Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe wytyczne językowe dotyczące otyłości wykluczają termin „wieprz” i „zmiażdżyć”, ponieważ powoduje to, że ludzie czują się źle

Nowe wytyczne językowe dotyczące otyłości wykluczają termin „wieprz” i „zmiażdżyć”, ponieważ powoduje to, że ludzie czują się źle

Specjaliści od żywienia twierdzą, że sformułowanie „łowienie zwierząt” jest już nie do przyjęcia, ponieważ sprawia, że ​​osoby otyłe czują się jak zwierzęta.

Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (BDA) należy również unikać rozmów o „wojnie z otyłością”, ponieważ sprawia ona, że ​​otyłość wydaje się wrogiem.

Osoby otyłe powinny być określane jako „osoby o większej wadze”, mówią wytyczne, które mają na celu „stygmatyzację” języka, który „dehumanizuje przejadających się ludzi”.

Autorzy ostrzegają przed używaniem zwrotów takich jak „jedz jak koń” lub „wilk na obiad”, które, jak twierdzą, mogą sprawić, że ludzie poczują się jak zwierzęta.

Nawet dr Adrian Brown z Centrum Badań nad Otyłością University College London, który pomagał w opracowaniu wytycznych, wyraził zaniepokojenie terminami takimi jak „pełny” i „chorobliwie otyły”.

Krytycy zeszłej nocy zatrzasnęli „śmieszne” wytyczne wydane wszystkim członkom BDA.

ikona aparatuWytyczne zostały skrytykowane jako absurdalne. kredyt: AS_PHOTORODZINA/Zdjęcia rodzinne AS — stock.adobe.co

Tam Fry, przewodniczący National Obesity Forum, powiedział: „Opracowując„ zrównoważone wytyczne ”dla komunikacji wewnętrznej, autorzy doprowadzili zdrowie medyczne do nieco absurdalnego poziomu.

„Jako pracownicy służby zdrowia, dietetycy nigdy nie powinni używać języka, który ktoś mógłby uznać za obraźliwy, ale powinni stwierdzać, że osoba otyła to„ osoba o większej wadze ”, która myśli, że jest żebrakiem”.

Wyrażenie brzmi „skomplikowane i nieporęczne”, powiedział Lee Monks z Plain English Campaign, podczas gdy Pig out to „łatwe do zrozumienia określenie na nadmierne jedzenie”.

Wytyczne, opublikowane pod koniec ubiegłego roku, ostrzegają, że pozbawianie ludzi wagi może oznaczać, że unikają szukania pomocy medycznej.

Termin „kryzys otyłości” został odrzucony – pomimo danych wskazujących, że prawie dwie trzecie osób w Wielkiej Brytanii ma nadwagę lub otyłość, co zwiększa ryzyko problemów zdrowotnych, w tym cukrzycy typu 2.

READ  Donald Trump uruchamia platformę społecznościową o nazwie Truth Social | Donald Trump

Dr Brown argumentował: „Musimy przestać obwiniać ludzi za ich wagę w społeczeństwie, w którym tanie jedzenie i łatwo dostępne kalorie przyciągają nasze mózgi”.

Dodał, że dyskryminacja ze względu na wagę jest widoczna wszędzie, szczególnie w telewizji, z postaciami takimi jak Daddy Pig z animowanego serialu dla dzieci Świnka Peppa.