modelu z Hongkongu, ponieważ znaleziono więcej części ciała |  Hongkong

Były mąż i krewni oskarżeni o zamordowanie modelu z Hongkongu, ponieważ znaleziono więcej części ciała | Hongkong

Trzy osoby zostały oskarżone o makabryczne morderstwo kobiety w Hongkongu, ponieważ policja ujawniła, że ​​znalazła więcej części ciała po przeszukaniu domu i cmentarza w niedzielę.

Alex Kwong Kong Chi, były mąż, ojciec i brat Abe Choi, zostali w niedzielę formalnie oskarżeni o morderstwo. Matka Kwong została oskarżona o wypaczanie wymiaru sprawiedliwości. Cała trójka ma stanąć przed sądem w poniedziałek.

Policja poinformowała również, że aresztowała czwartą osobę i dodała piątą osobę do listy podejrzanych o zabójstwo 28-letniego Choi, którego częściowe szczątki odkryto w piątek w zamrażarce.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak policja przeprowadziła przeszukanie domu w wiejskiej wiosce Tai Po i cmentarza w Tsung Kwan O, gdzie znaleziono więcej części ciała podejrzanych o przynależność do Choi. W dużym garnku wewnątrz domu znaleziono czaszkę, włosy i kilka żeber. Zawartość została zabrana do badań kryminalistycznych w celu ustalenia, czy należała do Choi. Oficer powiedział, że w tylnej części czaszki znajdowała się mała dziura, która ich zdaniem była dowodem „śmiertelnego ataku” na ofiarę.

Policja pilnuje domu, w którym wciąż istnieje podejrzenie, że należy do modelu z Hongkongu.
Zdjęcie: Jerome Favre/EPA

Policja uważa, że ​​została zaatakowana w furgonetce, co zostało potraktowane jako dowód, a następnie wwieziona do domu.

Choi, która jest matką dwójki małych dzieci, jest znana jako modelka i influencerka w mediach społecznościowych, z ponad 100 tysiącami obserwujących. Policja powiedziała mediom, że Choi miał spory finansowe o dziesiątki milionów dolarów hongkońskich z Kwongiem i jego rodziną.

Supt Alan Chung powiedział, że śledztwo było utrudnione przez brak współpracy aresztowanych podejrzanych.

„Chcemy dowiedzieć się jak najwięcej, nie tylko po to, aby skazać zabójców, ale także udzielić odpowiedzi rodzinie zmarłego i przywrócić sprawiedliwość zmarłemu” – powiedział Chung.

Nadal brakuje tułowia i rąk Choi. Inne kończyny podejrzane o przynależność do Choi znaleziono wcześniej w lodówce w mieszkaniu Lung Mei Tsuena, około 10 kilometrów od domu Tai Po.

READ  Wielka Brytania szykuje się na rekordowe temperatury, gdy fala upałów rozprzestrzenia się po Europie

„Wciąż pracujemy nad wieloma dowodami” – powiedział Cheung. „Kiedy będziemy mieć więcej wskazówek, ponownie przeprowadzimy dokładne poszukiwania, aby znaleźć tors i inne brakujące części ciała”.

Kong został aresztowany w sobotę na molo w Hongkongu podczas próby ucieczki z miasta łodzią motorową. Został aresztowany za rzekome przewożenie 500 000 dolarów hongkońskich (funt53 000) i luksusowych zegarków o wartości 4 milionów dolarów.

Policja powiedziała, że ​​matka Choi opiekuje się dziećmi Choi i Konga.