Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe badanie rzuca światło na głębokie ewolucyjne pochodzenie ludzkiego uśmiechu

Rzuty ustne i boczne hipotetycznego modelu żuchwy kulszowej przedstawiające rzędy uzębienia i odbudowę protetyczną zęba.
Martin Rocklin, Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej

Wirtualny przekrój szczęki kulszowej ukazujący linie wzrostu i uzupełnienie zębów używanych do rekonstrukcji zębów zastępczych.
Martin Rocklin, Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej

Źródła pięknego uśmiechu od dawna poszukiwano w przerażających szczękach żywych rekinów, które uważano za żywe skamieniałości, odzwierciedlające pierwotny stan ewolucji zębów kręgowców i wnioskujących o ich ewolucji. Jednak pogląd ten ignoruje prawdziwe skamieniałości, które dokładniej odzwierciedlają naturę starożytnych przodków.

Nowe badanie przeprowadzone przez University of Bristol i Naturalis Centre for Biodiversity zostało opublikowane w Ekologia i ewolucja przyrody Pokazuje, że zęby żyjących krewnych rekinów nie są w pełni reprezentatywne dla ostatniego wspólnego przodka kręgowców szczękowych.

Badanie ujawnia, że ​​chociaż zęby wyewoluowały raz, złożone zęby były nabywane i tracone wielokrotnie w historii ewolucji, a wymiana zębów u żywych rekinów nie jest najlepszym modelem w poszukiwaniu sposobów leczenia chorób zębów u ludzi.

Główny autor Martin Rocklin z Naturalis Biodiversity Center w Holandii powiedział: „Użyliśmy wysokoenergetycznych promieni rentgenowskich w linii promieni TOMCAT szwajcarskiego źródła światła w Instytucie Paula Scherrera w Szwajcarii, aby zbadać strukturę zębów i szczęki oraz ich ewolucja wśród przodków rekinów, z kilku kolejnych rzędów zębów, które różnią się znacznie od poduszek zębowych występujących przed szczęką w akantoidzie i w poprzek szczęk korony chrząstki.

Współautor Profesor Philip Donoggio Z Uniwersytetu w Bristolu Wydział Nauk o Ziemi „Zęby kręgowców charakteryzują się uporządkowanym układem umożliwiającym okluzję i efektywne karmienie przez całe życie zwierzęcia. Uważa się, że ta organizacja i uraz zębów ma swoje źródło w globalnym mechanizmie rozwoju, czyli blaszce zębowej, która pojawia się u rekinów. Stan, który widzimy w kolejnych rzędach zębów, nie może być wyjaśniony tym mechanizmem – powiedział.

Współautor Benedict King z Centrum Naturalnej Bioróżnorodności powiedział: „Korzystając z najnowszych probabilistycznych technik szacowania statusu przodków, opieramy się na tym odkryciu, aby wykazać, że zęby były obecne w koronie małpiego przodka, podczas gdy skomplikowane zęby, okruchy zębowe, a stomatologia rozwinęła płytki krwi i skoordynowaną wymianę. Niezależnie i wielokrotnie przegrywała we wczesnym rozwoju kręgowców szczękowych ”.

READ  Zmiana sekwencji pojedynczego białka pozwoliła wirusowi pomidora stać się globalną epidemią upraw

Prace te były wspierane przez Holenderską Radę ds. Badań NWO (stypendium Vidi), Radę ds. Badań nad Środowiskiem Naturalnym, Instytut Paula Scherrera, EU Horizon2020 i Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej.

papier

„Ewolucja zębów kręgosłupa i pochodzenie zębów gnathostome” autorstwa Martina Rocklina, Benedicta Kinga i Johna A. Cunningham, Zerina Johansson, Federica Marron i Philip CJ Donogo w Nature Ecology & Evolution.

/ Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności. Pełny pokaz Tutaj.