Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wskazówki dotyczące zdrowia psychicznego: związek między zdrową dietą a mózgiem

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

  • Od zjedzenia zdrowego śniadania po unikanie alkoholu i tytoniu oraz zwiększenie spożycia białka, oto jak możemy zadbać o nasze zdrowie psychiczne dzięki zdrowej diecie.

1 / 7

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Zdrowa dieta niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Pomaga dostarczyć organizmowi bardzo potrzebnych składników odżywczych. Pomaga również w zmniejszeniu niedoborów składników odżywczych i utrzymaniu zdrowego organizmu. Jednak zdrowa dieta ma również bezpośredni związek ze zdrowiem psychicznym. Dietetyk Anjali Mukherjee napisała w swoim najnowszym poście na Instagramie: „Złe wybory żywieniowe, wysoki poziom stresu, nadużywanie alkoholu, brak ruchu i nadmierne spożycie kofeiny przyczyniają się do złego zdrowia psychicznego. Każdy niedobór w organizmie wpływa na mózg i możesz pomóc swoim umysł” poprzez dostosowanie diety.” (Unsplash)

2 / 7

Anjali wskazała również na pewne zmiany w diecie, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowszego umysłu.  Najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest pożywne śniadanie składające się z jajek, pieczywa pełnoziarnistego i szklanki soku warzywnego (Unsplash)

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Anjali wskazała również na pewne zmiany w diecie, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowszego umysłu. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest pożywne śniadanie składające się z jajek, pieczywa pełnoziarnistego i szklanki soku warzywnego (Unsplash)

3 / 7

Należy zawsze unikać pokarmów, które zwiększają toksyczne obciążenie organizmu, takich jak cukier, potrawy smażone, inne produkty, żywność w puszkach i napoje bezalkoholowe.  (Cofnij)

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Należy zawsze unikać pokarmów, które zwiększają toksyczne obciążenie organizmu, takich jak cukier, potrawy smażone, inne produkty, żywność w puszkach i napoje bezalkoholowe. (Cofnij)

4 / 7

Alkohol, kawa i tytoń powodują stres w ciele i zmieniają uczucia - należy tego unikać, aby umysł i ciało były zdrowsze i szczęśliwsze.  (Cofnij)

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Alkohol, kawa i tytoń powodują stres w ciele i zmieniają uczucia – należy tego unikać, aby umysł i ciało były zdrowsze i szczęśliwsze. (Cofnij)

5 / 7

Białko pomaga budować neuroprzekaźniki i utrzymywać optymistyczny nastrój.  Dlatego powinniśmy zwiększyć spożycie białka (Unsplash)

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Białko pomaga budować neuroprzekaźniki i utrzymywać optymistyczny nastrój. Dlatego powinniśmy zwiększyć spożycie białka (Unsplash)

6 / 7

Zażywaj witaminy z grupy B, ponieważ są one ważne dla zdrowia psychicznego.  Lęk i depresję można zmniejszyć poprzez suplementację witaminą B i inne modyfikacje diety,

Opublikowano 26 sierpnia 2022 11:34 EST

Zażywaj witaminy z grupy B, ponieważ są one ważne dla zdrowia psychicznego. Lęk i depresję można zmniejszyć poprzez suplementację witaminą B i inne modyfikacje diety” – napisała Anjali Mukherjee.

Dzielić