Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe badanie wykazało, że szybkie ruchy gałek ocznych śpiących myszy odpowiadają temu, czego szukają w swoich snach

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

Czy sen REM ujawnia, na co patrzysz w scenie snu, czy jest to po prostu wynik przypadkowych szarpnięć naszych mięśni oczu? Temu Odkrycie snu REM na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wiekuZnaczenie tych szybkich ruchów gałek ocznych zafascynowało i zaskoczyło dziesiątki naukowców, psychologów i filozofów. sen w fazie REMJak sama nazwa wskazuje, jest to okres snu, w którym oczy poruszają się pod zamkniętymi powiekami. Jest to również okres, w którym odczuwasz żywe sny.

Jesteśmy badaczami, którzy badają, jak działa mózg Przetwarza informacje sensoryczne w trakcie czuwanie i sen. w naszej okolicy Niedawno opublikowane badanieZnaleźliśmy to ruchy oczu To, co robisz podczas snu, może odzwierciedlać to, czego szukasz w swoich snach.

pomiar snu

po studia Ty masz Spróbuj Aby odpowiedzieć na to pytanie, obserwując ruchy oczu ludzi podczas snu i budząc ich, aby zapytać, o czym śnili. Celem było znalezienie możliwego związku między zawartością pliku Śnić Tuż przed przebudzeniem (np. samochód jadący z lewej strony) i kierunku, w którym w tym momencie poruszały się oczy.

Niestety badania te doprowadziły do ​​sprzecznych wyników. Niektórzy uczestnicy mogli niedokładnie zgłaszać swoje sny i technicznie trudno jest dopasować konkretny ruch gałek ocznych do konkretnego momentu we własnym śnie.

Postanowiliśmy ominąć zgłaszany przez siebie problem śnienia. Zamiast tego zastosowaliśmy bardziej obiektywną metodę pomiaru snów: elektryczną aktywność mózgu śpiącego szczura.

Myszy, podobnie jak ludzie i wiele innych zwierzątRównież sen REM. Ponadto mają w mózgu rodzaj wewnętrznego kompasu, który daje im poczucie kierunek głowy. Kiedy mysz nie śpi i biega, aktywność elektryczna tego wewnętrznego kompasu dokładnie określa kierunek jej głowy lub „orientację”, gdy porusza się w swoim otoczeniu.

Ciekawe, że a Poprzednie badanie Pokaż, że ten wewnętrzny kompas jest aktywny podczas snu REM. Ale zamiast zgłaszać rzeczywistą orientację głowy statycznego śpiącego szczura, wewnętrzny kompas dalej się poruszał, jakby szczur się obudził, wędrując po wirtualnym środowisku swoich snów.

Sny pojawiają się podczas fazy snu z szybkim ruchem gałek ocznych.

Ruchy oczu i głowy mocno związany na jawie. Oznacza to, że kiedy ludzie i myszy Odwrócili oczy, ich głowy i oczy zwróciły się w tym samym kierunku. Doszliśmy do wniosku, że jeśli ruchy gałek ocznych podczas snu REM ujawniają zmiany spojrzenia w świecie snu, to te ruchy gałek ocznych powinny następować w tym samym czasie i w tym samym kierunku, w którym zmienia się głowa w mózgu śpiącej myszy.

Aby przetestować tę hipotezę, zmierzyliśmy szybkie ruchy gałek ocznych lub torebkiKiedy myszy się obudziły, mapowały tę aktywność elektryczną na wewnętrzny kompas mózgu. Następnie monitorowaliśmy ruchy oczu śpiących myszy podczas snu REM za pomocą miniaturowych kamer umieszczonych przed obojgiem oczu. Ponieważ myszy często nie zamykają całkowicie powiek podczas snu, pozwoliło nam to dokładnie zmierzyć kierunek ruchów gałek ocznych. Kiedy myszy się obudziły, zarejestrowaliśmy aktywność elektryczną wewnętrznego kompasu w mózgu, aby rozszyfrować zmiany kierunku podczas snu REM.

Co zaskakujące, odkryliśmy, że kierunek ruchu gałek ocznych u śpiących myszy dokładnie odpowiada zmianom w kierunku orientacji, podobnie jak ruchy wzroku u niebudzonych myszy. Oznacza to, że ruchy gałek ocznych podczas snu REM mogą ujawniać zmiany spojrzenia w wirtualnym świecie snów, zapewniając okno na procesy poznawcze Występuje w mózgu snu.

senny mózg

Nasze badanie pokazuje, że podczas snu REM część mózgu, która kontroluje czucie w kierunku głowy, koordynuje się z częścią, która kontroluje ruchy gałek ocznych. To odkrycie może być tylko wierzchołkiem góry lodowej na temat tego, jak różne części mózgu współpracują ze sobą podczas snu.

jeśli drugi regiony mózgu Również pracując razem podczas snu REM, na przykład tych, które odpowiadają za percepcję sensoryczną, emocje lub poczucie miejsca, ta ogólna koordynacja części może być podstawą żywych i realistycznych doświadczeń snu.

Kiedy nie śpisz, twój poczucie kierunku głowy Opiera się na informacjach zebranych z kilku obszarów mózgu związanych między innymi z twoim zmysłem równowagi i wzrokiem, które są aktywne, gdy jesteś w ruchu. Nasze badanie stawia ważne pytanie: od czego zależy twoja orientacja głowy podczas snu REM, kiedy się nie poruszasz?

Nasze następne kroki to sprawdzenie, co napędza plik mózgKompas wewnętrzny podczas szybkiego ruchu gałek ocznych ŚpiJak porusza się oko i jak różne zmysły współpracują ze sobą, aby wygenerować realistyczne doświadczenie snu.


Naśladuje ruchy gałek ocznych w wyglądzie snu REM w świecie snów


Wstęp do
Rozmowa

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytać oryginalny artykuł.Rozmowa

cytatNowe badania (2022, 26 sierpnia) pokazują, że REM u śpiących myszy odpowiadają temu, czego szukają w swoich snach, pobrane 26 sierpnia 2022 z https://medicalxpress.com/news/2022-08-rapid-eye-movements -myszy.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Australijski przełom w zakresie energii fal „podwójnej turbiny” obiecuje podwojenie wydajności