Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa Zelandia, Polska i Indonezja zgłaszają pierwsze przypadki Omicron

Jain powiedział dziennikarzom. Minister powiedział, że wielu międzynarodowych podróżnych przechodzi na COVID-19 po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Indira Gandhi.

Główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Gita Gopinath, powiedział w czwartek, że wariant Omicron ma być dominującą wersją w przyszłym miesiącu, ale jest mniej dotkliwy niż Delta. Duża liczba przypadków może mieć wpływ na centra medyczne. Ograniczenia podróży mogą zostać nałożone, jeśli Omicron (szybszy) się rozprzestrzeni. Musisz zaszczepić cały świat, w przeciwnym razie będziesz otrzymywać nowe typy COVID-19”.

Eksperci powiedzieli Gabinetowi Maharashtra, że ​​duża liczba przypadków Omicron jest spodziewana w Maharasztrze w styczniu, co jest alarmującym ostrzeżeniem. Według ekspertów ds. zdrowia będą to pacjenci nie tylko z dużych miast, ale także z małych. Po dzwonkach alarmowych CM Uddhav Thackeray polecił departamentowi zdrowia przeprowadzenie kampanii szczepień w celu jak najszybszego uzupełnienia podwójnych dawek.

Maharashtra odnotował gwałtowny wzrost o 27% w dziennych liczbach Covid w ciągu 24 godzin. Podczas gdy stan odnotował we wtorek 684 przypadki, liczba ta wzrosła do 925 w środę.

W czwartek Wielka Brytania odnotowała najwyższą dzienną liczbę przypadków koronawirusa w historii.

Cztery nowe przypadki Omicron zostały zgłoszone w Kerali w środę wieczorem, co podniosło stan do pięciu. Kerala zgłosiła swój pierwszy przypadek Omicron na początku tego miesiąca, kiedy potwierdzono, że osoba powracająca z Wielkiej Brytanii ma nowy szczep Covid. Dwa z nowych przypadków Omicron to matka i żona pierwszego pacjenta, którzy byli na jego liście kontaktów. Zostali odizolowani.

Tymczasem Indie w czwartek podkreśliły potrzebę szczepionek do walki z sytuacją COVID-19 na świecie, zwłaszcza że wirus nadal mutuje. Stały przedstawiciel Indii przy ONZ Tirumurti powiedział na wspólnym posiedzeniu Komisji Budowania Pokoju i Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ na temat „Promowanie trwałego pokoju i zrównoważonego rozwoju w kontekście wyjścia z pandemii COVID-19.

READ  Dilip Kumar: indyjska legenda

Przeczytaj wszystkie pliki najnowsze wiadomościi Z ostatniej chwili i Koronawirus wiadomości tutaj.