Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe „gigantyczne” gatunki dinozaurów zidentyfikowane w Australii | Zdobądź programy DW TV w Australii i Oceanii | DW

Paleontolodzy z Australii potwierdzili odkrycie nowego gatunku dinozaura zauropoda, który może być jednym z największych, jakie kiedykolwiek znaleziono.

potwierdzenie Australutean coprensis Gatunek jest ważnym krokiem w 15-letniej podróży, odkąd pierwsze kości tego gatunku odkryto w 2006 roku około 1000 kilometrów (620 mil) na zachód od Brisbane na rodzinnej farmie w basenie Eromanga.

Co wiemy o nowych gatunkach dinozaurów?

Dinozaur jest nieformalnie znany jako „Cooper” ze względu na strumień w pobliżu miejsca odkrycia kości. Uważa się, że zwierzę miało długość od 5 do 6,5 metra (16 do 21 stóp) i długość od 20 do 30 metrów (65 do 98 stóp). Oznacza to, że gatunek dinozaurów miałby długie i dwupiętrowe boisko do koszykówki.

Uczniowie robią zdjęcia z repliką kości udowej z Australos tussus coprensis w Iromanga, Queensland, Australia

Tylko w Ameryce Południowej znaleziono wcześniej kości należące do tak dużego dinozaura. Cooper jest jednym z pięciu największych gatunków dinozaurów, jakie kiedykolwiek odkryto.

„Odkrycia takie jak to to tylko wierzchołek góry lodowej” – powiedział paleontolog Scott Hocknall, kustosz Queensland Museum i główny autor artykułu badawczego na temat dinozaurów opublikowanego w tym tygodniu.

Zauważył, że większe okazy czekają na odkrycie, ponieważ uważano, że roślinożerne zauropody były karmione przez gigantyczne teropody, które były większe.

nowa myśl australijczyk Gatunki, które żyły w okresie kredowym, od 92 milionów do 96 milionów lat temu, w czasie, gdy kontynent australijski był jeszcze związany z Antarktydą.

Jak to zostało odkryte?

Rancher Robin McKenzie wypasała bydło z mężem na rodzinnej farmie 15 lat temu, kiedy dokonali odkrycia. Od tego czasu została paleontologiem terenowym i założyła Muzeum Historii Naturalnej Eromanga, ojczyznę dinozaurów.

Współpracując z Queensland Museum, nowa technologia cyfrowa umożliwiła po raz pierwszy skanowanie 3D każdej kości. Skany porównywały kości z innymi gatunkami, co pozwoliło naukowcom zidentyfikować pewne cechy.

READ  Kości dinozaurów znaleziono w Australii i jest to jedna z największych

Hocknall powiedział, że to „bardzo długie i żmudne zadanie”, aby to potwierdzić Alf Coprinsis To był nowy typ.

McKenzie ma nadzieję, że odkrycie przyciągnie turystów do jej rodzinnego regionu. Kości zostały po raz pierwszy pokazane w 2007 roku.

pl / wmr (AFP, Reuters)