Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe badanie rzuca światło na głębokie ewolucyjne pochodzenie ludzkiego uśmiechu

Rzuty ustne i boczne hipotetycznego modelu żuchwy kulszowej przedstawiające rzędy uzębienia i odbudowę protetyczną zęba.
Martin Rocklin, Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej

Wirtualny przekrój szczęki kulszowej ukazujący linie wzrostu i uzupełnienie zębów używanych do rekonstrukcji zębów zastępczych.
Martin Rocklin, Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej

Źródła pięknego uśmiechu od dawna poszukiwano w przerażających szczękach żywych rekinów, które uważano za żywe skamieniałości, odzwierciedlające pierwotny stan ewolucji zębów kręgowców i wnioskujących o ich ewolucji. Jednak pogląd ten ignoruje prawdziwe skamieniałości, które dokładniej odzwierciedlają naturę starożytnych przodków.

Nowe badanie przeprowadzone przez University of Bristol i Naturalis Centre for Biodiversity zostało opublikowane w Ekologia i ewolucja przyrody Pokazuje, że zęby żyjących krewnych rekinów nie są w pełni reprezentatywne dla ostatniego wspólnego przodka kręgowców szczękowych.

Badanie ujawnia, że ​​chociaż zęby wyewoluowały raz, złożone zęby były nabywane i tracone wielokrotnie w historii ewolucji, a wymiana zębów u żywych rekinów nie jest najlepszym modelem w poszukiwaniu sposobów leczenia chorób zębów u ludzi.

Główny autor Martin Rocklin z Naturalis Biodiversity Center w Holandii powiedział: „Użyliśmy wysokoenergetycznych promieni rentgenowskich w linii promieni TOMCAT szwajcarskiego źródła światła w Instytucie Paula Scherrera w Szwajcarii, aby zbadać strukturę zębów i szczęki oraz ich ewolucja wśród przodków rekinów, z kilku kolejnych rzędów zębów, które różnią się znacznie od poduszek zębowych występujących przed szczęką w akantoidzie i w poprzek szczęk korony chrząstki.

Współautor Profesor Philip Donoggio Z Uniwersytetu w Bristolu Wydział Nauk o Ziemi „Zęby kręgowców charakteryzują się uporządkowanym układem umożliwiającym okluzję i efektywne karmienie przez całe życie zwierzęcia. Uważa się, że ta organizacja i uraz zębów ma swoje źródło w globalnym mechanizmie rozwoju, czyli blaszce zębowej, która pojawia się u rekinów. Stan, który widzimy w kolejnych rzędach zębów, nie może być wyjaśniony tym mechanizmem – powiedział.

Współautor Benedict King z Centrum Naturalnej Bioróżnorodności powiedział: „Korzystając z najnowszych probabilistycznych technik szacowania statusu przodków, opieramy się na tym odkryciu, aby wykazać, że zęby były obecne w koronie małpiego przodka, podczas gdy skomplikowane zęby, okruchy zębowe, a stomatologia rozwinęła płytki krwi i skoordynowaną wymianę. Niezależnie i wielokrotnie przegrywała we wczesnym rozwoju kręgowców szczękowych ”.

READ  University of Toronto wspiera wprowadzenie globalnej wizji Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącej zapobiegania cukrzycy i zarządzania nią

Prace te były wspierane przez Holenderską Radę ds. Badań NWO (stypendium Vidi), Radę ds. Badań nad Środowiskiem Naturalnym, Instytut Paula Scherrera, EU Horizon2020 i Centrum Naturalnej Różnorodności Biologicznej.

papier

„Ewolucja zębów kręgosłupa i pochodzenie zębów gnathostome” autorstwa Martina Rocklina, Benedicta Kinga i Johna A. Cunningham, Zerina Johansson, Federica Marron i Philip CJ Donogo w Nature Ecology & Evolution.

/ Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności. Pełny pokaz Tutaj.