Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe szczegóły ujawniają największy problem Apple Vision Pro

Nowe szczegóły ujawniają największy problem Apple Vision Pro

Dzięki Apple Vision Pro Apple wkrótce wyciągnie ważną lekcję, której Microsoft próbował nauczyć świat w 2006 roku. Wszystko zależy od programistów, programistów, programistów.

Odłóżmy na bok liczbę aplikacji, które będą działać w efektywnym oknie symulacji na Vision Pro. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że nie są to aplikacje Vision Pro; To po prostu szczęśliwy zbieg okoliczności, który pozwala zespołowi marketingowemu reklamować, że miliony aplikacji działają na Vision Pro. Mam na myśli aplikacje natywne zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu Vision Pro… takie, które sprawiają, że zatrzymujesz się i myślisz, że 3500 dolarów (plus Apple Care) będzie dobrą inwestycją.

w tym tygodniu, Analiza przeprowadzona przez Appfigures Zauważa, że ​​w sklepie Apple Vision Pro Store dostępnych jest do pobrania nieco ponad 150 aplikacji.

Nie zapominajmy, że wielu programistów iOS i iPadOS, których Apple będzie sądził, spędziło swoje symbiotyczne kariery pracując na małych ekranach, pakując gęste warstwy informacji oraz pracując z obsługą wielodotyku i wprowadzaniem tekstu. Przejście na duże okna, które symulują szerokie, ekspansywne przestrzenie, wykorzystując jednocześnie śledzenie wzroku i stukanie palcami, nie jest łatwym krokiem.

To także kosztowny skok. Zakładając, że są już zarejestrowanymi programistami i posiadają odpowiednie narzędzia programowe, będą musieli przetestować swoje aplikacje. Oznacza to, że wielu niezależnych programistów będzie czekać do dnia premiery, aby kupić sprzęt (po cenie naklejki), aby rozpocząć tworzenie swoich aplikacji.

Zrównoważenie tych wydatków może być trudne. – zauważył analityk Ming-Chi Kuo Z raportów wynika, że ​​w przedsprzedaży zamówiono „od 160 do 180 000” słuchawek Vision Pro, co stanowi prawie połowę oczekiwanej sprzedaży Apple wynoszącej 400 000 w pierwszym roku. Jest to bardzo mała grupa odbiorców, do której należy kierować sprzedaż aplikacji, więc umożliwienie im znalezienia się wśród pierwszych użytkowników będzie szukać jak największej liczby doświadczeń.

Problemem Apple w najbliższej perspektywie będzie nie tylko znalezienie aplikacji zabójczej, ale także tej oczekiwanej. Tim Cook i jego zespół już szukają głównych twórców aplikacji, którzy nie chcą tworzyć aplikacji dla nowej platformy.

Dyrektor generalny Netflix Greg Peters „Musimy uważać i uważać, aby nie inwestować w miejsca, które nie przynoszą prawdziwego zwrotu. Powiedziałbym, że zobaczymy, jak wszystko pójdzie z Vision Pro”. Google potwierdził Nie będzie aplikacji YouTube dla Vision Pro, a aplikacja na iPada nie będzie działać na słuchawkach. Zamiast tego sugerowało użytkownikom otwarcie YouTube w przeglądarce Safari dołączonej do urządzenia. Spotify potwierdziło, że nie ogłosiło żadnych planów dotyczących Vision Pro; Pozostaw pole otwarte na przyszłość

Chociaż istnieją rozwiązania dla tych i innych aplikacji, ich brak zostanie zauważony przez tych, którzy chcą uwierzyć w wizję Apple dotyczącą AR i VR – chociaż Apple wolałby, żeby wszyscy nazywali to „obliczeniami przestrzennymi”, aby spróbować stworzyć trochę przestrzeni pomiędzy istniejącymi graczami. w kosmosie.

Te nieobecne aplikacje mogą zepsuć postrzeganie platformy. telefon Windows Mógł mieć lepszy komfort użytkowania i interfejs skoncentrowany na informacjach (w przeciwieństwie do obecnych interfejsów zorientowanych na aplikacje). Jednak bez żadnej z głównych aplikacji na smartfony było to martwe, ponieważ główni konsumenci przenieśli się na Androida i iOS.

Uruchomienie Microsoftu Powierzchnia Pro W 2019 r. Google nie wypuścił jeszcze własnej przeglądarki internetowej Chrome na tę platformę, chociaż Chromebooki z procesorami ARM są w rzeczywistości zbudowane wokół przeglądarki. Istnieją obejścia, w szczególności projekt Chromium o otwartym kodzie źródłowym lub własna przeglądarka internetowa Edge firmy Microsoft, ale nie jest to Chrome. Podstawowe oczekiwania nie zostały spełnione, a kolejny segment zaufania do platformy spadł.

Każdy, kto uruchamia nową platformę, ma do czynienia z tymi problemami. Apple jest w lepszej sytuacji niż większość, biorąc pod uwagę pulę programistów zainwestowanych w powiązane z nim platformy, fanatyczną społeczność, która, jak ma nadzieję, będzie skłonna wydawać więcej pieniędzy na nowe obszary produktów oraz więcej przestrzeni do rozwijania pomysłów i urządzeń za pośrednictwem mediów.

Czy to wystarczy?

Przeczytaj teraz najnowsze nagłówki dotyczące komputerów Mac, iPhone'a i iPada w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple Loop magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Rockstar potwierdza kolejny „Grand Theft Auto”